‫ اخبار

تصویب راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری آذربایجان غربی

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربیگفت: با پیگیری های مداوم پارک علم و فناوری و حمایت های بی شائبه استاندار، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری آذربایجان غربی به تصویب رسید.

دکتر نیکبخت با بیان اینکه راه اندازی این صندوق یکی از ضرورت های توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان می باشد، توضیح داد: از تابستان سال 98 پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دانشگاه ارومیه و دانشگاه علوم پزشکی و سرمایه گذاران بخش خصوصی(صاحبان سرمایه و صنعتگران)  استان پیگیر راه اندازی این صندوق بودند که در نهایت در  سال جاری با حمایت های دکتر شهریاری استاندار آذربایجان غربی این صندوق در پنجاهمین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد مجوز تأسیس  گرفت.

وی با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری یکی از المان های بسیار مهم برای مسایل کسب و کارهای دانش بنیان است، توضیح داد: پارک علم و فناوری پیگیری های زیادی برای راه اندازی این صندوق انجام داده که بدون حمایت مسئولین استانی به نتیجه نمی رسید اما در  واقع این صندوق متعلق به پارک نیست و یک صندوق مالی استانی  برای حمایت از کسب و کارهای استارت آپی و دانش بنیان است.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به اشاره به حضور سال گذشته مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران  در پارک آذربایجان غربی، توضیح داد: یکی از حلقه مفقودی زیست بوم فناوری در استان ما صندوق پژوهش و فناوری بود  که با  حضور برخی مسئولین کشوری صندوق، زیرساخت های راه اندازی این صندوق در استان فراهم  شد.

دکتر نیکبخت ادامه داد: صندوق پژوهش و فناوری با تزریق سرمایه در گردش برای شرکت های دانش بنیان سهم بزرگی در پژوهش و توسعه اقتصاد دانش بنیان دارد.

وی افزود: صندوق پژوهش و فناوری می تواند بخشی از شرکت های فعال در حوزه دانش بنیان را نجات دهد و از لحاظ ضمانت نامه و تسهیلات کمک حال آنان باشد اما متاسفانه  جزو آخرین استان هایی هستیم که این صندوق در آن تشکیل می شود

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: ایجاد بستر و زمینه مناسب برای مشارکت و سرمایه گذاری بخش غیردولتی در بخش پژوهش و فناوری، کمک به دستگاه های اجرایی در جهت تجاری ساز، تسریع فرایند تبدیل ایده به ثروت بدون وجود بروکراسی معمول، ایجاد کسب و کارهای جدید با ارزش افزوده بالا در حوزه های مختلف فناوری های پیشرفته، ایجاد ادبیات مشترک و ارتباط بین بانک ها و شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه های مربوط به دانش فنی از اهداف راه اندازی این صندوق است.

دکتر نیکبخت با بیان اینکه یکی از مشکلات شرکتهای دانش بنیان و فناور به علت نوپا بودن، عدم دسترسی به بازارهای مالی است، تشریح کرد:  این صندوق به عنوان یکی از تخصصی ترین صندوق های توسعه فناوری کشور در حوزه صدور ضمانت نامه، با توجه به اختیارات قانونی  خود انواع ضمانت نامه مورد نیاز شرکتهای فعال در حوزه فناوری را با پذیرش ریسک و با شرایط بسیار تسهیل شده صادر می نماید.

صندوق پژوهش و فناوری از ملزومات زیست بوم نوآوری بوده و در استان آذربایجان غربی با سهامداری بخش خصوصی و نیز پارک علم و فناوری  و دانشگاه ارومیه به عنوان سهامداران دولتی، تشکیل می گردد.

نشست وبیناری معرفی خدمات مالی و اعتباری صندوق نوآوری و شکوفایی ویژه استان مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، نشست وبیناری معرفی خدمات مالی و اعتباری صندوق نوآوری و شکوفایی ویژه استان مازندران برگزار شد.
1 شهریور 1399 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری مازندران, خبر
پنجمین نشست تخصصی مدیران موسسات پارک های علم و فناوری کشور برگزار شد
پنجمین نشست تخصصی مدیران موسسات پارک های علم و فناوری کشور با حضور بیش از ۳۰ نفر از مدیران موسسات پارک ها با موضوع "بررسی، تحلیل رویکرد و بهینه سازی پذیرش موسسات" به صورت مجازی برگزار شد.
در این نشست سه ساعته تجربه های موفق در حوزه های مرتبط نیز بین اعضای نشست، به اشتراک گذاشته شد.
29 مرداد 1399 نظرات : 1 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری گیلان, مدیران موسسات
مدیرعامل شرکت توسعه فناوری‌های نوین نانو مقیاس خبر داد: دستگاه BTE یک تکنیک منحصر به فرد است

مدیرعامل شرکت توسعه فناوری‌های نوین نانو مقیاس گفت: دستگاه BTE قابلیت سنجش و اندازه‌گیری میزان حفره‌های آزاد مواد را دارد.

شرح خبر:

https://www.kstp.ir/fa/post/123346

امضای تفاهم نامه فیمابین پارک علم و فناوری قزوین و کانون معلولین توانا

به منظور ایجاد زمینه های لازم برای همکاری در جهت حمایت و هدایت کسب و کارهای اجتماعی در حوزه معلولین، تقویت و پرورش ایده ها و خلاقیت های دانش آموزی، ارتقاء توانایی های علمی و مهارتی افراد با توجه به نیازهای جامعه، ترویج فرهنگ کسب و کار دانش بنیان و گسترش ظرفیت های اشتغال زایی مبتنی بر فناوری با تولید ثروت و ارزش افزوده بالا، تفاهم نامه ای  بین پارک علم و فناوری قزوین و کانون معلولین توانا استان قزوین منعقد گردید.

 تاسیس و راه اندازی دفتر تخصصی مشترک تقویت و توسعه کسب و کار در حوزه معلولین، همکاری جهت ایجاد اشتغال کارجویان تحت حمایت کانون توانا در واحدهای فناور تحت پوشش پارک علم و فناوری با استفاده از بسته های تشویقی کانون توانا، راهنمایی و هدایت کانون معلولین توانا در ایجاد شتاب دهنده برای معلولین توسط پارک علم و فناوری، معرفی نیازهای تحقیقاتی کاربردی متقاضیان تحت پوشش کانون توانا به پارک علم و فناوری، ... از اهم موارد تفاهم نامه می باشد.

شایان ذکر است کانون معلولین توانا قزوین در سال 1374 به همت گروهی از معلولین شهر قزوین تاسیس گردید . کانون توانا در راستای حفظ عزت و کرامت انسانی معلولین، درخواست هرگونه کمک بلاعوض را از مردم ممنوع اعلام کرد تا با تکیه بر توانایی و همت خویش بتواند در راستای اهداف فرهنگی، اجتماعی و رفاهی خود گام بردارد و برای اولین بار در کشور موسسه ای را ایجاد و سرپرستی نماید که در آن معلولیت ابزاری برای جلب ترحم و برانگیختن عواطف پاک و انسان دوستانه مردمان ایران زمین نباشد.
در حال حاضر، بیش از ۴۲۰۰ نفر معلول (ناشنوا – نابینا و جسمی حرکتی) به صورت پیوسته و در حدود ۱۰۰۰ نفر از افراد متخصص و متعهد (غیرمعلول) بطور وابسته و افتخاری در کانون عضویت دارند .

 

 

دکتر ستاری در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید در کردستان؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد که توسعه یک امر درون زا است و این مهم باید با حمایت از جوانان صاحب ایده‌های نوآورانه و فناور در داخل استان محقق شود
اقتصاد دانش بنیان یک پدیده درون زا است و کسی نمی تواند آن را در خارج از استان ایجاد کند بلکه این خود جوانان و مدیران استان هستند که می توانند در این حوزه تحول ایجاد کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان؛ سورنا ستاری در جلسه اقتصاد مقاومتی با محوریت اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید در استان کردستان ضمن برشمردن پتانسیل‌های استان و نیروی انسانی خلاق و توانمند گفت: اقتصاد دانش‌بنیان یک پدیده درون‌زا است و کسی نمی تواند آن را در خارج از استان ایجاد کند بلکه این خود جوانان و مدیران استان هستند که می‌توانند با هم‌افزایی در این حوزه تحول ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه در دنیای کنونی وجود منابع اولیه اهمیتی ندارد و دانشی که بر مواد اولیه و نوآوری و فناوری در بهره‌برداری از آن فعالیت می‌کنند، اهمیت دارد گفت: مدیران باید نسبت نگه داشتن نیروی انسانی وایجاد کارآفرینی با محوریت اقتصاد دانش بنیان تلاش کنند.
ستاری اضافه کرد: استان کردستان نسبت به سنوات قبل در حوزه فناوری تغییرات محسوسی به خود دیده است وتلاش مدیران باید ایجاد فضای مناسب کسب و کار در این حوزه باشد.
معاون علمی رئیس جمهور اظهار کرد: کم کردن بروکراسی‌های اداری و رفع قوانین متناقض و برخورد درست با جوانان دارای ایده و خلاق از جمله راهکارهایی است که می‌تواند به ایجاد اقتصاد دانش بنیان کمک کند.
ستاری، کردستان را دارای پیشینه غنی تاریخی، فرهنگی و مزیت های ذاتی برشمرد و گفت: توسعه پارک علم وفناوری و مراکز رشد در سراسر استان، امری ضروری و غیر قابل اجتناب برای رسیدن به توسعه پایدار است.
وی افزود: در حال حاضر 280 هزار میلیارد تومان ارزش شرکت‌های دانش بنیان عرضه شده در بورس است و سال گذشته این شرکت‌ها 120 هزار میلیارد تومان فروش داشته‌اند، لذا ضروری است در دنیای امروز به این مهم و توسعه آن توجه خاص داشته باشیم.

 

مرادنیا استاندار کردستان نیز در این جلسه گفت: سه بار سفر معاون علمی رئیس جمهور به کردستان نشانه توجه و توانمندی‌های کردستان در حوزه فناوری و دانش‌های نوین است.
وی با اذعان به اینکه در کردستان نیروی انسانی توانمند و دارای فکر فراوان داریم ولی برای شکوفایی این استعدادها نیازمند توجه خاص هستیم، گفت: با نگاه حمایتی به حوزه فناوری و دانش های نوین می‌توان بخشی از عقب ماندگی‌های کردستان را جبران کرد.
مرادنیا به بازدید معاون علمی رئیس جمهور از شرکت های فناور در پارک علم و فناوری و دانشگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: با توجه به درخواست‌های موجود در حال حاضر نیازمند 100 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و حمایت از شرکت های دانش بنیان هستیم که امیدوارم با حمایت معاون علمی رئیس جمهور این اعتبار تامین و در اختیار شرکت‌ها قرار بگیرد.
استاندار کردستان افزود: با توجه به اینکه دانشگاه‌های استان و پارک علم وفناوری در ناحیه بهاران سنندج قرار گرفته‌اند اگر ایجاد ناحیه نوآوری بهاران مورد موافقت قرار بگیرد کمک بسیار بزرگی به رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان خواهد شد و از مهاجرت نخبگان استان نیز جلوگیری خواهد کرد.

27 مرداد 1399
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛ مرکز بازی‌های رایانه‌ای مرکز رشد واحدهای فناوری شهرستان مریوان گشایش یافت

مرکز بازی‌های رایانه‌ای مریوان به صورت مجازی از پارک علم و فناوری کردستان توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد تا تبدیل ایده به محصولات فناورانه با سرعت بیشتری پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان؛ در سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان کردستان، آیین افتتاح مرکز بازی‌های رایانه‌ای مرکز رشد مریوان برگزار شد تا مکانی برای پرورش ایده‌های نوآورانه در این حوزه باشد. در این مرکز در حال حاضر 8 تیم مستقر هستند و قرار است با دریافت حمایت تعداد آنها به بیش از 25 تیم افزایش یابد. این مرکز زیر نظر پارک علم و فناوری استان کردستان فعالیت می‌کند و حوزه‌هایی مانند تولید محتوای دیجیتال نیز پوشش داده می‌شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از مرکز دیجیتال انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای شهرستان مریوان که به صورت مجازی در پارک علم و فناوری کردستان برگزار شد، گفت: هر چقدر فضا برای ایجاد تیم‌های رشد و فناوری فراهم باشد برای بازسازی و کمک به ایجاد و تامین آنها حمایت لازم انجام می‌شود. لازم است تا تیم‌های فناور و هسته‌های علمی در سراسر استان مورد حمایت جدی قرار گیرند. بر این اساس در صورت تخصیص فضا از سوی مسئولین استانی، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری آمادگی دارد تا کلیه امکانات لازم را تامین کند.

 ستاری به جایگاه ارزشمند شهرستان مریوان در زیست‌بوم نوآوری استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر چند شتاب‌دهنده خوب در زمینه بازی‌های رایانه‌ای و انیمیشن در مریوان فعال است و این شهرستان در حوزه کشاورزی و صنایع خلاق هم می‌تواند فعالیت خود را به صورت جدی آغاز کند چرا که زیرساخت‌های فرهنگی مناسبی دارد.

 افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه کردستان

در ادامه سفر معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری به استان کردستان با حضور وی مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه کردستان به بهره برداری رسید.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری همچنین از مجموعه شتاب دهنده ژوری مانگ فعال در زمینه سرگرمی دیجیتال و VR در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج نیز بازدید کرد، در این مجموعه 12 تیم در شعبات سنندج، مریوان، کامیاران و بیجار فعال هستند و برای 24 نفر نیز شغل ایجاد کرده‌اند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در سفر یک‌روزه خود به استان کردستان از مرکز نوآوری پارک علم و فناوری کردستان، تیم‌های فناور و دفتر پیشخوان خدمات هوشمند بازدید کرد، سپس مراکز شتابدهی ژین، صنایع خلاق و بازیهای رایانه‌ای و انیمیشن مریوان را افتتاح کرد. با حضور ستاری همچنین از خط تولید افزودنی‌های شیمیایی و پلیمری واحد فناوری میدیا تجهیز شیمی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری کردستان نیز رونمایی شد. این خط تولید به همت دکتر شمی از اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان در این پارک راه‌اندازی شده است.

 همچنین در این سفر، صندوق پژوهش و فناوری این استان نیز شروع بکار کرد و پس از آن ساختمان جدید مرکز رشد دانشگاه کردستان به بهره برداری ‌رسید. بازدید از پیشرفت شتاب دهنده ژوری مانگ (نیکرو)، محصولات فناورانه محصولات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج و محصولات فناورانه دانشگاه علوم پزشکی خدمات درمانی و بهداشتی کردستان، شرکت دانش بنیان آتیلا ارتوپد از دیگر برنامه‌های معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این استان بود.

27 مرداد 1399
دکتر ستاری در سفر به استان کردستان: پارک علم و فناوری استان کردستان تا به حال توانسته است موفقیت‌های قابل توجهی کسب کند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با حضور در پارک علم و فناوری کردستان، مراکز شتابدهی سلامت ژین و صنایع خلاق را افتتاح و از مرکز نوآوری پارک علم و فناوری کردستان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر به استان کردستان، ضمن اشاره به وجود منابع انسانی و پیشینه تاریخی غنی این استان گفت: زیرساخت‌های نوآوری در کردستان نیازمند توسعه و تقویت بیشتر است. وی صنایع خلاق و فرهنگی را یکی از محورهای توسعه در این استان برشمرد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در ابتدای سفر به کردستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: پیش از این در سفرهای قبلی به استان مصوباتی تصویب شده و برای اطمینان از اجرایی شدن این مصوبات و توسعه زیرساخت‌ها، یک بار دیگر مهمان مردم شریف استان کردستان شدیم. این استان از ظرفیت‌ها  و منابع بسیار خوبی برخوردار است و می‌توان از این منابع در راستای توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان استفاده کرد.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید از مرکز نوآوری پارک علم و فناوری کردستان گفت: پارک علم و فناوری استان کردستان تا به حال توانسته است موفقیت‌های قابل توجهی کسب کند، با این حال اهداف محقق شده پارک با ظرفیت‌های استان فاصله دارد و به همین دلیل زیرساخت‌ها و امکانات پارک علم و فناوری استان کردستان نیازمند تقویت و توسعه بیشتر است. سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های پارک علم و فناوری و دیگر اجزای زیست‌بوم نوآوری استان کردستان، از جمله اهدافی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این خطه از کشور دنبال می‌کند.

 توسعه متوازن زیست‌بوم‌نوآوری در همه شهرهای استان

رئیس ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان در ادامه با اشاره به اهمیت توسعه متوازن فناوری در سراسر استان، افزود: توسعه زیست‌بوم مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان نباید تنها محدود به مرکز استان باشد بلکه باید تلاش کرد تا دیگر شهرهای استان کردستان نیز زیر چتر پارک علم و فناوری استان قرار گیرند و آنها نیز بتوانند هم‌راستا با مرکز استان رشد کنند و از زیرساخت‌های لازم برای توسعه و نوآوری برخوردار شوند.
ستاری همچنین گفت: زمانی که از ظرفیت‌ها و منابع استان کردستان صحبت‌می‌شود، پیش از هر چیز به  منابع انسانی درخور و قوی استان اشاره داریم. این استان علاوه بر اینکه از منابع انسانی خوبی برخوردار است، دارای یک پیشینه تاریخی قابل توجه نیز هست. همچنین فرهنگ کارآفرینی در این استان ریشه‌دار شده است و مردم این استان با کارآفرینی و فرهنگ تلاش و کسب و کار بیگانه نیستند.

 صنایع خلاق محور توسعه استانی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در مراسم افتتاح مرکز شتابدهی صنایع خلاق گفت: یکی از محورهایی که می‌تواند موجب رشد و توسعه قابل توجه استان شود و ارزش افزوده اقتصادی مناسبی به همراه داشته باشد، صنایع خلاق و فرهنگی است. برخی مناطق کشور از آمادگی بیشتری برای استقرار و توسعه شرکت‌ها و صنایع خلاق برخوردار هستند و استان کردستان نیز یکی از این مناطق است. با توجه به غنای فرهنگی و وجود زیرساخت‌های فرهنگی و فناورانه لازم در استان کردستان، صنایع خلاق می‌تواند به یکی از قطب‌های اصلی اقتصادی در استان تبدیل شود. با توجه به وجود تعداد قابل توجهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان کردستان، نیروهای جوان و تحصیل‌کرده می‌تواند جذب صنایع خلاق و فرهنگی شوند. تاسیس تیم‌های خلاق در دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری و دیگر مراکز نوآوری در استان، می‌تواند به یکی از محورهای کارآفرینی در استان تبدیل شود. به گفته ستاری،

بر  اساس این راهبردها با مسئولان استانی و مدیران پارک علم و فناوری کردستان، گفتگو خواهیم کرد و حتماً تصمیات مقتضی در این زمینه اتخاذ خواهد شد. معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نیز آمادگی کامل دارد تا از هر نوع فعالیت نوآورانه و کارآفرینی مبتنی بر فناروی در استان حمایت کند.

27 مرداد 1399
برگزاری اولین جلسه داوری طرح‌های متقاضی گرنت رشد در پارک علم و فناوری استان سمنان

اولین جلسه داوری فنی طرح‌های متقاضی گرنت رشد با حضور مدیران معاونت فناوری پارک علم و فناوری استان سمنان و دکتر خسروی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود به عنوان یکی از داوران فنی طرح‌ها روز یک‌شنبه مورخ 1399/05/26 برگزار گردید. گرنت رشد، حمایت مالی پارک فاوا است که به شرکت‌های مستقر در دوره رشد در مراکز شبکه‌ی تاد تعلق می‌گیرد. توسعه اقتصاد دیجیتال (تاد) شبکه‌ای از پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها است که به همراه پارک فاوا در ارتقای سطح فعالیت‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصاد دیجیتال همکاری می‌کنند. در همین راستا از سوی اداره جذب و پذیرش پارک علم و فناوری استان سمنان فراخوانی اعلام و تعدادی طرح نیز به این اداره ارسال گردید. طرح‌های دریافتی پس از بررسی در این جلسه و در صورت تایید اولیه، برای پذیرش نهایی به شورای مربوطه ارسال خواهند شد و در نهایت پس از تصویب مبلغ حمایت مالی و عقد قرارداد برای دریافت حمایت‌های بعدی به پارک فاوا ارسال می‌شوند. در جلسه‌ی امروز دو طرح از میان طرح‌های متقاضی به داوری گذاشه شد.

برگزاری اولین جلسه داوری طرح‌های متقاضی گرنت رشد در پارک علم و فناوری استان سمنان

اولین جلسه داوری فنی طرح‌های متقاضی گرنت رشد با حضور مدیران معاونت فناوری پارک علم و فناوری استان سمنان و دکتر خسروی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود به عنوان یکی از داوران فنی طرح‌ها روز یک‌شنبه مورخ 1399/05/26 برگزار گردید. گرنت رشد، حمایت مالی پارک فاوا است که به شرکت‌های مستقر در دوره رشد در مراکز شبکه‌ی تاد تعلق می‌گیرد. توسعه اقتصاد دیجیتال (تاد) شبکه‌ای از پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها است که به همراه پارک فاوا در ارتقای سطح فعالیت‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصاد دیجیتال همکاری می‌کنند. در همین راستا از سوی اداره جذب و پذیرش پارک علم و فناوری استان سمنان فراخوانی اعلام و تعدادی طرح نیز به این اداره ارسال گردید. طرح‌های دریافتی پس از بررسی در این جلسه و در صورت تایید اولیه، برای پذیرش نهایی به شورای مربوطه ارسال خواهند شد و در نهایت پس از تصویب مبلغ حمایت مالی و عقد قرارداد برای دریافت حمایت‌های بعدی به پارک فاوا ارسال می‌شوند. در جلسه‌ی امروز دو طرح از میان طرح‌های متقاضی به داوری گذاشه شد.

صفحات: 1 2 3 4 5 ... » »»