‫ اخبار

تسهیل در فرآیند صدور مجوزهای شرکتهای دانش‌بنیان استان کرمانشاه

در جلسه بررسی و رفع مشکلات پیش روی شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت استان کرمانشاه با حضور معاون وزیر بهداشت مطرح شد:

دکتر شانه ساز معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو: "فرآیند صدور مجوزهای لازم جهت راه اندازی واحدهای تولیدی و دانش‌بنیان را تا حد امکان تسریع خواهیم کرد. حمایت از شرکت‌های دانش بنیان یکی از اهداف ذاتی سازمان غذا و دارو است."

دکتر معصومه خان احمدی رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه: در راستای حل چالش های شرکت های دانش بنیان بویژه در بحث فرآورده های گیاهان دارویی (نیمه جامدات)، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری، با اختصاص سوله های کارگاهی، ساخت مرکز نوآوری گیاهان دارویی مطابق با استانداردهای الزامی در حال انجام است. و صدور مجوز ساخت این مرکز در تسریع برنامه و حل مشکلات شرکت های این حوزه موثر خواهد بود.

تاکید بر توانمندی و قابلیت بیش از 15 طرح فناورانه دارای مجوز از سازمان غذا ودارو کشور در حوزه تجهیزات پزشکی بویژه محصولات های تک تحت حمایت این پارک، سبب راه اندازی مرکز نوآوری تخصصی جهت استقرار واحدهای تولیدی این شرکت ها در مجموعه پارک گردید. نقش حوزه تجهیزات پزشکی معاونت غذا و داروی استان در توسعه این شرکت ها بسیار موثر بوده است.

دکتر تورج شیرزادیان مدیرکل تجهیزات پزشکی علوم پزشکی استان ضمن ارائه گزارشی از صدور مجوز ساخت برای محصولات این حوزه برای تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری کرونا لزوم ایجاد آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی درغرب استان با همکاری پارک علم و فناوری را پیشنهاد دادند.

گفتنی است در این نشست که در سالن جلسات معاونت غذا و دارو برگزار شد شرکت های دانش بنیان استان کرمانشاه مشکلات و چالش های خود را در حوزه تولید و رئیس سازمان غذا و دارو در میان گذاشتند.

امضای تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری گیلان و اداره کل پست استان گیلان

پارک علم و فناوری گیلان و اداره کل پست استان گیلان با هدف شناسایی، ارزیابی و آموزش شرکت های نوپا (استارت آپی) در حوزه کسب و کار الکترونیک و همچنین همکاری، توسعه و بهره برداری از امکانات سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ)، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

26 خرداد 1399
همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت امور خارجه به منظور توسعه تعاملات بین المللی گسترش می یابد
در جلسه امروز که با حضور دکتر کشمیری، مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت عتف - دکتر کیانی، رئیس اداره تسهیل فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه و روسای پارک های علم و فناوری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، طرفین راهکارهای توسعه همکاری ها و تعاملات را بررسی کردند. در این جلسه که پس از بازدید از محصولات شرکت های فناور و دانش بنیان خراسان رضوی و گفتگو با آنان برگزار شد، دغدغه ها و مشکلات این شرکت ها در صادرات محصولات و توسعه روابط بین الملل بررسی و راهکارهای ممکن از طریق دکتر کیانی مطرح گردید.
در پایان جلسه مقرر گردید موضوع از طریق کارگروهی مشترک پیگیری و روابط و تعاملات فیمابین در راستای جهش تولید و تسهیل گری لازم به منظور توسعه تعاملات بین المللی شرکت های فناور و دانش بنیان بیشتر شود
13 خرداد 1399 رتبه : 5