‫ اخبار

سیزدهمین جلسه شورای مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری استان مرکزی برگزار شد

سیزدهمین جلسه شورای مرکز رشد جامع پارک با حضور اعضای شورا و با هدف بررسی امکان تمدید زمان استقرار دو شرکت فناور و ارزیابی عملکرد یک شرکت فناور در طی استقرار دوره 3 ساله در مرکز رشد، در روز یکشنبه مورخ 17 مرداد ماه سال جاری در محل سالن جلسات پارک برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، در این جلسه درخواست تمدید استقرار شرکت "هنر نگارین ریحان" با ایده محوری "طراحی و تولید فرش و نقشه‌های فرش دستباف با استفاده از دانش جدید در ابعاد مختلف، طراحی، بافت، رنگرزی و..." و شرکت "داده پردازی کتیبه ایرانیان" با ایده محوری "طراحی و توسعه پلتفرم عرضه محصولات صنایع دستی" با حضور اعضای شورا و نمایندگان این شرکت‌ها، در مرکز رشد جامع فناوری، مورد ارزیابی قرار گرفت.
همچنین در ادامه جلسه عملکرد و دستاوردهای شرکت‌ "صنایع‌ شویی سراب" با ایده محوری "طراحی و ساخت انواع ماشین ظرفشویی صنعتی در طی مدت استقرار 3 ساله در دوره رشد با هدف امکان ارائه درخواست پریرش در دوره پسارشد (پارک) مورد طرح و بررسی قرارگرفت.

 

پایان خبر./

17 مرداد 1400
بررسی ظرفیت‌های همکاری متقابل میان پارک و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی

با هدف بررسی ظرفیت‌های همکاری و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، جلسه مشترک میان مدیران پارک و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در محل پارک علم و فناوری استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، نشست مشترک مدیران و معاونان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی و پارک علم و فناوری استان با هدف بررسی ظرفیت‌های همکاری متقابل و شناسایی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در توسعه ایده‌های فناورانه و دانش‌بنیان در روز شنبه مورخ 16 مرداد جاری در محل سالن جلسات پارک برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر محمد رفیعی، رئیس پارک، با تشریح اهداف و وظایف پارک علم و فناوری استان مرکزی و جایگاه آن در شکل‌گیری و توسعه کسب و کارهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان، یکی از نیازهای شرکت‌های نوپا را در مسیر توسعه، جذب سرمایه‌گذار و تأمین منابع مالی عنوان کرد و از آمادگی پارک علم و فناوری در استان در جهت تعامل و ارتباط با صاحبان سرمایه و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری خبر داد.

در ادامه حجت‌الاسلام واحدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت؛ اداره کل اوقاف به عنوان سازمان حمایتی که علاقمند به سرمایه‌گذاری است، به دنبال ایده‌هایی است که بتواند مشکلات استان و کشور را مرتفع نموده و با هدف افزایش بهره‌وری، موجب افزایش درآمدها شوند و بر این اساس تاکنون در حوزه‌هایی مانند معدن، صنایع غذایی، تولید و فرآوری گیاهان دارویی، نیروگاه‌های خورشیدی، بهداشت و سلامت، کشاورزی و دامپروری طرح‌های خوبی شناسایی و سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود؛ درآمد مجموعه اوقاف در کشور در سال گذشته بیش از هزار میلیارد تومان بوده است و هدف آن است که اداره کل اوقاف استان مرکزی بر اساس هدف‌گذاری انجام شده بتواند این میزان درآمد را در سال در استان محقق نماید و هدف آن است که ابتدا طرح‌ها و پروژه‌هایی که دارای ارزش بوده و پیش‌بینی می‌گردد در آینده پایدار باشند شناسایی شده و سپس بر روی آنها سرمایه‌گذاری لازم انجام شود.

حجت‌الاسلام واحدی گفت: بخشی از درآمد اوقاف به منظور رفع فقر و کمک به نیازمندان هزینه می‌شود و امید است که بتوان از این طریق فقر را بصورت ریشه‌ای از میان برداشت.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و به تبع آن در اداره کل استان مرکزی در خصوص سرمایه‌گذاری در ایده‌ها و طرح‌های دانش‌بنیان با هدف تسهیل روند تبدیل این طرح‌ها به محصولات و خدمات دانش‌بنیان که بتوانند نیاز استان و کشور را مرتفع نمایند، گفت امیدواریم با همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه‌ها در استان بتوان به این مهم دست یافت.

در ادامه دکتر کریم‌الدینی معاون فناوری پارک و مهندس شمسی، مدیر مراکز رشد فناوری پارک نیز نکاتی را در خصوص الزامات و نیازهای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناور و همچنین ایده‌های فناورانه و نوآورانه و چگونگی توسعه همکاری و تعاملات فی‌مابین، مطالبی را عنوان نمودند.

پایان خبر./

16 مرداد 1400
جلسه کارگروه ارزیابی تسهیلات تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

چهارمین جلسه کارگروه ارزیابی شرکت‌های فناور با هدف امکان بهره‌مندی از تسهیلات تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور مدیران پارک، کارشناسان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، داوران تخصصی، نماینده دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران شرکت‌های متقاضی در روز سه‌شنبه 12 مرداد 1400 از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، در این جلسه طرح‌های 3 شرکت فناور متقاضی به منظور امکان بهره‌مندی از تسهیلات تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد طرح و ارزیابی قرار گرفت. بر این اساس درخواست و طرح شرکت‌های فرجاد سپهر جهان‌آرا با عنوان "توسعه سامانه راهنمای گردشگری موزه مجازی و حقیقی مبتنی بر فناوری‌های حوزه واقعیت ترکیبی"، طرح شرکت سپند داریا مرکزی با عنوان "طراحی و تولید انواع جک‌های گاز فشرده" که هر دو از شرکت‌های فناور مستقر در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری استان مرکزی می‌باشند، به همراه طرح شرکت زیست پژوهان طبیعت از واحدهای فناور مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با عنوان "عقیم‌سازی سگ‌های ماده از طریق طراحی و ساخت IUD و استفاده از آن" مورد بررسی و ارزیابی فنی و اقتصادی قرار گرفت.

انتهای خبر./

13 مرداد 1400
طراحی سقف داخلی سالن همایشهای بین المللی اصفهان توسط فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

طراحی سقف داخلی سالن همایشهای بین المللی اصفهان که در روزهای اخیر به بهره‌برداری رسید با الهام از طرح گنبد مسجد شیخ لطف الله، شامل 96 گلپر با اندازه‌های متفاوت در چیدمانی شعاعی با شیب 15 درجه نسبت به خط افق و با کامپوزیتهای پیشرفته GFRPتوسط شرکت پاد مهراز گردون، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، به انجام رسید

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، علاوه بر عملیات پیچیده طراحی اجرایی و تعریف سناریوهای ویژه نصب، این شرکت موفق به ابداع ، معرفی و استفاده از متریال آکوستیک فوق سبک و مقاوم در برابر حریق در پس زمینه این سقف شد که پروژه را از قرار گرفتن در بن بست‌های محاسبات سازه‌ای خارج و از  تامین متریالهای وارداتی با قیمت و وزن بالا در شرایط تحریم بی نیاز کرد.

این سازه 3300 متر مربعی به 14 ماژول 200 مترمربعی و ماژول‌های گوشه تقسیم بندی و ماژولها بر روی زمین و در شرایط ایمن ساخته و به ارتفاع حدود 25 متری منتقل و نصب شد.

13 مرداد 1400
محمد آقاعباسلو تیم توسعه

با سلام و احترام،

با پوزش فراوان به دلیل در دسترس نبودن سامانه، به اطلاع کلیه کاربران محترم شبکه تعاملی پارک‌ها و مراکز رشد می‌رساند از اوایل هفته دوم مرداد ماه 1400 به دلیل ارتقاء سرور از سمت فراهم‌کننده این خدمت‌(ایرانسرور)، مشکلاتی در عملکرد پایگاه داده بوجود آمده بود که با بررسی‌ ‌های لازم از طرف تیم توسعه و همچنین مکاتبات با شرکت مذکور، مشکلات رفع گردید و مجددا شبکه به صورت پایدار در اختیار کاربران محترم جهت استفاده قرار گرفت.

سپاس فراوان از صبر و شکیبایی شما عزیزان

12 مرداد 1400
توسط یک شرکت دانش بنیان مستقر در این پارک ؛ خط تولید ماده شیرین کننده آب شور در پارک علم و فناوری البرز راه اندازی می شود

یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز که موفق شد ماده شیرین کننده آب شور را تولید کند اعلام کرد خط تولید ماده شیرین کننده آب شور در پارک علم و فناوری البرز راه اندازی می شود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس زهرا سلطانی مدیرعامل شرکت حافظ وارش البرز مستقر در پارک علم و فناوری البرز با اعلام این خبر گفت: "محصول TMC"  یک ماده شیرین کننده آب است که توسط شرکت دانش بنیان حافظ وارش تولید و روانه بازار می شود.
وی با اشاره به اینکه این محصول مهم با هدف صادرات دنبال می شود گفت: با حمایت دستگاه های مختلف از جمله صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری البرز بزودی خط تولید این محصول در پارک نیز راه اندازی می شود. 
مدیرعامل شرکت حافظ وارش البرز با اشاره به اینکه 40 نیروی دانش آموخته و متخصص در این شرکت فعالیت دارند گفت: مهمترین مشکلات ما در زمینه تولید، تامین تسهیلات و حمایت های لازم است  و می خواهیم از حمایت های صندوق صندوق برای راه اندازی و توسعه خطوط تولیدی و همچنین تولید دیگر محصولات خود استفاده کنیم.
وی افزود: شرکت دانش بنیان حافظ وارش مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق شد یکی از پیش ماده های اصلی تهیه لایه سوم از جنس پلی آمید غشای تصفیه آب به روش اسمز معکوس را تولید و روانه بازار نماید؛کاربرد این محصول تصفیه و شیرین سازی آب است.
حافظ وارش از سال 1395پس از یک دوره حدوداً یکساله مطالعاتی و تحقیقاتی در شاخه علوم پایه و مواد شیمیایی با هدف شناسایی محصولات دانش بنیان موفق به تولید در مقیاس پایلوت آزمایشگاهی و اخذ تأییدیه دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گردید.مدیرعامل شرکت دانش بنیان حافظ وارش با اعلام این خبر گفت: نام این محصول "تری مزوییل کلراید" است؛ این محصول با نام مخفف (TMC)یکی از پیش ماده های اصلی تهیه لایه سوم از جنس پلی آمید غشای تصفیه آب به روش اسمز معکوس است که در اثر واکنش با پیش ماده دیگر بر روی سایر لایه ها سنتز می گردد وکاربرد آن تصفیه و شیرین سازی آب می باشد. 
مهندس زهرا سلطانی افزود: این محصول توسط شرکت حافظ وارش در داخل کشور سنتز شده و ضمن برخورداری از دانش فنی بالا آنالیزهای تایید کننده ساختار و درجه خلوص را دارا می باشد. حافظ وارش محصول TMCرا از همان ابتدای امر با هدف فروش صادراتی در پروسه تولید قرار داده است و مقاصد صادراتی غالباً کشورهای آسیای شرقی و حوزه خلیج فارس می باشد.
سلطانی به تولیدات دیگر این شرکت دانش بنیان اشاره کرد و گفت: شرکت دانش بنیان حافظ وارش مستقر در پارک علم و فناوری البرز همچنین در ماه های گذشته موفق شد به دانش فنی گلایکولیک اسید و گلی اگزیلیک اسید و همچنین "آنزیم لیپاز" آنزیم‌ محلول در آب مورد استفاده در متابولیسم تری‌گلیسریدها دست یابد؛ این محصول در صنایع نساجی برای رنگرزی پارچه کاربرد دارد. "گلی اگزالیک اسید" به عنوان ماده خنثی کننده در محصولات مراقبت از پوست و همچنین در تولید کودهای شیمیایی کاربرد دارد.

5 مرداد 1400
توسط یک شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز ؛ دستگاه تصفیه آب برای مصارف خانگی و صنعتی به بازار آمد

چهل و یکیمن سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی


مدیرعامل شرکت فناور یابان مستقر در پارک علم و فناوری البرز از ساخت و ارائه دستگاه تصفیه آب برای مصارف خانگی و صنعتی خبر داد و اعلام کرد: دستگاه های تصفیه آب خانگی با تصفیه مجدد موجب می شود تا آب با کیفیت تر و سالم تری را بنوشید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز اولین سامانه فروش محصولات، تجهیزات و خدمات صنعت ساختمان از جمله ارائه دهنده دستگاه تصفیه آب با هدف دسترسی آسان و سهل مشتریان و مخاطبان به محصولات و مصالح ساختمانی در پارک علم و فناوری البرز آغاز به کار کرد.
 مهندس زربخش با اشاره به ویژگی های دستگاه تصفیه آب سافت واتر افزود: یکی  از معروف ترین و قدیمی ترین دستگاه های تصفیه آب دستگاه تصفیه آب سافت واتر هست. این دستگاه پر مصرف ترین دستگاه تصفیه آب هست. این دستگاه در طی چند مرحله آب را تصفیه می کنند و آبی با کیفیت و کاملا سالم را فراهم می کند. این دستگاه را میتوانید با قیمت مناسب و با کیفیت بالا از فروشگاه اینترنتی یابان تهیه کنید.
وی درباره اینکه چرا باید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کرد؟ گفت: آب که از طریق لوله کشی وارد خانه های ما می شود و آبی تصفیه شده می باشد اما با این وجود بعضی از مردم در منزل از دستگاه های تصفیه آب استفاده می کنند، علت این کار را میتوان به چند مورد اشاره کرد اما مهمترین آن آب اهمیت زیادی دارد و نوشیدن آب سالم میتواند برای سلامتی شما کمک کند پس هر چقدر آب سالم تر و با کیفیت تری بنوشید سالم تر خواهید بود.
دستگاه های تصفیه آب خانگی با تصفیه مجدد باعث میشه تا آب با کیفیت تر و سالم تری را بنوشید. زمانی که آب وارد لوله کشی می شود ممکنه املاح مضری داشته باشد. همچنین رسوبات موجود در لوله ها نیز در آب حل می شود و کیفیت آب را پایین می آورد. استفاده از کلر در آب باعث تغییر طعم آب شده و اگر میزان کلر زیاد باشد کیفیت آب کمتر میشود. در نتیجه برخی مردم ترجیح میدهند تا با تصفیه مجدد آب توسط این دستگاه ها، کیفیت آبی که می نوشند بالاتر از کیفیت آب لوله کشی باشد. 
این مدیر فناور درباره اینکه تصفیه آب چیست؟ خاطرنشان کرد: در کره زمین آب به میزان زیادی وجود داره ولی بیشتر آب های کره زمین غیر قابل نوشیدن هستند. تصفیه آب، آب ها را برای نوشیدن توسط انسان ها مناسب کرده است. اگر به میزان کافی آب بنوشید علاوه بر این که سلامتی خود را حفظ می کنید می توانید به زیبایی پوست و موی خود نیز کمک کنید. 
مدیرعامل شرکت یابان مستقر در پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی افزود: برای تصفیه آب از روش های مختلفی استفاده می شود مثلا کلر به عنوان یک ماده ضد عفونی عمل میکند و آب را پاکسازی میکند. وجود بیش از حد کلر نیز برای سلامتی مضر است و به هیچ وجه مناسب نیست.
وی درباره دستگاه تصفیه آب سافت واتر توضیح داد: یکی  از معروف ترین و قدیمی ترین دستگاه های تصفیه آب دستگاه تصفیه آب سافت واتر هست. این دستگاه پر مصرف ترین دستگاه تصفیه آب هست. این دستگاه در طی چند مرحله آب را تصفیه می کنند و آبی با کیفیت و کاملا سالم را فراهم می کند. این دستگاه را میتوانید با قیمت مناسب و با کیفیت بالا از فروشگاه اینترنتی یابان تهیه کنید.
علاقمندان می توانند برای سفارش این دستگاه به سایت به نشانی https://yabaan.com مراجعه نمایند.