‫ اخبار

صفحات: 1 2 »
همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت امور خارجه به منظور توسعه تعاملات بین المللی گسترش می یابد
در جلسه امروز که با حضور دکتر کشمیری، مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت عتف - دکتر کیانی، رئیس اداره تسهیل فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه و روسای پارک های علم و فناوری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، طرفین راهکارهای توسعه همکاری ها و تعاملات را بررسی کردند. در این جلسه که پس از بازدید از محصولات شرکت های فناور و دانش بنیان خراسان رضوی و گفتگو با آنان برگزار شد، دغدغه ها و مشکلات این شرکت ها در صادرات محصولات و توسعه روابط بین الملل بررسی و راهکارهای ممکن از طریق دکتر کیانی مطرح گردید.
در پایان جلسه مقرر گردید موضوع از طریق کارگروهی مشترک پیگیری و روابط و تعاملات فیمابین در راستای جهش تولید و تسهیل گری لازم به منظور توسعه تعاملات بین المللی شرکت های فناور و دانش بنیان بیشتر شود
13 خرداد 1399 رتبه : 5
نرم افزار مدارس چگونه در دوران کرونا به صنعت آموزش کشور کمک می‌کنند؟

آموزش مجازی در دوران کرونا، به یکی از مهم‌ترین نیازهای کشور تبدیل شده و نرم افزار مدارس همکلاسی به عنوان یک محصول دانش‌بنیان از شرکت راهبرد رایانه رستاک، مستقر در شهرک عملی و تحقیقاتی اصفهان، نقش مهمی در هوشمندسازی مدارس و آموزش آنلاین دانش‌آموزان ایفا کرده است.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، سامانه‌ی همکلاسی، یک نرم‌افزار یکپارچه‌ی مدیریت مدرسه است که همه‌ی نیازهای آموزشی و مدیریتی مدارس را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، ماژول‌هایی مثل کلاس آنلاین، آزمون آنلاین، سیستم مدیریت حضور و غیاب و... بخش‌هایی از این سامانه هستند.

این نرم‌افزار دانش‌بنیان ایرانی، از چندین زیرسیستم تشکیل شده که هر کدام، مدیریت بخشی از فرایندهای مدرسه را برعهده دارند.

زمان‌بندی هر درس، از قبل توسط مدیر یا کادر مدرسه در سامانه وارد شده و کلاس‌های آنلاین، به شکل خودکار طبق برنامه‌ریزی شروع می‌شوند؛ سپس معلم و دانش‌آموزان با یک کلیک وارد کلاس درس خود شده و آموزگار شروع به تدریس می‌کند، به سادگی با دانش آموزان صحبت می‌کند و حتی به راحتی می‌تواند تصویر خود یا صفحه نمایش کامپیوترش را با دانش‌آموزان به اشتراک بگذارد.

از سوی دیگر، دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از پیام‌های متنی، صوتی یا تصویری با معلم خود و بقیه‌ی همکلاسی‌هایشان صحبت کرده و در بحث و گفتگوی کلاس شرکت کنند؛ معلم با مشاهده‌ی لیست دانش‌آموزان می‌تواند از آن‌ها سوالاتی بپرسد یا وضعیت حضور و غیاب بچه‌ها را به سادگی بررسی کند.

در کنار کلاس‌های مجازی که برگزار می‌شود، این امکان برای معلم وجود دارد که با استفاده از سیستم آزمون آنلاین همکلاسی، به سادگی چند کلیک، یک آزمون حرفه‌ای با سوالات تشریحی، تستی یا صحیح‌ و ‌غلط ایجاد کرده و آن را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد و بدین ترتیب بتواند عملکرد بچه‌ها را محک بزند.

سیستم آزمون الکترونیک، این قابلیت را دارد که تمام سوالات تستی را به شکل خودکار تصحیح کرده و نمرات را در کارنامه‌ی الکترونیک دانش‌آموزان درج کند؛ به لطف این سیستم، هم والدین و هم دانش‌آموزان می‌توانند به سرعت از نتایج آزمون مطلع شوند، این فرایند نه‌تنها سرعت برگزاری آزمون‌ها را افزایش داده است، بلکه به کمک سیستم پیشرفته‌ی تصحیح اوراق، کار معلم‌ها را نیز بسیار ساده‌تر می‌کند.

شرکت راهبرد رایانه رستاک(صاحب امتیاز نرم‌افزار همکلاسی) از سال 1390 و با هدف توسعه‌ی فناوری اطلاعات در مدارس کشور، فعالیت خود را در شهرک عملی و تحقیقاتی اصفهان، به شکل جدی آغاز کرد و امروز با اتکا به دانش این سال‌ها، می‌توان نرم‌افزار همکلاسی را یکی از کامل‌ترین نرم‌افزارهای این حوزه به حساب آورد؛ از جمله برنامه‌های آینده‌ی این شرکت نیز برای ارتقای مدارس کشور، می‌توان به تحقیق و توسعه روی فناوری واقعیت افزوده و هوش تجاری اشاره کرد.

در حال حاضر نرم‌افزار مدیریت مدرسه همکلاسی، به عنوان مهم‌ترین محصول این شرکت دانش‌بنیان، در حال فعالیت است و در کنار این سامانه‌ی نرم‌افزاری، خدمات دیگری از جمله مشاوره‌ی هوشمندسازی، گرافیک و برندینگ و دیجیتال مارکتینگ که می‌تواند گامی مهم در راستای ارتقای مدارس و صنعت آموزش کشور به شمار آید؛ ارائه می‌شود.

13 تیر 1400 رتبه : 5
نسخه جدید موتوشاب(11159) منتشر شد

به اطلاع کلیه کاربران محترم می‌رساند نسخه جدید موتوشاب (11159) منتشر شد.

در این نسخه علاوه بر بهبودهای کارایی، امنیتی و رفع برخی از مشکلات، ویژگی‌هایی نیز به سامانه اضافه شدند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:... بیشتر

11 اسفند 1399 رتبه : 5 برچسب‌ها: نسخه جدید موتوشاب
آغاز فراخوان گرنت فناوری جوانه فاوا -مرحله اول

به اطلاع می‌رساند فراخوان دور اول «طرح گرنت فناوری جـوانه» از 9 اسفندماه  آغاز خواهد شد.  هم‌اکنون ثبت نام متقاضیان دریافت گرنت فناوری در آدرس Techgrant.msrt.ir آغاز شده است.  یادآور می‌شود برنامه گرنت فناوری از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف بسط و توسعه فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی طرح‌ریزی شده است.

اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی که استاد راهنمای پایان نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری هستند،‌ مخاطبین اصلی طرح جوانه خواهند بود.

شبکه تاد پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) از کلیه پایان‌نامه‌ها/رساله‌های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که دارای ایده‌های فنّاورانه و بازارگرا که در راستای دستیابی به "MVP" و در برنامه جوانه وزارت عتف پذیرفته شده‌اند، در قالب "گرنت جوانه فاوا "حمایت می‌کند.

مهلت ثبت‌نام در طرح گرنت جوانه از نهم اسفندماه الی 23 اسفندماه خواهد بود.

انعقاد تفام نامه سه جانبه در راستای توانمندسازی بانوان استان قزوین

با هدف گسترش امکان کارآفرینی و اشتغال فراگیر بانوان استان قزوین از طریق توانمندسازی مهارتی و ایجاد بستر کار گروهی و ارائه خدمات در عرصه های مختلف و همکاری با شرکت‌های دانش بنیان تفاهم نامه همکاری فیمابین آقای دکتر مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، خانم صدیق ربیعی مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری و آقای مددی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان منعقد گردید. 

این تفاهم نامه در راستای اجرای فعالیت های مشترک زیر به امضا رسید:

  • ارتقاء سطح مهارت فنی بانوان استان به منظور توانمندسازی در جهت ایجاد اشتغال پایدار از طریق آموزش کارگاهی
  • ارتقاء سطح مهارت فنی زنان سرپرست خانوار و یا در معرض آسیب جهت ایجاد زمینه اشتغال پایدار
  • منتورینگ (مشاوره شغلی) و ارائه آموزشهای اصول کارگروهی ، به منظور هدایت زنان جهت ایجاد خوداشتغالی و کارآفرینی
  • آشنایی زنان با نحوه کار شرکت های دانش بنیان و فن آور و ایجاد بستر همکاری با آنان
  • ایجاد هماهنگی لازم در استفاده از فضاها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود در سطح استان جهت ارائه خدمات توانمند سازی به بانوان
گفتگوی زنده اینستاگرامی با مهدی خدادادی

مهدی خدادادی، هم بنیانگذار و مدیرعامل دکتر ساینا، با موضوع «داستان موفقیت» در صفحه اینستاگرام پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفتگوی زنده خواهد داشت.

زمان گفتگوی زنده:یکشنبه ۲۳آذر ۱۳۹۹ساعت ۱۹

آدرس صفحه اینستاگرام پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان:

http://instagram.com/sustp.ir

22 آذر 1399 رتبه : 5 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان
رویداد 3S به به دومین مرحله‌ی خود رسید

این رویداد در قالب Reverse Pitch برگزار می شود و چالش های فولاد مبارکه در تحول دیجیتال در آن مطرح خواهد شد.
در این رویداد به چالش‌های زیر پرداخته خواهد شد:
️پیاده‌سازی امنیت سایبری (cybersecurity) در فولاد مبارکه هوشمند
️استقرار مدیریت خدمات مبتنی بر چارچوب ITIL4 در فولاد مبارکه هوشمند
️خودران کردن وسایل نقلیه صنعتی (Autonomous Industrial Vehicles) 
️متصل کردن محصولات و تجهیزات (Connected Product and Equipment) در فولاد مبارکه
️ دیجیتالی کردن و هوشمندسازی فرآیند عقد قراردادهای فولاد مبارکه با بهره‌گیری از فناوری‌های نوظهور

زمان برگزاری وبینار: 24 آذرماه ساعت : ٩ الی ١٣
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ٨٨٢٢٠٧٠٠ الی ٤ داخلی ١٨٣ تماس حاصل فرمایید.

جهت مشاهده متن کامل خبر و ثبت نام به سایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مراجعه نمایید:

http://utstpark.ir/msc-digital-innovation-center-2/

ایجاد مرکز رشد مشترک دانشگاه آزاد و پارک علم و فناوری در تبریز

پارک علم و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی مرکز رشد مشترک در تبریز راه اندازی می کنند.
قرارداد راه اندازی این مرکز در راستای توسعه زمینه های همکاری مشترک علمی، پژوهشی و فناوری و استفاده بهینه از ظرفیتها و قابلیتهای موجود و در راستای حمایت از ایده های نو و فنآورانه امروز به امضای روسای دانشگاه آزاد اسلامی و پارک علم و فناوری استان رسید.
بر اساس این قرارداد، دانشگاه آزاد تبریز فضای مناسب و امکانات تخصصی و زیربنایی دانشگاه شامل امکانات پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه و اطلاع رسانی و حمایت مالی و معنوی مورد نیاز را در اختیار پارک قرار خواهد داد.
این دانشگاه ساختمانی 5 طبقه به مساحت دو هزار و 300 متر مربع و زیربنای دو هزار متر مربع برای راه اندازی این مرکز رشد مشترک اختصاص داده است.
پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیز متعهد شده است خدمات پشتیبانی لازم را به منظور تاسیس و راه اندازی و صدور مجوز مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد در شهر تبریز انجام دهد.
خدمات آموزشی، مشاوره ای مرتبط با مدیریت کسب و کار، حمایت های مالی از نمونه سازی اولیه طرح، خدمات ثبت اختراع، مالکیت فکری و حقوقی و کمک به اخذ تسهیلات لازم برای تجاری سازی محصولات تولیدی خدماتی است که پارک علم و فناوری به واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه ارائه خواهد کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان در مراسم امضای این قرارداد توجه به مقوله فناوری را رویکرد اصلی این دانشگاه عنوان و خاطرنشان کرد: این دانشگاه در پی تغییر ماموریت آموزشی دانشگاه به پژوهش و فناوری است.
دکتر جوان پور با اشاره به ظرفیتهای موجود در دانشگاه آزاد اسلامی استان و فضای فیزیکی گسترده دانشگاه در شهرهای مختلف استان گفت : این دانشگاه آماده است ساختمان واحدهای دانشگاه در شهرستانهای مختلف استان را به حوزه فناوری اختصاص دهد.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی هم حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از اشتغال فارغ التحصیلان را از نقاط قوت این دانشگاه برشمرد و آمادگی پارک را برای توسعه مراکز رشد در شهرستانها با بهره گیری از ساختمانهای واحدهای این دانشگاه اعلام کرد.
دکتر واعظی موافقت نامه راه اندازی مرکز رشد مشترک با دانشگاه آزاد تبریز را حمایت از اکوسیستم نوآوری در این دانشگاه دانست و گفت: پارک علم و فناوری بخشی از اعتبارات تصویب شده در جریان سفر اخیر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به تبریز را برای تجهیز این مرکز اختصاص خواهد داد.

نشست کتابخوان: معرفی کتاب جنگل بارانی

فرهیختگان گرامی دومین نشست کتابخوان را با حضور آقای دکتر کریمیان اقبال، مدیر اسبق دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آقای دکتر لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد و آقای زاهدی، مترجم کتاب جنگل بارانی در خدمتتان هستیم.

 

️ این نشست به صورت لایو و برخط از طریق پیج اینستاگرام و لینک پیوست، در ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۳ آذر ماه برگزار خواهد شد. 

پیج اینستاگرام: https://instagram.com/ystp.ir?igshid=pu9hufh6ih1z

لینک ورود برخط: https://lms.ystp.ac.ir/b/par-kvk-4hw-5xl

 

28 آبان 1399 رتبه : 5 برچسب‌ها: # پارک علم و فناوری یزد
حضور چهار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان در لیست دانشمندان 2 درصد برتر دنیا

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان به نقل از روابط عمومی دانشگاه کردستان آقایان دکتر عبدالله سلیمی، دکتر محمد رضا ستاره، دکتر رحمت صادقی و دکتر حسن بیورانی  از  استادان دانشگاه کردستان که دارای مرتبه استاد تمامی می‌باشند در زمره 2 درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفتند. 

این دانشمندان بر اساس شاخص کامپوزیت C و بر مبنای شاخص‌های ششگانه زیر مورد ارزیابی و انتخاب شده‌اند.

1.  Total citation

2.  H-index

3. Coauthorship-adjusted H-index

4. Total citation to single authored papers

5. Total citation to single+first authored paper

6. Total citation to single+first+last authored papers


پارک علم و فناوری کردستان این موفقیت غرورآفرین و ارزشمند را حضور این دانشمندان بزرگوار، مردمان شریف و جامعه علمی کردستان و خانواده بزرگ و پرافتخار دانشگاه کردستان تبریک عرض می‌نماید و توفیقات روزافزون را برای این دانشمندان آرزومند است.

24 آبان 1399 رتبه : 5 برچسب‌ها: دانشگاه کردستان, پارک علم و فناوری کردستان
صفحات: 1 2 »

جستجوی محتوا

جستجو با برچسب

# پارک علم و فناوری استان سمنان # پارک علم و فناوری یزد #پارک علم و فناوری استان سمنان اداره خدمات فنی و تخصصی پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر البرز به‌روزرسانی تفاهم نامه جهاددانشگاهی دانش بنیان دانشگاه شهید بهشتی دکتر طیبی شرکت دانش بنیان فناور مجتمع تحقیقاتی مرکز رشد مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی مهندس عباسی وبینار وزارت علوم پارک البرز پارک علم و فناوری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی پارک علم و فناوری استان سمنان پارک علم و فناوری البرز پارک علم و فناوری خراسان پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر پارک علم و فناوری خوزستان پارک علم و فناوری دانشگا تهران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان پارک علم و فناوری فارس پارک علم و فناوری قزوین پارک علم و فناوری قم پارک علم و فناوری مازندران پارک علم و فناوری همدان پارک علم و فناوری کردستان پارک علم و فناوری گیلان پارک علم و فناوری یزد