‫ اخبار

به همت شرکت فناوری اطلاعات پرنیا؛ فروش و تخفیفات ویژه تیکتینگ هلپیکال برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه می شود

فروش و تخفیفات ویژه سیستم تیکتینگ هلپیکال، توسط شرکت فناوری اطلاعات پرنیا، عضو پارک علم و فناوری خراسان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا منتشر شد. این نرم افزار برای آن دسته از کسب و کارها و سازمان هایی که با استفاده از نرم افزار تیکتینگ و مدیریت درخواست هلپیکال، قدم مثبتی را برای کاهش رفت و آمدهای مراجعین و مشتریان خود در سطح شهرها و کمک به قطع شیوع این بیماری از طریق پاسخگویی های غیر حضوری و آنلاین بر خواهند داشت، ارائه می شود.

شرح خبر:

https://www.kstp.ir/fa/post/113299

چهلمین ماهنامه پارک علم و فناوری خراسان منتشر شد

جهت دانلود به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.kstp.ir/latestmag

1 مرداد 1399 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری خراسان, ماهنامه
فراخوان همایش ملی فرهنگ جهادی و جهش تولید با مشارکت پارک علم و فناوری کرمانشاه

حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهاد كشاورزي  استان کرمانشاه 

دبيرخانه همايش ملي فرهنگ جهادي وجهش توليد

شماره تماس: ٠٩١٨٧٢٢٩٠٠٠

٠٨٣٣١٥٢٠٠٠٠

آدرس تارنماي همايش:

www.jmaj.ir

آدرس پست الكترونيك:

velayat.majksh@gmail.com

كانال تلگرام:

https://t.me/majksh

واتس اپ: 

https://chat.whatsapp.com/GWnzs0QFymXKINAq6mDVtY

بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور از پارک علم و فناوری گیلان

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور به همراه مدیر کل امور اقتصادی استانداری گیلان از مجتمع نیمه صنعتی - کارگاهی فشتام بازدید کردند

 

این بازدید با هدف شناخت ظرفیت ها و استعدادهای منطقه و تسهیل و فراهم نمودن بستر سرمایه گذاری و همچنین برنامه ریزی برای حمایت از تولید دانش بنیان و رفع موانع آن با هماهنگی استانداری گیلان جهت اجرایی شدن برنامه ها و با حضور رئیس پارک علم و فناوری گیلان انجام شد.

 

در این بازدید دکتر دین پرست از برخی دستاوردهای شرکت های فناور مستقر در این مجتمع دیدن کرد و با مدیران و نوآوران این شرکتها گفتگو نمود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسه منطقه ای وزارت کشور در این خصوص گفت: اولویت نخست دولت در شرایط کنونی توسعه ظرفیت‌های اشتغال دانش بنیان و تولید محصولات فناورانه است و سنجش عملکرد استانداران بر اساس میزان اجرایی این مورد، ارزیابی می شود.

 

وی افزود: معیار ارزیابی عملکرد هر یک از استانداران در سال جاری، میزان پایبندی آنها به اجرایی کردن موارد  تعیین شده از سوی وزیر کشور برای سال «جهش تولید » است.

 

1 مرداد 1399 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری گیلان
انعقاد تفاهم نامه سه جانبه پارک علم و فناوری، کمیته امداد امام خمینی و مرکز تحقیقات کشاورزی آذربایجان غربی

این تفاهم نامه سه جانبه به منظور گسترش آموزش های فنی و حرفه ای و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر و در معرض آسیب، محروم و در عین حال مستعد، با استفاده از ظرفیت سه مجموعه در ارائه آموزش های لازم جهت دستیابی مددجویان به مهارت های مورد نیاز و بازارکار منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی، دکتر علی محمدنیکبخت رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت ویژه حوزه اشتغال، اظهار کرد: امضای این تفاهم نامه و دستیابی به اهداف آن  می تواند یکی از ماندگارترین اقداماتی باشد که در سطح استان و کشور انجام می گیرد.

وی ادامه داد: یک تحول فکری در استان در حال وقوع است که بطور قطع تبعات مثبت آن بر معیشت مردم استان و کشور تاثیر خواهد گذاشت.

رئیس پارک علم و فناوری با بیان اینکه آذربایجان غربی از پتانسیل بسیار بزرگی در بخش گیاهان دارویی برخوردار است، گفت: امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه یک گام استثنایی در بحث اشتغال پایدار کشور  برداشته شود.

دکتر نیکبخت افزود: امیدواریم در کوتاه مدت قدم های ملموس و قابل رویت در راستای این تفاهم نامه برداشته شود تا بعدها شاهد قدم های بزرگتر و عمیق تر باشیم.

وی با ابراز خوشحالی از این فزآیندگی در حال انجام، اظهار کرد: پارک علم و فناوری با تمام توان در خدمت این اجرایی شدن این تفاهم نامه است.

گفتنی است آذربایجان غربی دارای 680گونه گیاهی است که در فاز اول 10 گونه گیاه دارویی پرکاربرد که بازار مصرف دارند و اغلب مردم با آنها آشنا هستند برای مشمولان تدریس و راهبری خواهد شد.

موضوع این تفاهم نامه شناسایی ظرفیت های جدید اشتغال بر پایه طرح های دانش بنیان متناسب با امکانات کمیته امداد امام خمینی، و برگزاری دوره های مختلف از جمله کشت و فرآوری گیاهان دارویی و محصولات گلخانه ای به صورت تئوری و عملی مورد نیاز برای افراد تحت پوشش امداد امام به تعداد تقریبی 400 نفر، جهت دستیابی به مهارت های مورد نیاز بازار کار می باشد.

نشست سه جانبه پارک علم و فناوری گیلان ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و صندوق پژوهش و فناوری گیلان

در نشست سه جانبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی، پارک علم و فناوری و صندوق پژوهش و فناوری گیلان راهکارهای تامین منابع برای حمایت از استارتاپ ها و کسب و کارهای حوزه فناوری استان مورد بررسی قرار گرفت.

 

در این نشست دکتر باستی، رییس پارک علم و فناوری گیلان، ضمن تشریح شرایط زیست بوم فناوری استان از ظرفیت های موجود خبر داد.

در ادامه دکتر سمیعی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری گیلان، گزارشی از عملکرد صندوق و برنامه های جاری آن جهت حمایت از شرکت های متضرر از کرونا ارائه نمود و ضمن اشاره به رشد سریع تورم خاطرنشان کرد: اگر قرار است منابعی برای حمایت از زیست بوم فناوری استان اختصاص داده شود، باید هرچه زودتر تامین و پرداخت گردد.

در این دیدار دکتر محمدی، مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان از اهتمام این سازمان برای حمایت همه جانبه از زیست بوم فناوری استان در کنار پارک و صندوق خبر داده و گفت: با توجه به ویژگی های استان، حوزه فناوری از اولویت های استان محسوب می گردد و ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا علی رغم تمامی محدودیت ها، منابع لازم را برای توسعه حمایت های صندوق تامین کنیم. وی محدودیت های قانونی را یکی از دلایل عدم تحقق این موضوع تا به امروز دانست.

لازم به یادآوریست، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان با حضور دکتر ستاری و دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان در ۱۰ تیرماه سال جاری در رشت آغاز به کار کرد. این صندوق با مجوز صندوق نوآوری و شکوفایی کشور تاسیس شده و زیر نظر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری کشور به فعالیت می پردازد. پارک علم و فناوری، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه گیلان و بخش خصوصی از سهامداران این صندوق هستند.

گام مؤثر پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در مقابله با کرونا

پنج شرکت فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به منظور مقابله با بیماری کرونا اقدام به تولید محصولاتی در بخش های مختلف نمودند.
 

دکتر رضا کی پور معاون فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور، شرکت های فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در راستای تولید محصولات و اقلام بهداشتی مورد نیاز مقابله با کرونا فعال شدند؛ و در حال حاضر 5 شرکت فناور موفق به ساخت و تولید محصولاتی شده اند.

دکتر کی پور، ساخت دستگاه ضدعفونی کننده با نام تجاری حافظ 19، ساخت دستگاه تب نمای موبایلی و ثابت ویژه بیماری های ویروسی، ساخت باکس استریل با اشعه UV، ساخت تونل ضدعفونی کننده، تولید اپلیکیشن جامع سلامت با نام تجاری نیوشه و تولید محلول ضدعفونی کننده سطوح و معابر بر پایه آب را از جمله محصولات تولیدی این شرکت ها عنوان کرد.

دکتر کی پور در ادامه گفت: به منظور کاهش اثرات منفی کرونا به عملکرد شرکت های فناور، سبدی از حمایت های مرتبط تعریف شد که از آنها می توان به بخشودگی 50 درصدی اجاره بهای واحدهای فناور، استمهال دو ماهه اقساط تسهیلات دارای بازپرداخت سر رسید شده و اختصاص تسهیلات ویژه اعتباری به شرکت های فعال در زمینه کرونا اشاره کرد.

30 تیر 1399
رویداد «همراهانه» با کمک های داوطلبانه اهالی نوآوری برگزار شد

رویداد «همراهانه» با کمک های داوطلبانه اهالی نوآوری برگزار شد

رویداد «همراهانه» با هدف حل مشکلات استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوآور، در مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.

شرح خبر:

https://www.kstp.ir/fa/post/113293

نشست واحدهای فناور مراکز رشد پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، نشست واحدهای فناور مراکز رشد پارک علم و فناوری استان قم، با حضور مدیران فناوری پارک برگزار شد.

دراین نشست، دکتر حمیدرضا فرجشوشتری پورمعاون فناوری پارک علم و فناوری در خصوص دستاوردهای پارک و طرح های قابل اجرا در سال 99 مباحثی را مطرح کرد.

در ادامه، دکتر ولیا بیدگلی مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی پارک در خصوص آیین نامه حمایتی از واحدهای فناور توضیحاتی را ارایه داد.

در بخش دیگر این نشست مظفری، مدیر مرکز رشد واحدهای فناور و دبیر کمیته اعتبارات، در خصوص نحوه استقرار و حمایت از واحدهای فناور در پارک صحبت کرد.

سپس صدیقیان، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری در خصوص مزایای شبکه تعاملی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و نحوه عضویت در این شبکه توضیحاتی ارائه داد.

وی در ادامه در خصوص چگونگی افزایش ارتباط موثر میان واحدهای فناور با واحد روابط عمومی مباحثی را مطرح کرد.

دکتر اخوان علوی، رئیس پارک علم و فناوری استان قم نیز با تاکید براینکه واحدهای فناور عضو پارک سبب پویایی و رشد فناوری در استان شده اند گفت: تمام تلاش خود را برای تسریع روند حمایت و توسعه فناوری به کار خواهیم برد.

پایان بخش این نشست، مدیران واحدهای فناور حاضر ضمن معرفی دستاوردهای خود در خصوص درخواست ها و مشکلات خود طرح مساله کردند و مدیران پارک به مسائل مطروحه آن ها پاسخ دادند.

29 تیر 1399 برچسب‌ها: فناوری, نوآوری, پارک علم و فناوری قم
رئیس پارک علم و فناوری استان قم خبر داد: تفاهم‌نامه ایجاد کارخانه نوآوری استان قم امضا شد

 در راستای تقویت زیست بوم فناوری، نوآوری و توسعه اقتصاد دانش­‌بنیان روند احداث کارخانه نوآوری در استان قم بزودی آغاز می‌شود

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، سید حسین اخوان علوی با بیان اینکه تفاهم نامه سه جانبه ایجاد و راه اندازی کارخانه نوآوری استان قم به امضا رسیده است، گفت: این تفاهم بین سه مجموعه پارک علم و فناوری استان قم، دانشگاه ادیان و مذاهب و مرکز توسعه فناوری راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسیده و به زودی وارد مرحله اجرایی می­‌شود

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به اهداف اساسی راه‌اندازی کارخانه نوآوری در استان قم، گفت: توسعه اقتصاد دانش بنیان، ایجاد و توسعه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی، افزایش سهم تولید و خدمات دانش بنیان، ارتقای بهره وری اقتصادی، کارآفرینی و بهره مندی از ظرفیت های علمی و فناوری کشور از مهمترین اهداف راه اندازی کارخانه نوآوری در هر استان می باشد.

وی با تاکید بر اینکه راه اندازی کارخانه نوآوری به رشد و توسعه شتاب دهنده ها و استارت‌اپ ها و در نهایت به رشد و گسترش اشتغال و کارآفرینی دانش بنیان می­انجامد، گفت: با توجه به این تفاهم­نامه، محل استقرار کارخانه نوآوری در دانشگاه ادیان و وسعت آن حدود یک هکتار از اراضی سایت دانشگاه خواهد بود.

وی کارخانه های نوآوری را فرصتی برای تبدیل ایده­‌های نو به ثروت دانست و گفت: در کارخانه نوآوری صاحبان ایده و استارت‌اپ­ها دور هم جمع می­شوند و به مدت ۶ ماه می­توانند از مزایا و امکانات استقرار در کارخانه نوآوری برای شکل­‌دهی به ایده کسب و کار فناورانه خود بهره­‌مند شوند.

اخوان علوی اعتبار این تفاهم نامه را ۱۰ ساله عنوان کرد و گفت: برنامه های اجرایی این تفاهم نامه را نمایندگان عضو کارگروه های مشترک پیگیری خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه فضای استقرار کارخانه نوآوری براساس تفاهم نامه قابل افزایش و توسعه خواهد بود، تصریح کرد: دانشگاه ادیان با نگاهی کاملا آینده نگرانه و هوشمندانه ضمن حمایت از این طرح، قرار است تمام زیرساخت های فیزیکی لازم را برای توسعه کارخانه به کار بگیرد.

وی با بیان اینکه براساس توافق نامه زمان ساخت و اتمام پروژه عمرانی فاز اول تا پایان سال ۹۹ خواهد بود، گفت: پس از اتمام عملیات عمرانی هر فاز از پروژه کارخانه نوآوری را در قالب قرارداد اجاره حداقل به مدت ۱۰ سال به پارک واگذار خواهد شد.

رییس پارک علم و فناوری قم با اعلام اینکه مدیریت کارخانه نوآوری و ساختمان های اداری آن برعهده پارک علم و فناوری استان قم خواهد بود، گفت: پارک بعد از تحویل ساختمان های کارخانه مدیریت کار را برعهده خواهد گرفت و با مشارکت کارگروه همکاری برنامه ها را راهبری خواهد کرد.

وی با اشاره به این­که وظیفه اصلی پارک در کارخانه نوآوری، توسعه زیست بوم نوآوری از طریق ایجاد و استقرار شتاب دهنده­‌ها، استارت‌اپ­ها، شرکت­‌های نوپا و سایر نهادهای زیست بوم خواهد بود، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نمایندگی مرکز توسعه فناوری راهبردی در زمینه حمایت و مشارکت در تامین مالی جهت ایجاد و راهبری کارخانه نوآوری، حمایت از توسعه شرکت­‌های دانش­‌بنیان و فناوری­‌های نوین در استان و حمایت از توسعه شتاب دهنده ها و استارت‌اپ های استان فعالیت خواهد کرد.

صفحات: 1 2 3 4 5 ... » »»