‫ اخبار

صفحات: 1 2 3 4 5 ... » »»
با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی اولین همایش" صنعت،خانواده،کارآموز" برگزار شد

پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت روز جهانی منع کار کودک، همایش" صنعت،خانواده،کارآموز" را با همکاری مرکز رشد مدرسه کودکان کار صبح رویش برگزار کرد.

محوریت اصلی این همایش که  22 خرداد ماه 1401 در سالن اجتماعات پارک برپا شد نوآوری آموزشی،کارآفرینی و سرمایه اجتماعی بود. در همین راستا ایجاد همگرایی میان صنعت،خانواده،دانشگاه برای ارتقای سطح ذهنی و آموزشی نوجوانان و مراکز آموزشی، شناخت و بررسی راههای افزایش تعامل،شناسایی پتانسیل ها،استفاده از ظرفیت ها در زمینه صنعت،منابع انسانی،آموزش،فناوری و نوآوری و همچنین ارتقای مراکز رشد در مقیاس ملی و منطقه ای با رویکرد کارآفرینی،اشتغال زایی و استفاده از حداکثر ظرفیت ها مدنظر برگزارکنندگان همایش قرار گرفت.

آگاهی جامعه دانشگاهی و صنعتی نسبت به نیازهای نوجوانان مناطق محروم و تاثیر آن در اجتماع در کنار ارتقای دانش،توانمندی و مهارتهای کاربردی و عملیاتی فعالان مرتبط در حوزه های مورد بحث از جمله دیگر اهداف برپایی همایش بودند.

دکتر فرنوش اعلامی معاون مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتیبه عنوان اولین سخنران درخصوص"یادگیری فعال در مراکز دانشگاهی و مدرسه ای"صحبت کرد.سپس سیدمحمدحسن داوودی مدیرعامل موسسه نسیم صبح رویش به معرفی و بیان نقش این نهادپرداخت.

در ادامه حضار پای صحبت کارآموزان این نهاد نشستند و دکتر درمان بازرس شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه و مدیرعامل موسسه خیریه ابتکار و توسعه نبیدرباره "مسئولیت اجتماعی در صنعت و دانشگاه"سخن گفت.

دکتر شهیندخت خوارزمی مولف و نظریه پرداز در حوزه روابط عمومی الکترونیک و روانشناسی، دکتر امیرناصر اخوان عضو هیئت علمی دانشگاه صنعت امیرکبیر و و دکتر شکوری مدیر عامل شرکت طرفهبه ترتیب درباره " نوآوری آموزش و آینده پژوهی"، ،"تجاری سازی نتایج پژوهش: از ایده تا محصول، از ایده تا ثروت" و "کارآفرینی و آموزش (همگرایی صنعت، خانواده و دانشگاه)"صحبت کردند.

" نوآوری اجتماعی در عمل"موضوع صحبت دکتر علی اصغر سعدآبادی رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتی در این همایش بود.

در پایان همایش ازشرکتهای فعال در حوزه مسِولیت اجتماعی تقدیر شد.

اولین سه شنبه نوآ پارکی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی

در اولین سه شنبه نوآ پارکی، با آژانس بازاریابی جاوید ایرانیان همراه خواهیم بود.            

 موضوع: بررسی چالش ها و راهکارهای بازایابی و توسعه بازار شرکت های دانش بنیان.           

زمان: 24 خرداد ساعت 11:30 الی 13                                       

مکان: سالن اجتماعات پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی                            

 با توجه به محدود بودن ظرفیت، لطفا ثبت نام نمایید: 

                        https://roshd.sbu.ac.ir/marketing-and-market-development

بازدید هیات ونزوئلایی از پارک علم و فناوری و مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی
همسر رئیس جمهور ونزوئلا و هیات همراه عصر روز شنبه از شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری و مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی دیدار کردند.

به گزارش ایسنا، در این بازدید که به دعوت «نصیری قیداری» رئیس دانشگاه شهید بهشتی انجام شد  جمیله علم الهدی همسر رییس جمهور، محمدصادق خیاطیان رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه شهید بهشتی حضور داشتند.

هیات ونزوئلایی ضمن بازدید از فضاهای علمی، آزمایشگاه‌ها،پارک علم و فناوری و مرکز رشد، با نخبگان دانشگاه دیدار و درخصوص دیپلماسی علمی و همکاری های علمی و فناوری بحث و تبادل نظر کردند.

این بازدید در حاشیه سفر نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به ایران انجام شد.

مادورو عصر جمعه 20 خرداد ماه در راس یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی وارد تهران شده است.

او امروز با مقام معظم رهبری و رییس جمهور دیدار و رایزنی کرد.

نشست مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مدیریت توسعه نواوری و فناوری وزارت دفاع برگزار شد

نشست مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مدیریت توسعه نواوری و فناوری وزارت دفاع یکشنبه 25 اردیبهشت ماه برگزار شد.

در این نشست  دکتر فریبرز مسعودی رییس پارک علم و فناوری ، دکتر علی اصغر سعد ابادی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور و دکتر مصطفی قربانی مدیر توسعه نواوری و فناوری وزارت دفاع زمینه های همکاری آتی مشخص و راهکارهای این همکاری مشترک بررسی گردید.

حضور نماینده پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در اولین نشست معاونین اجرایی و پشتیبانی فناوری

اولین نشست معاونین اجرایی و پشتیبانی فناوری بیست و هشتم اردیبهشت ماه در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

در این نشست که مهندس فاطمه گودرزی رییس محترم اداره خدمات تجاری سازی به نمایندگی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی حضور داشت، نمایندگان هر پارک به مدت چند دقیقه به معرفی دستاورد و اهداف پارک علم و فناوری محل خدمتشان پرداخته و در ادامه جلسه مواردی چون تنوع بخشی به درآمدهای پارک ها ، توسعه فضاهای فیزیکی ، ایجاد اکوسیستم های فناوری، چگونگی قیمت گذاری و اجاره بها مورد تاکید نمایندگان و مورد تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین مقرر گردید ضمن ایجاد دبیرخانه جهت تبادل نظر اعضا در رابطه با مسائل و مشکلات پیش روی پارک های استان تهران با دبیری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، نسبت به نشست ها بصورت گردشی در پارک های استان تهران به میزبان هر یک از پارک های استان در آینده، برنامه ریزی شده که نماینده پارک دانشگاه شهید بهشتی نیز از این جلسات به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی، استقبال نمود .

جلسه کمیته گوهر سنگ خانه معدن در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد

جلسه کمیته گوهر سنگ خانه معدن در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی دوشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه با حضور اعضای کمیته به ریاست دکتر قربانی و به میزبانی دکتر مسعودی ریاست پارک علم و فناوری برگزار شد.

در این جلسه همچنین دکتر هاشمی مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور ، مهندس شفایی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران و نمایندگان محترم سایر سازمان های خصوصی و دولتی مرتبط حضور داشتند.

در این جلسه مشترک ضمن معرفی فعالیت های گوهرشناسی در دانشگاه شهید بهشتی مباحث مربوط به توسعه صنعت گوهر سنگ ها در کشور به بحث گذاشته شد.

  در ادامه اعضا از ازمایشگاه گوهر شناسی و شرکت دانش بنیان توسعه دانش و هنر گوهرشناسی مستقر در دانشکده علوم زمین بازدید و با توانمندیها و فعالیتهای در حال اجرا  آشنا شدند.

با امضای قراردادهای جداگانه ای صورت گرفت؛ ورود پارک علم و فناوری البرز به توسعه انرژی های پاک و تولید لامپ های نسل جدید LED


شرکت شهاب (سهامی عام) و شرکت دانش بنیان گرین برق از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری البرز با امضای قراردادهای جداگانه ای در سه حوزه مختلف پژوهشی و تحقیقات کاربردی ، همکاری خود را در طراحی و تولید تلویزیون های هوشمند و آنتن های نا اقلیدسی و تولید انبوه نسل جدید لامپ های LED آغاز کردند، همچنین مرکز پژوهشی گرین برق با پژوهشگاه مواد و انرژی (وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری) و شرکت ذوب آهن بریس (سهامی خاص) تفاهم نامه های جداگانه ای را در توسعه فناوری های مرتبط با انرژی های تجدید پذیر و طراحی و ساخت نیروگاه های برق هیبریدی خورشیدی و بادی در سایت مجتمع صنعتی ذوب آهن بریس با هدف تامین برق مورد نیاز صنعت ، امضا نمودند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،  در مراسم انعقاد قرارداد تولید و توسعه این فناوری ها که با حضور مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز برگزار شد، موضوعات مختلف قراردادها شامل؛ طراحی و تولید انواع لامپ های نسل جدید LED، طراحی و تولید نسل جدید تلویزیون های هوشمند و طراحی و تولید نسل جدید آنتن های نا اقلیدسی در قالب سه قرارداد از سوی شرکت های شهاب  و گرین برق به امضاء رسید.
براساس این گزارش، امضای تفاهم نامه با شرکت گرین برق مستقر در پارک علم و فناوری البرز نیز در راستای بسط و توسعه فناوری های بومی و کاربردی در حوزه گسترش فناوری های انرژی تجدید پذیر بومی بسیار پیشرو و مفید خواهد بود.
گفتنی است پارک علم و فناوری البرز برای توانمندسازی شرکت های دانش بنیان و فناور در راستای تحقق شعار سال مبنی بر (تولید، دانش بنیان و اشتغال) آفرین تلاش می کند.

رئیس پارک علم و فناوری البرز در مراسم امضای دو تفاهم‌نامه همکاری با پژوهشگاه مواد و انرژی اعلام کرد؛ با تلاش و حمایت پارک علم و فناوری البرز، انواع تسهیلات تا سقف پنج میلیارد ریال به شرکت های دانش بنیان ارائه خواهد شد.


با همکاری پارک علم و فناوری البرز، پردیس تخصصی فناوری و نوآوری مواد و انرژی در پژوهشگاه مواد و انرژی راه‌اندازی  و همکاری مشترک در ساماندهی و اجرایی نمودن طرح دستیاری فناوری توسط  دو مجموعه عملیاتی می شود  ونیز طبق اعلام  رئیس  پارک علم وفناوری البرز  امکان ارائه تسهیلات به طرح‌های نوآورانه و دانش‌بنیان  از طریق صندوق پژوهش و فناوری استان فراهم خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،  دو تفاهم‌نامه همکاری مشترک پارک علم و فناوری البرز و پژوهشگاه مواد و انرژی با حضور مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر حمید امیدوار رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی به امضاء رسید. 
مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی  با حضور در پژوهشگاه مواد و انرژی ضمن امضای دو  تفاهم‌نامه همکاری، با رئیس، مدیران و معاونان پژوهشگاه مواد و انرژی درزمینهٔ توسعه همکاری در حوزه دانش‌بنیان و توسعه فناوری‌های موردنیاز در این بخش به گفتگو پرداخت.
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه ظرفیت‌ها و زمینه‌های خوبی بین دو مجموعه برای توسعه همکاری وجود دارد گفت: پارک علم و فناوری البرز در استان البرز و همچنین کشور جایگاه بسیار خوبی دارد و آمادگی دارد از طریق صندوق پژوهش و فناوری استان البرز به ارائه تسهیلات برای حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و فناور حوزه مواد و انرژی در قالب تسهیلات 5 میلیارد ریالی بپردازد.
وی با اشاره به اینکه این تسهیلات با دوره زمانی مشخص و تنفس مناسب پرداخت می‌شوند تصریح کرد: تسهیلات پنج میلیارد ریالی با شرایط مناسب (با مدت تنفس 6ماه  ، سود تسهیلات بین 4 الی 11 درصد  و بازپرداخت 18 الی 30ماه)  شامل طرح‌هایی می‌شود که نیاز به نمونه‌سازی، تولید صنعتی، توسعه بازار و یا سرمایه در گردش دارند.
مهندس عباسی تصریح کرد: راه‌اندازی پردیس  تخصصی فناوری و نوآوری مواد و انرژی در پژوهشگاه با همکاری پارک علم و فناوری البرز، بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانونی پارک در مرکز رشد پژوهشگاه و همکاری مشترک در تبادل اطلاعات و امکانات، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی و فنی، پژوهشی، آموزشی، اجرایی و قانونی طرفین تفاهم‌نامه به‌منظور حمایت از فناوران و صاحبان ایده در استان البرز و همکاری مشترک در ساماندهی و اجرایی نمودن طرح دستیار فناوری  از محورهای این دو تفاهم‌نامه همکاری است.
گفتنی است این دو تفاهم‌نامه از تاریخ امضاء به مدت 5 سال شمسی از تاریخ امضاء دارای اعتبار است که با توافق طرفین قابل تمدید می‌باشد.
خاطرنشان می‌کند؛ پارک علم و فناوری البرز نقش مؤثری در توسعه زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری استان البرز دارد.

حمایت بازارسازی و بازاریابی دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی

با توجه به نیازهای روزافزون واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان در راستای بازارشناسی/بازارسازی و بازاریابی افزایش فروش و لزوم برطرف کردن این نیاز در جهت درآمدزایی مجموعه های موجود در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ،آژانس بازاریابی جاوید ایرانیان (کارگزار فن بازار ایران) فراخوانی تحت عنوان "حمایت دانش بنیان" اجرا نموده است. این آژانس با سابقه درخشان و 18 ساله مدیران خود در زمینه های مختلف بازاریابی و فروش در کشور و در صنایع مختلف آمادگی خود را جهت همکاری و توسعه شرکت های نوپا اعلام می دارد. هدف ما افزایش بازدهی و بهره وری شرکت های دانش بنیان، توسعه آنها و رشد اقتصاد دانش بنیان کشور است. برخی از خدمات آژانس به شرح  ذیل می باشد:
* تحقیق بازار
* طراحی و عارضه یابی مدل های کسب وکار( Marketing plan – Business Model – Business Plan)
*    تجزیه و تحلیل کسب و کار
*    تیم سازی (آموزش و ساماندهی تیم های بازاریابی و فروش)
*    برندسازی
* انجام صفر تا صد بازاریابی
* جذب سرمایه گذار
* انجام پروژه های دیجیتال مارکتینگ (سئو وبسایت، مدیریت شبکه های اجتماعی، تولید محتوا متنی و ویدئویی)
* طراحی وبسایت و اپلیکیشن

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.....
https://bazaryabi-co.com/

بررسی چالش های حقوقی استارتاپ ها در مرکزنوآوری دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی

مرکزنوآوری دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی طی جلسه ی پرسش و پاسخ، به بررسی چالش های حقوقی استارتاپ ها می پردازد.
تاریخ جلسه: یکشنبه 18 اردیبهشت ساعت 10:30 تا12
مکان جلسه:  پارک علم و فناوری، سالن اجتماعات با توجه به حضوری بودن جلسه و محدودیت ظرفیت لطفا ثبت نام نمایید: https://roshd.sbu.ac.ir/legal-challenges-of-startups/

صفحات: 1 2 3 4 5 ... » »»

جستجوی محتوا

جستجو با برچسب

# پارک علم و فناوری استان سمنان # پارک علم و فناوری یزد #پارک علم و فناوری استان سمنان اداره خدمات فنی و تخصصی پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر البرز تفاهم نامه جهاددانشگاهی دانش بنیان دانشگاه شهید بهشتی شرکت دانش بنیان صندوق نوآوری و شکوفایی فناور مرکز رشد مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی مرکز نوآوری مهندس عباسی نوفن وبینار وزارت علوم پارک البرز پارک علم و فناوری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی پارک علم و فناوری استان سمنان پارک علم و فناوری البرز پارک علم و فناوری خراسان پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر پارک علم و فناوری خوزستان پارک علم و فناوری دانشگا تهران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان پارک علم و فناوری فارس پارک علم و فناوری قزوین پارک علم و فناوری قم پارک علم و فناوری مازندران پارک علم و فناوری کردستان پارک علم و فناوری گیلان پارک علم و فناوری یزد پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی