‫ اخبار

مهدی خداوردی

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در نظر دارد از ایده هسته های فناور دانشجویان، دانش آموختگان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های آموزش عالی
 سراسر کشور  حمایت کند.

بازه ثبت نام: ١ دی ماه لغایت ١٥ اسفند

️ جهت کسب اطلاعات بیشتر با شمارت ٨٨٢٢٠٧٠٠ الی ٤ داخلی ١٥٤ و ١٦٤ تماس حاصل نمایید.

علاقه مندان می توانند متن کامل فراخوان را در سایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مطالعه نمایید:

http://stp.ut.ac.ir/rooyesh-shokofaie-sarasari/

فراخوان مرکز نوآوری دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی

فراخوان مرکز نوآوری دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی

جهت پذیرش واحدهای فناور و شرکت ها در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی

تیم های نواور و واحدهای فناور اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی در اولویت می باشند.

ارسال درخواست از طریق سامانه جذب و پذیرش مرکز رشد یا پارک علم و فناوری
roshd.sbu.ac.ir
park.sbu.ac.ir

 مهلت ثبت در سامانه جذب و پذیرش : روز پنجشنبه 4 دی ماه 1399

 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:
09152588910

عقد 23 قرارداد فروش فناوری با صنایع در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی

معاون نوآوری و فناوری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از امضا و مبادله 23 قرارداد فروش فناوری در سال جاری به منظور تامین دانش فنی، قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع سازمان های استان توسط محققین و فناوران پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی خبر داد.

دکتر کیانی افزود: در سال گذشته با ایجاد ارتباط بین فناوران مستقر در پارک و مراکز رشد با صنایع و سازمان های مختلف استان و تمرکز بر تحقیقات کاربردی در حوزه فناوری و تولید، توانسته ایم   23 قرارداد فروش فناوری  به ارزش تقریبی 39 میلیارد ریال  با صنایع و سازمان های استان  مبادله کنیم. 
به گفته وی هم اکنون مراحل نهایی مبادله  29  قرارداد جدید فروش فناوری با صنایع و سازمان ها در حال اجراست  و با افزایش عقد قراردادها شاهد توسعه بیشتر ارتباط فی مابین فناوران مستقر در پارک  و صنعت خواهیم بود. 
 معاون نوآوری و فناوری پارک، در تشریح عملکرد  دپارتمان بازاریابی و تجاری سازی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد  : دپارتمان بازایابی و تجاری سازی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی درسه  بخش مالکیت فکری، دفتر انتقال تکنولوژی (TTO) و  واحدبازاریابی و تجاری سازی با هدف تسهیل فرایند تجاری سازی و فروش محصولات شرکت های فناور و دانش بنیان فعالیت می کند.
وی اظهار کرد : در سال 98 ،  62 موافقت نامه در اولین نمایشگاه چالش ها و نیازهای صنایع و سازمان های آذربایجان شرقی ،64 موافقت نامه در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی و 10 موافقت نامه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور توسط دپارتمان بازاریابی پارک با صنایع و سازمان ها مبادله شده است و با هماهنگی طرفین مراحل اجرای این موافقت نامه ها در حال انجام است. 
دکتر کیانی  با تاکید بر قرار گرفتن پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در وندورلیست سازمان ها  بیان کرد: پارک علم و فناوری هم اکنون در لیست تامین کنندگان شرکت های مس سونگون، پتروشیمی تبریز و  سازمان قطار شهری تبریز قرار دارد. 
وی اظهار کرد: در سال گذشته  2300  نفر ساعت دوره آموزشی تخصصی در زمینه های مختلف روش های بازاریابی و مارکتینگ برای  شرکت های فناور مستقر در پارک برگزارشده است  و بیش از 1200 نفر ساعت مشاوره در زمینه های بازاریابی،مالی و حقوقی به شرکت ها ارائه شده است. دکتر کیانی تعداد اختراعات ارزیابی شده در دفتر مالکیت فکری را 61 مورد عنوان کرد .
دپارتمان بازاریابی و تجاری سازی پارک  علم و فناوری آذربایجام شرقی ،  خرداد  ماه سال 1398  با حضور مدیر کل فناوری و برنامه ریزی  وزارت علوم تحقیقات و فناوری آغار به کار کرده است.

پارک فاوا، پیشرو در حمایت‌های مالی از پروژه‌های دانش‌بنیان

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات- محمد‌مهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری استان یزد در مصاحبه با خبرنگار این واحد گفت: از فعالیت‌های خوب پارک فاوا می‌توان به ساماندهی گرنت فناوری و طرح حمایت‌های مالی از پروژه‌های دانش‌بنیان حوزه‌ی ICT اشاره کرد.

او خاطرنشان کرد: ما در سال‌های آتی شاهد ثمر این حرکت که با همراهی پارک‌های استانی آغاز شده، به ویژه در حوزه اقتصاد دیجیتال خواهیم بود.

لطفی با تاکید بر اینکه وجود پارک‌های تخصصی در حوزه‌‌های مختلف از نیاز‌های اصلی کشور است، افزود: در همین راستا پارک‌های علم و فناوری استانی نیز در زمینه‌های گوناگون مشغول فعالیت هستند و پایان‌نامه‌ها و دانش خروجی دانشگاه‌ها را به مرحله‌ی تجاری سازی سوق می‌دهند.

او با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری دو مزیت دارند، گفت: مزیت نخست تقاضا محور بودن آن‌هاست و دومین مزیتشان این است که در یک حوزه‌ی تخصصی شروع به فعالیت می‌کنند و پیش می‌روند.

رئیس پارک علم و فناوری ادامه داد: پارک‌های علم و فناوری آغاز کننده‌های خوبی در حوزه‌ی اکوسیستم‌های نوآوری و فناوری هستند، اما ما به کمک بخش خصوصی به ویژه در استان‌ها نیاز داریم.

به گفته لطفی، اگر پارک‌ها تلاش خود را مضاعف کنند و بخش خصوصی را به قدری توانمند سازند که آن‌ها بتوانند نقش زایش و سازندگی را ایفا کنند، ما به رشد انفجاری که در حوزه‌ی اقتصاد دانش‌بنیان مد‌نظرمان است خواهیم رسید.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: پارک‌ها باید سعی کنند از طریق برخی موسسه‌ها مانند نواحی نوآوری، وارد شهرها و اجتماع شهری شوند. ما اخیرا در پارک علم و فناوری یزد از طریق طرح توسعه پهنه‌ی علم و فناوری اقبال این موضوع را در دستور کار قرار داده‌ایم و امیدوار هستیم بتوانیم در رونق اقتصاد منطقه‌ای و ناحیه‌ای به نتایج خوبی برسیم.

به گزارش روابط عمومی پارک فاوا، طرح گرنت فناوری توسط وزارت علوم کلید خورده که پارک فاوا یکی از حامیان اصلی آن محسوب می‌شود. در این راستا اخیرا  تفاهم‌نامه سه جانبه شروع عملیات گرنت فناوری نیز به امضا رسید.

پارک علم و فناوری هرمزگان با همکاری شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان برگزار می کند: دوره آموزشی«بایدها و نبایدهای مصاحبه شغلی»

پارک علم و فناوری هرمزگان با همکاری شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان برگزار می کند:

دوره آموزشی«بایدها و نبایدهای مصاحبه شغلی»

 مدرس: جناب آقای محمود آقایی

زمان : ۳ دی ماه .

هزینه دوره، ۹۰،۰۰۰ تومان ( با تخفیف ۵۰٪ برای شرکت های عضو پارک علم و فناوری هرمزگان،  ۴۵،۰۰۰ تومان)

علاقه مندان جهت ثبت نام به همین شماره واتس اپ مشخصات شخص شرکت کننده، نام شرکت،کدملی و شماره تماس و ایمیل ارسال فرمایند

مهلت ثبت نام تا سه شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲صبح ساعت ۱۱ صبح

1 دی 1399
تفاهم‌نامه پارک فاوا و پارک‌های استانی، نقطه آغازی برای حمایت از طرح‌های فناورانه

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات- محسن نظری، رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان در مصاحبه با خبرنگار این واحد گفت: ارتباط بسیار خوبی میان پارک‌های علم و فناوری به خصوص پارک علم و فناوری استان سمنان و پارک فاوا شکل گرفته و این ارتباط روز‌به‌روز برای حمایت از طرح‌های فناور و دانش‌بنیان بیشتر خواهد شد.

او تصریح کرد: همچنین قرار است در پارک علم و فناوری استان سمنان فعالیت‌های خوبی با همکاری پارک فاوا و وزارت عتف صورت بگیرد که برای اجرایی کردن آن بسیار تلاش کرده‌ایم.

رئیس پارک علم و فناوری سمنان اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای که اخیرا در حوزه گرنت فناوری میان پارک فاوا، وزارت عتف و پارک‌های استانی منعقد شد، نقطه‌ آغازی برای حمایت از طرح‌های فناورانه در حوزه‌ ICT است.

نظری با اشاره به طرح گرنت فناوری توضیح داد: پس از فراخوان و اطلاع‌رسانی اول که اوایل سال جاری انجام شد، فراخوان و اطلاع‌رسانی دوم این طرح بهمن ماه مجددا انجام خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری سمنان تصریح کرد: طرح گرنت فناوری که به صورت مشارکتی میان پارک فاوا، وزارت عتف و پارک‌های استانی اجرا خواهد شد، فرصت مناسبی برای افراد و شرکت‌هایی است که در صورت داشتن ایده‌های بکر و نوآور بتوانند ایده‌های خود را عملیاتی و به مرحله‌ تجاری سازی وارد کنند.

او خاطرنشان کرد: هدف طرح‌های حمایتی در نظر گرفته شده این است که پارک‌های علم و فناوری به سمت تجاری سازی محصولاتی که مورد نیاز کشور است پیش بروند و همچنین پایان‌نامه‌های علمی در جهتی سوق یابند که کاستی‌های اقتصادی کشور در حوزه‌ فناوری را برطرف کرده و پارک‌ها به یقین باید این مسئله را به خوبی مدیریت کنند.

نظری با بیان اینکه همکاری‌ها تا اینجا بسیار خوب پیش رفته است، افزود: از همکارانمان در وزارت علوم و پارک فاوا صمیمانه تشکر می‌کنم که به خوبی نقاط ضعف این طرح را شناسایی و اصلاح کردند، به نظر من آینده‌‌ روشنی در حوزه‌ ICT و اقتصاد دانش‌بنیان خواهیم داشت.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: لازم است مشارکت‌های بیشتری از سوی بخش خصوصی در این زمینه صورت بگیرد، در حال حاضر پارک فاوا به‌عنوان پارک حامی به طرح ورود کرده که مورد استقبال همگان است اما سازمان‌های دیگر نیز باید با چنین طرح‌هایی همراهی کنند؛ به عنوان  مثال شرکت نفت در حوزه‌ خود دست به چنین فعالیت‌هایی بزند یا سازمان‌های دیگر هرکدام در حوزه‌ خود به چنین اقداماتی بپردازند که طرح‌هایی که مورد نیاز خود آن سازمان‌ها است، عملیاتی شود و هرکدام به نوبه‌ خود به چرخه‌ اقتصاد کشور کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی پارک فاوا- در نشستی مشترک جمعی از مسئولان پارک فاوا با معاون استاندار سمنان به تبادل نظر در زمینه تاسیس مرکز توسعه واحدهای فناور این استان پرداختند.

در این جلسه حمایت از پایان‌‌نامه‌های بازارگرا و حمایت از شرکت‌های رشدی را بخشی از فعالیت مشترک پارک فاوا با پارک‌های استانی مطرح شد. دکتر صدیق رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در این نشست گفت: اجرای برنامه گرنت فناوری و حمایت مالی از این تحقیقات می‌­تواند زمینه‌­ساز شکل­‌گیری شرکت­‌های نوپا و ارتقا سطح آمادگی فناوری این یافته‌­های علمی شود.

30 آذر 1399
"شرکت دانش بنیان اتصال صنعت میانه" فناور برگزیده تجهیزات الکترونیکی شد

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات(فاوا) ، بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و معاونان وزارتخانه‌های بهداشت و صمت در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم به صورت حضوری و پخش وبیناری برای تمام دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری کشور برگزار شد.

در این مراسم "شرکت دانش‌بنیان اتصال صنعت میانه" به عنوان فناور منتخب و برتر در رشته فعالیت برق و الکترونیک مستقر در پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، معرفی و از مهندس محمد جابری مدیرعامل این شرکت نیز تقدیر شد.

30 آذر 1399
زهرا شاهی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار با شعار «پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید» به صورت مجازی برگزار شد و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با ارائه آخرین محصولات و دستاوردهای واحدهای فناور حضور یافت.

دکتر علی حقیقی اصل رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: در این دوره از نمایشگاه ۶۹ دانشگاه، ۳۵ پارک علم و فناوری، ۱۸ پژوهشگاه، ۱۵ مرکز رشد و پنج موسسه تحقیقاتی وابسته به دستگاه های اجرایی حضور داشتند؛ پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان نیز با حضور در این نمایشگاه 44 محصول و دستاورد واحدهای فناور را به معرض نمایش گذاشت.

وی به استقبال واحدهای فناور برای حضور مجازی در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: نمایشگاه مجازی به گونه ای طراحی شده است که بازدید کنندگان می توانند در غرفه های طراحی شده به بازدید از محصولات فناورانه بپردازند؛ اطلاعات کاملی از طرح های ارائه شده به همراه تصویر طرح برای بازدید کنندگان قابل مشاهده می باشد و بدین صورت امکان سرمایه گذاری و تجاری سازی محصولات فراهم شده است؛ همچنین امکان کسب اطلاعات درباره پارک علم و فناوری نیز از مسئولین غرفه وجود دارد.

گفتنی است، ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری، روزهای هفته پژوهش و فناوری را به نام‌های زیر نام‌گذاری کرده است:

شنبه ۲۲ آذر: پژوهش و فناوری، مدرسه و دانشگاه

یک‌شنبه ۲۳ آذر: پژوهش و فناوری، مشارکت ملی

دوشنبه ۲۴ آذر: پژوهش،  فناوری و جهش تولید

سه‌شنبه ۲۵ آذر: بزرگداشت پژوهشگران و فناوران

چهارشنبه ۲۶ آذر: پژوهش،  فناوری و علوم انسانی

پنج‌شنبه ۲۷ آذر: پژوهش،  فناوری و اثربخشی اجتماعی

 بوت کمپ های مجازی پرورش عاملین تعامل جامعه و دانشگاه 

 بوت کمپ های مجازی پرورش عاملین تعامل جامعه و دانشگاه توسط شتابدهنده کاریز اعتماد مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.

 یکشنبه 30 آذرماه ساعت 14 تا 16 

جهت ثبت نام به آدر سایت زیرمراجعه کنید:

www.karizetemad.ir

کارگاه تفکر طراحی

#‫پارک_علم_و_فناوری_دانشگاه_شهید_بهشتی 

کارگاه تفکر طراحی 

ویژه شرکت های مستقر در پارک و مرکز رشد، اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه شهید بهشتی

جلسه اول: 5 دی ماه ساعت 16 تا 21

جهت ثبت نام به آدرس زیر مراجعه نمایید:

https://keywork.ir/course/startup-beheshti

صفحات: 1 2 3 4 5 ... » »»