‫ گزارش شبکه خبر از رویداد ناحیه نوآوری شریف

این رویداد، با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه صنعتی شریف و توسعه و استقرار صد‌ها شرکت دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های ارزشمند در اطراف این دانشگاه با نظارت پارک علم و فناوری شریف دنبال می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رویداد «ناحیه نوآوری شریف» صبح امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، پیروز حناچی شهردار تهران و فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در سالن جابربن حیان این دانشگاه برگزار شد.

با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه صنعتی شریف در توسعه و استقرار صد‌ها شرکت دانش بنیان و استارت آپ‌های ارزشمند در اطراف این دانشگاه از سوی دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و اعضای هیئت علمی، طرحی با عنوان «ناحیه نوآوری شریف» تحت نظارت پارک علم و فناوری شریف پیگیری می‌شود.

در طول دو دهه گذشته، ۴۵۰ شرکت دانش بنیان در نواحی دانشگاه صنعتی شریف و در محیطی ۲۵۰ هکتاری میان خیابان آزادی و سه بزرگراه شیخ فضل الله نوری، یادگار امام و جناح شکل گرفته است. در این طرح علاوه بر اینکه تلاش می‌شود در حوزه کارآفرینی و نوآوری اثرگذارتر از قبل عمل شود، تسهیل رشد شرکت‌های دانش بنیان و همچنین ارائه خدمات موثر مدنظر است.

این رویداد به منظور همفکری با اندیشمندان، صاحب‌نظران و مدیران اجرایی، با محور‌هایی از قبیل ارائه برنامه‌های توسعه‌ای پارک علم و فناوری در ارتباط با ناحیه نوآوری شریف، درس‌آموخته‌های مطالعه نواحی نوآوری دنیا، انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با شهرداری منطقه ۲ و برخی همکاران استراتژیک، تقدیر از برگزیدگان مسابقه طرح‌های فناورانه منتخب برای اجرا در ساخت برج فناوری، رونمایی از ترجمه کتاب جنگل‌های بارانی برگزار خواهد شد.

ویدیو

توسط عیسی انامرادنژاد
ایجاد شده در 29 بهمن 1397

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 1

برچسب‌ها