‫ اخبار

شرکت نمایندگان پارک علم و فناوری کردستان در اولین وبینار مشترک در خصوص مالکیت فکری تحت عنوان "دفاتر انتقال فناوری و مالکیت فکری: فرصتها و چالشها در حوزه دریای خزر"

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان، برگزاری اولین وبینار مشترک در خصوص مالکیت فکری تحت عنوان " دفاتر انتقال فناوری و مالکیت فکری: فرصتها و چالشها در حوزه دریای خزر" به صورت مشترک توسط پارک علم و فناوری گیلان و دانشگاه دولتی آستراخان روسیه در روز دوشنبه مورخ ۲۸ مهر ۱۳۹۹ (۱۹ اکتبر ۲۰۲۰) برگزار شد.

 این وبینار مجازی با شرکت ۱۱۷ نفر از پنج کشور (از جمله: ایران، روسیه، آذربایجان، قزاقستان و اندونزی) با هدف ارتقای دفاتر انتقال فناوری در حوزه انتقال فناور و مالکیت فکری و با حضور ۳ مدرس بین المللی، برگزار شد

 دکتر امیر ملک پور معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری گیلان و عضور شبکه انتقال فناروی اتحادیه دانشگاه‌های دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر در این‌باره گفت: پیشنهاد ایجاد دفاتر انتقال فناوری به عنوان حلقه اتصال دانشگاه، صنعت در حوزه انتقال فناوری و مالکیت فکری در اسفند سال گذشته ارائه شد و با هدف ایجاد ارتباطات بین المللی در راستای توسعه زیست بوم نوآوری و مالکیت فکری توسط پارک علم و فناروی گیلان ارائه شد.

 وی درباره خدمات دفاتر انتقال فناوری در دانشگاه های اتحادیه CIS گفت: این دفاتر فناوری که در موسسات پژوهشی و آموزشی، دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری کشورهای حوزه دریای خزر(CIS) ایجاد شده و با ارتباط و ایجاد شبکه و با ارائه خدمات منتورینگ، مشاوره و آموزش در حوزه انتقال فناوری و مالکیت فکری، بستر انتقال فناوری و مالکیت فکری را برای صاحبان ایده و فناوری ایجاد نماید. این امر علاوه بر توسعه ارتباطات بینالمللی در این حوزه، موجب میشود انگیزه برای کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در بین دانشجویان و افراد نخبگان بیشتر شود.

در ادامه این نشست،  سه سخنران مدعو سرکار خانم ساناز جوادی فرحزادی وکیل و مشاور حوزه مالکیت معنوی، الکسی تیتوف مدیر دفتر پروژه مهندسی دانشگاه دولتی آستراخان و ریچارد کهون رییس گروه استراتژی مالکیت زیستی و دانشکده کشاورزی و علوم زیستی دانشگاه کرنل به ایراد سخنان خود پرداختند.

اهم موارد ارائه سرکار خانم جوادی با موضوع "مدیریت مالکیت معنوی برای مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها"

 1. تعاریف مالکیت معنوی و فکری
 2. در اقتصاد دانش بنیان، دانش عنصر متمایز کننده شرکت از رقبایش است.
 3. تعاریف کپی رایت، مالکیت صنعتی و مالکیت نرم
 4. فعالیتهای زنجیره مالکیت معنوی: خلق و ابداع، نوآوری، تجاری سازی، حفاظت، اجرا
 5. دلایل نادیده گرفتن مالکیت معنوی از سوی افراد و موسسات: عدم آگاهی، عدم اطمینان به سیستم، ملاحظات مالی، کمبود نیروی انسانی
 6. زمینه‌های مشترک توسعه اقتصادی: ایجاد نوآوری، حقوق مالکیت معنوی برای ایجاد ظرفیتهای نوآوری و ارتباط میان تحقیقات و توسعه فناوری
 7. دستاوردهای برقراری سیستم جهانی مالکیت معنوی
 8. تعاریف پتنت و موارد مربوطه
 9. کنوانسیون‌های بین‌المللی مالکیت معنوی
 10. الزامات پتنت و مواردی که به آن پتنت تعلق نمی‌گیرد
 11. دلایل دریافت پتنت برای اختراعات
 12. مزایای پتنت
 13. انواع پتنت
 14. انواع علائم تجاری
 15. حفاظت از علائم تجاری

اهم موارد ارائه آلکسی تیتوف با موضوع "انتقال فناوری و کارآفرینی فناورانه"

 1. اجرای طرح در سه مرحله، شامل: طراحی درسنامه، ابزار اجرای طرح، مثال
 2. موضوعات برنامه درسی: معرفی توصعه نوآورانه، تیم سازی و توسعه، بیزنس پلن و بیزنس مدل، تجاری سازی و ارزیابی بازار، توصعه محصول، معرفی محصول به بازار، مالکیت معنوی و فکری، راه‌اندازی و توسعه یک استارتاپ، تحقیق و توسعه تجاری، ابزار جذب سرمایه، ریسک پروژه، ارائه پروژه، اکوسیستم نوآوری، سیاست‌های نوآورانه دولت
 3. فرآند انتقال فناوری: تحقیق و توسعه،ارزیابی، حفاظت از نتایج فعالیت معنوی، بازاریابی، تجاری سازی نتایج، توسعه محصولات جدید، استفاده عمومی و توسعه اقتصادی

 

اهم موارد ارائه دکتر کهون با موضوع "دفاتر انتقال فناوری و مالکیت معنوی"

 1. تاریخچه انتقال فناوری برپایه مالکیت معنوی در آمریکا از سال 1980 تا 2015
 2. الزامات انتقال فناوری در دانشگاه‌های آمریکا: آزادی آکادمیک، اولویت تحقیق و آموزش، تجاری سازی اولویت دوم، توسعه و نشر فناوری اولویت اصلی، اهمیت اخلاقیات و تعهد به جامعه
 3. عوامل موفقیت: حمایت بالاترین مقام دانشگاه از انتقال فناوری برپایه مالکیت معنوی، سیاستهای موثر مالکیت معنوی، منابع مالی و انسانی کافی، بیزنس مدل پایدار
 4. عوامل موفقیت دفتر انتقال فناوری: مدیر تمام وقت، کارکنان خلاق و مشتاق آشنا به نوآوری و فناوری و بیزنس
بازدید رییس و مسئولین پارک علم و فناوری کردستان از کارخانه بتن گازی ژیوار (هبلکس غرب)

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان، در ابتدای این بازدید مهندس عطری مدیر عامل کارخانه هبلکس غرب به معرفی فعالیت‌ها پرداخت و گفت: شرکت بتن گازی ژیوار تولیدکننده بلوک‌های بتن هوادار اتوکلاو شده سبک تحت نام تجاری هبلکس غرب است. این کارخانه در حال حاضر با  تولید روزانه  300 متر مکعب بلوک بتن هوادار اتوکلاو شده  و تولید چسب بلوک به میزان 30 تن در روز، از بزرگترین و به‌روزترین کارخانه‌های غرب کشور می باشد. وی در ادامه افزود: بلوک سبک AAC هبلکس غرب جزو محصولات سبز و دوستدار محیط سبز با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت میباشد. هدف هبلکس غرب تامین بیشترین رضایت و اطمینان خاطر مصرف کنندگان در بکاربردن محصولات بلوک AAC  وترویج فرهنگ سبک سازی با محصولات دوستدار محیط زیست در صنعت ساختمان سازی است. مدیر عامل بتن گازی ژیوار رسالت این کارخانه را ارائه محصول با بالاترین کیفیت و کسب رضایت مشتریان، به کارگیری جدیدترین تکنولوژی‌های روز، ارائه محصولات به روش دانش محور و ایجاد اشتغال برای جوانان عنوان کرد.

در ادامه دکتر سعیدی، رییس پارک علم و فناوری کردستان، با تشکر از همت بلند مدیر عامل و دیگر کارکنان کارخانه هبلکس غرب، اظهار داشت: برای ارائه محصولات بهتر لازم است بخش تحقیق و توسعه کارخانه با حساسیت و اهمیت ویژه‌ای فعالیت نماید. وی در ادامه گفت:  ارتقاء کیفیت محصولات با برقراری ارتباط و تعامل سازنده با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی کشور ممکن است و پارک علم و فناوری کردستان می‌تواند زمینه ساز برقراری این ارتباط باشد. وی در پایان اظهار داشت: توجه جدی به واحدهای تحقیق و توسعه و ارتباط با مراکز دانش بنیان و نخبگان و پژوهشگران می تواند در ارتقاء محصولات و توسعه بازارهای داخلی و بین المللی تحول ایجاد کند و پارک علم و فناوری کردستان این آمادگی را دارد که پذیرای استقرار واحد تحقیق و توسعه کارخانه باشد. 

در پایان، رییس و مسئولین پارک علم و فناوری کردستان به بازدید از خط تولید این کارخانه پرداختند و سرکار خانم دکتر عطری مدیر تولید توضیحات لازم را در خصوص بخش‌های مختلف ارائه نمودند.
گفتنی است که کارخانه بتن گازی ژیوار (هبلکس غرب) در کیلومتر 15 جاده سنندج کرمانشاه، روستای گزنه جنب کشتارگاه دام سنندج راه اندازی شده و  واحدهای تولیدی آن شامل: واحد تولید بلوک های بتن هوادار اتوکلاو شده به ظرفیت300 متر مکعب در روز، واحد خُردایش و فرآوری سیلیس، واحد تولید پودر آهک میکرونیزه، واحد تولید ملات آماده  خشک به ظرفیت 30 تن در روز می‌باشد.

رییس پارک علم و فناوری کردستان در نشست مشترک با مدیران عامل واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد: توسعه فرهنگ نوآوری و فناوری، از ارکان توسعه کردستان است

نشست صمیمانه رییس و مسئولین و واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری کردستان به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان، در ابتدای این نشست، دکتر سعیدی ضمن خیر مقدم به حضار، اظهار داشت: گفتگو و تعامل بیشتر پارک و واحدهای فناور برای حل مشکلات و چالش‌های پیش‌رو لازم است. وی در ادامه افزود: لازمه این تعامل گفتگو، همفکری و هم‌افزایی در تمامی حوزه‌ها از جمله اهداف کلان مجموعه است.

 رییس پارک علم و فناوری کردستان توسعه فرهنگ نوآوری و فناوری را از ارکان توسعه استان عنوان کرد و گفت: از همه شما عزیزان درخواست دارم همگی در پیکره روابط عمومی به توسعه فرهنگ نوآوری و فناوری در استان اهتمام بورزید چرا که توسعه این فرهنگ در نهایت به توسعه شرکت‌ها، پارک و کردستان میانجامد. وی با تاکید بر اهمیت معافیت مالیاتی طرح‌ها و محصولات دانش بنیان تصریح کرد: ماده 47 قانون برنامه چهارم توسعه کشور و آیین نامه اجرایی آن و قانون حمایت از شرکتهای دانش­بنیان و تجاری سازی اختراعات مزایایی را برای شرکت‌های مستقر در پارکهای علم و فناوری کشور همچون مناطق آزاد تجاری صنعتی در نظر گرفته است که معافیت مالیاتی، معافیت از پرداخت عوارض، حقوق گمرکی و عوارض صادراتی و مبادلات مالی با خارج مانند مناطق آزاد از نمونه‌های آن است. دکتر سعیدی با برشمردن برخی از مزایای شرکت‌های دانش بنیان و برنامه‌های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و دستگاه های اجرایی مختلف دولت برای حمایت از شرکت ها و موسسه های دانش بنیان و فناور، به تشویق واحدهای فناور به دانش بنیان شدن پرداخت و اظهار داشت: این برنامه‌های حمایتی از طریق توانمند کردن شرکت‌ها، توسعه بازار محصول‌های دانش بنیان و صادرات آنها و ارائه خدمات تخصصی می‌توانند زمینه دستیابی به اهداف اقتصاد مبتنی بر دانش را محقق کنند.

دکتر سعیدی در ادامه با اشاره به مذاکرات با شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) گفت: مدیران این شرکت ملی بر این باورند که ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به حوزه هایی مانند انرژی و دیجیتال در کشور بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل خواستار همکاری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در پارک‌های علم و فناوری هستند.

مسئولین فن بازار منطقه‌ای استان کردستان، مهمان ویژه نشست

خانم مودت مدیر فن بازار استان کردستان با اشاره به اینکه فن‌بازار منطقه‌ای کردستان به عنوان بیست و سومین فن‌بازار منطقه‌ای کشور با حمایت شـبکه فن بازار ملی ایران، پـارک فناوری پردیس و شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان ایجاد شده است، گفت: فن‌بازار به معنای بازار فناوری، محلی برای مبادلات فناوری است. در واقع فن‌بازار یک بنگاه معاملات فناوری است که با ایفای نقش واسطه اطلاعاتی و حقوقی، وظیفه نزدیک کردن طرف‌های «عرضه» و «تقاضا» در حوزه فناوری و محصولات پیشرفته را بر عهده دارد.

شناسایی و ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری، جلب سرمایه‌گذاران، تسهیل روند تجاری‌سازی دانش‌فنی و سایر فعالیت‌های حرفه‌ای که منجر به «توسعه بازار فناوری» می‌شود از جمله نقش‌های اساسی فن‌بازارها است. در دنیا فن‌بازارها به سه دسته فن‌بازارهای اطلاعات فناوری، فن‌بازارهای انتقال فناوری و فن‌بازارهای ترکیبی تقسیم‌بندی می‌شوند.

در ادمه مهندس رحیمی به عنوان کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان کردستان به معرفی خدمات و مزایای فن بازار پرداخت و گفت: مرکز فن‌بازار ملی ایران خدمات و مزیت‌های زیر را برای مخاطبین و کاربران خود فراهم می‌آورد که عمده خدمات با استفاده از ظرفیت کارگزاران حرفه‌ای مرکز فن‌بازار ملی قابل ارائه خواهد بود.

وی در ادامه افزود: دسترسی به مرجع اطلاعات فناوری کشور در بستر اینترنت www.techmart.ir، بازاریابی محصولات و فناوری‌های شرکت‌های دانش‌بنیان / فناور، شناسایی و تامین فناوری‌ها/ محصولات مورد نیاز صنایع و شرکت‌های بزرگ دولتی و غیر دولتی، جلب سرمایه‌گذاری برای طرح‌های فناوری (با توجیه اقتصادی)، ارائه تسهیلات مالی در زمینه توسعه بازار محصولات و رونق فضای کسب وکار دانش‌بنیان در کشور، برگزاری نشست‌های تخصصی انتقال فناوری بین‌المللی/ تورهای تخصصی فناوری، انجام مبادلات مصادیق مالکیت فکری ( گواهی ثبت اختراع، طرح‌های صنعتی، علایم تجاری) با استفاده از سازوکار بازار دارایی فکری کشور و ارزیابی و ارزشگذاری فناوری از عمده خدمات فن بازار است.

بخش پایانی نشست به طرح سوالات مدیران عامل شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور از رییس پارک و مسئولین فن بازار اختصاص داشت. 

رییس پارک علم و فناوری کردستان در نشست مشترک با مدیران عامل واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد: توسعه فرهنگ نوآوری و فناوری، از ارکان توسعه کردستان است

نشست صمیمانه رییس و مسئولین و واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری کردستان به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان، در ابتدای این نشست، دکتر سعیدی ضمن خیر مقدم به حضار، اظهار داشت: گفتگو و تعامل بیشتر پارک و واحدهای فناور برای حل مشکلات و چالش‌های پیش‌رو لازم است. وی در ادامه افزود: لازمه این تعامل گفتگو، همفکری و هم‌افزایی در تمامی حوزه‌ها از جمله اهداف کلان مجموعه است.

 رییس پارک علم و فناوری کردستان توسعه فرهنگ نوآوری و فناوری را از ارکان توسعه استان عنوان کرد و گفت: از همه شما عزیزان درخواست دارم همگی در پیکره روابط عمومی به توسعه فرهنگ نوآوری و فناوری در استان اهتمام بورزید چرا که توسعه این فرهنگ در نهایت به توسعه شرکت‌ها، پارک و کردستان میانجامد. وی با تاکید بر اهمیت معافیت مالیاتی طرح‌ها و محصولات دانش بنیان تصریح کرد: ماده 47 قانون برنامه چهارم توسعه کشور و آیین نامه اجرایی آن و قانون حمایت از شرکتهای دانش­بنیان و تجاری سازی اختراعات مزایایی را برای شرکت‌های مستقر در پارکهای علم و فناوری کشور همچون مناطق آزاد تجاری صنعتی در نظر گرفته است که معافیت مالیاتی، معافیت از پرداخت عوارض، حقوق گمرکی و عوارض صادراتی و مبادلات مالی با خارج مانند مناطق آزاد از نمونه‌های آن است. دکتر سعیدی با برشمردن برخی از مزایای شرکت‌های دانش بنیان و برنامه‌های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و دستگاه های اجرایی مختلف دولت برای حمایت از شرکت ها و موسسه های دانش بنیان و فناور، به تشویق واحدهای فناور به دانش بنیان شدن پرداخت و اظهار داشت: این برنامه‌های حمایتی از طریق توانمند کردن شرکت‌ها، توسعه بازار محصول‌های دانش بنیان و صادرات آنها و ارائه خدمات تخصصی می‌توانند زمینه دستیابی به اهداف اقتصاد مبتنی بر دانش را محقق کنند.

دکتر سعیدی در ادامه با اشاره به مذاکرات با شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) گفت: مدیران این شرکت ملی بر این باورند که ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به حوزه هایی مانند انرژی و دیجیتال در کشور بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل خواستار همکاری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در پارک‌های علم و فناوری هستند.

مسئولین فن بازار منطقه‌ای استان کردستان، مهمان ویژه نشست

خانم مودت مدیر فن بازار استان کردستان با اشاره به اینکه فن‌بازار منطقه‌ای کردستان به عنوان بیست و سومین فن‌بازار منطقه‌ای کشور با حمایت شـبکه فن بازار ملی ایران، پـارک فناوری پردیس و شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان ایجاد شده است، گفت: فن‌بازار به معنای بازار فناوری، محلی برای مبادلات فناوری است. در واقع فن‌بازار یک بنگاه معاملات فناوری است که با ایفای نقش واسطه اطلاعاتی و حقوقی، وظیفه نزدیک کردن طرف‌های «عرضه» و «تقاضا» در حوزه فناوری و محصولات پیشرفته را بر عهده دارد.

شناسایی و ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری، جلب سرمایه‌گذاران، تسهیل روند تجاری‌سازی دانش‌فنی و سایر فعالیت‌های حرفه‌ای که منجر به «توسعه بازار فناوری» می‌شود از جمله نقش‌های اساسی فن‌بازارها است. در دنیا فن‌بازارها به سه دسته فن‌بازارهای اطلاعات فناوری، فن‌بازارهای انتقال فناوری و فن‌بازارهای ترکیبی تقسیم‌بندی می‌شوند.

در ادمه مهندس رحیمی به عنوان کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان کردستان به معرفی خدمات و مزایای فن بازار پرداخت و گفت: مرکز فن‌بازار ملی ایران خدمات و مزیت‌های زیر را برای مخاطبین و کاربران خود فراهم می‌آورد که عمده خدمات با استفاده از ظرفیت کارگزاران حرفه‌ای مرکز فن‌بازار ملی قابل ارائه خواهد بود.

وی در ادامه افزود: دسترسی به مرجع اطلاعات فناوری کشور در بستر اینترنت www.techmart.ir، بازاریابی محصولات و فناوری‌های شرکت‌های دانش‌بنیان / فناور، شناسایی و تامین فناوری‌ها/ محصولات مورد نیاز صنایع و شرکت‌های بزرگ دولتی و غیر دولتی، جلب سرمایه‌گذاری برای طرح‌های فناوری (با توجیه اقتصادی)، ارائه تسهیلات مالی در زمینه توسعه بازار محصولات و رونق فضای کسب وکار دانش‌بنیان در کشور، برگزاری نشست‌های تخصصی انتقال فناوری بین‌المللی/ تورهای تخصصی فناوری، انجام مبادلات مصادیق مالکیت فکری ( گواهی ثبت اختراع، طرح‌های صنعتی، علایم تجاری) با استفاده از سازوکار بازار دارایی فکری کشور و ارزیابی و ارزشگذاری فناوری از عمده خدمات فن بازار است.

بخش پایانی نشست به طرح سوالات مدیران عامل شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور از رییس پارک و مسئولین فن بازار اختصاص داشت. 

30 مهر 1399
کارگاه آموزشی تدوین سند آمایش نوآوری و فناوری استان مازندران برگزار شد

کارگاه آموزشی تدوین سند آمایش نوآوری و فناوری استان مازندران توسط پارک علم و فناوری مازندران باحضور فعالین اکوسیستم نوآوری (اعضای هیات علمی دانشگاه، کارشناسان سازمان های مرتبط، مدیران شرکت های دانش بنیان، سرمایه گذران و سیاستگذاران حوزه نوآوری) برگزار شد

30 مهر 1399 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری مازندران
زهرا شاهی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، رویداد استارتاپی کارآفرین شو با همکاری کمیته امداد استان سمنان و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از 22 شهریور ماه آغاز و در 28 مهر ماه خاتمه یافت.

دکتر علی حقیقی اصل رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه با اعلام این خبر گفت: این رویداد در پی تفاهم نامه با کمیته امداد استان سمنان و با هدف ترویج فرهنگ کسب و کار دانش بنیان و توسعه ظرفیت های اشتغال زایی برگزار گردید.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان نیز با اشاره به اینکه برخی از فرزندان خانواده های تحت حمایت، از افراد نخبه و با استعداد و فعال در حوزه‌های مشاغل دانش‌بنیان و فناورانه هستند، گفت: توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد یکی از رسالت‌های اصلی و مهم این نهاد است؛ بر همین اساس کمیته امداد با رویکرد ایجاد و توسعه فرصت‌های شغلی جدید، پایدار و درآمدزا در حوزه مشاغل نوین و دانش‌بنیان برای جامعه هدف خود، برگزاری این رویداد را در برنامه خود قرار داد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان افزود: تعهد استان سمنان در این رویداد ارسال ۸۰ ایده به دبیرخانه بود، اما با استقبالی که از رویداد شد، بیش از ۱۲۰ طرح ارسال گردید.

دکتر حقیقی اصل در ادامه گفت: داوری، ارزیابی و راهبری طرح های ارسال شده برای این رویداد توسط پارک علم و فناوری انجام می گردد و طرح های منتخب مورد پذیرش پارک علم و فناوری قرار خواهند گرفت و از حمایت های مادی و معنوی این پارک بهره مند خواهند شد.

در پارک علم و فناوری البرز؛ نشست کار گروه صندوق پژوهش و فناوری استان البرز برگزار شد

نشست مجمع عمومی عادی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز  باحضور اعضای هیئت مدیره و سهامداران بخش خصوصی در پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز مهندس مهدی عباسی با تبریک هفته نیروی انتظامی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل صندوق پژوهش و فناوری استان در ابتدای این نشست اظهار داشت: مجتمع  تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی با وسعت حدود ۱۰۰ هکتاری مجموعه ای از مراکز علمی و فناوری موفق و موثر را در خود جای داده که این مراکز در سطح کشور نقش ملی ایفا می کنند.
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه مجموعه پارک علم و فناوری البرز و ۱۷ مرکز علمی و تحقیقاتی در این مجموعه عظیم حضور دارند خاطر نشان کرد: بیش از هزار و پانصد نفر در مراکز مختلف این مجموعه عظیم علمی و تحقیقاتی فعالیت می کنند 
وی ضمن دعوت از همه ی پژوهشگران و فناوران در سطح ملی و استانی برای بازدید از توانمندی ها و دستاورد های پارک علم و فناوری البرز و مجتمع  تحقیقاتی خاطر نشان کرد: دستاورد های علمی و فناوری جهاد دانشگاهی در سه پژوهشکده برق، صنایع شیمی و شیمیایی، گیاهان دارویی و... برای هر بازدید کننده علاقمند و صاحب ایده می تواند مفید و موثر باشد.
وی ضمن تقدیر از عوامل دست اندرکاران راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری البرز گفت: این صندوق که با کوشش دلسوزان استان و حمایت های برخی دستگاه های ملی راه اندازی شده می تواند بستر بسیار مهمی برای حمایت از فناوران، پژوهشگران و همه دست اندرکاران اکو سیستم نو آوری و کار آفرینی می باشد.
,رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی عنوان کرد: با همکاری سایر اعضا و دست اندر کاران دخیل در راه اندازی صندوق پژوهش استان تلاش خواهیم کرد با فعالیت موثر این صندوق زیست بوم و چرخه اکو سیستم نوآوری، فناوری و کار آفرینی تکمیل کنیم و زمینه تحقق اقتصاد دانش بنیان را فراهم نماییم.
همچنین در این نشست مهندس علیزاده رئیس هیئت مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان با اشاره به نقش صندوق پژوهش و فناوری استان در حمایت از اقتصاد دانش بنیان گفت: ضرورت دارد همه ی اعضا برای موفقیت اهداف و ماموریت های این صندوق بکوشند و برای ارتفاع جایگاه آن در عرضه علم و فناوری بکوشند.
وی از تلاش های مسئولان پارک علم و فناوری استان در زمینه راه اندازی این صندوق تشکر نمود.

انتخاب معاون برنامه‌ریزی و توسعه پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس به‌عنوان عضو کارگروه فن‌آفرینان پانزدهمین جشنواره فن‌آفرینی شیخ بهایی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه‌ تربیت‌مدرس، دکتر محمدصادق سبط‌الشیخ انصاری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه پارک به‌عنوان عضو کارگروه فن‌آفرینان پانزدهمین جشنواره فن‌آفرینی شیخ بهایی انتخاب شد.

29 مهر 1399
زهرا شاهی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، دکتر امین نیکوبین مدیر مرکز رشد با اعلام این خبر گفت: با توجه به استمرار وضعیت بحرانی درخصوص شیوع ویروس کرونا و کاهش ارتباطات و جلسات ارزیابی و پذیرش فناوران، تصمیم به برگزاری جلسات به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس گرفته شد و از ابتدای سال 1399 تاکنون، 16 جلسه کمیته پذیرش و ارزیابی به صورت مجازی برگزار شد که منجر به پذیرش و ارزیابی 8 واحد فناور گردید.

دکتر نیکوبین در ادامه گفت: شرایط کنونی، تجربه جدیدی است که راهی به سوی مدیریت هوشمند در کسب و کار ایجاد خواهد کرد و می تواند باعث بهبود روش های ارزیابی و پذیرش واحدهای فناور گردد.

وی همچنین افزود: مرکز رشد و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان همچون گذشته آماده حمایت از ایده های فناورانه مبتنی بر دانش می باشند و متقاضیان برای ایجاد و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان می توانند با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشند و با انجام مراحل پذیرش، به عنوان عضوی از مجموعه پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، از حمایت های مادی و معنوی پارک برخوردار گردند.

زهرا شاهی

کارگاه آموزشی آنلاین "داستان موفقیت" با حضور کارآفرین معلول برتر کشور، خانم فریبا معصومی، با همکاری مرکز کار آفرینی و نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار می گردد.

 

 زمان: سه شنبه 29 مهر ساعت 18 تا 20

 

لینک حضور در گارگاه آموزشی:

http://vc2.semnan.ac.ir/research

 

صفحات: 1 2 3 4 5 ... » »»