‫ اخبار

نشست مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مدیریت توسعه نواوری و فناوری وزارت دفاع برگزار شد

نشست مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مدیریت توسعه نواوری و فناوری وزارت دفاع یکشنبه 25 اردیبهشت ماه برگزار شد.

در این نشست  دکتر فریبرز مسعودی رییس پارک علم و فناوری ، دکتر علی اصغر سعد ابادی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور و دکتر مصطفی قربانی مدیر توسعه نواوری و فناوری وزارت دفاع زمینه های همکاری آتی مشخص و راهکارهای این همکاری مشترک بررسی گردید.

حضور نماینده پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در اولین نشست معاونین اجرایی و پشتیبانی فناوری

اولین نشست معاونین اجرایی و پشتیبانی فناوری بیست و هشتم اردیبهشت ماه در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

در این نشست که مهندس فاطمه گودرزی رییس محترم اداره خدمات تجاری سازی به نمایندگی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی حضور داشت، نمایندگان هر پارک به مدت چند دقیقه به معرفی دستاورد و اهداف پارک علم و فناوری محل خدمتشان پرداخته و در ادامه جلسه مواردی چون تنوع بخشی به درآمدهای پارک ها ، توسعه فضاهای فیزیکی ، ایجاد اکوسیستم های فناوری، چگونگی قیمت گذاری و اجاره بها مورد تاکید نمایندگان و مورد تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین مقرر گردید ضمن ایجاد دبیرخانه جهت تبادل نظر اعضا در رابطه با مسائل و مشکلات پیش روی پارک های استان تهران با دبیری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، نسبت به نشست ها بصورت گردشی در پارک های استان تهران به میزبان هر یک از پارک های استان در آینده، برنامه ریزی شده که نماینده پارک دانشگاه شهید بهشتی نیز از این جلسات به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی، استقبال نمود .

جلسه کمیته گوهر سنگ خانه معدن در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد

جلسه کمیته گوهر سنگ خانه معدن در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی دوشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه با حضور اعضای کمیته به ریاست دکتر قربانی و به میزبانی دکتر مسعودی ریاست پارک علم و فناوری برگزار شد.

در این جلسه همچنین دکتر هاشمی مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور ، مهندس شفایی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران و نمایندگان محترم سایر سازمان های خصوصی و دولتی مرتبط حضور داشتند.

در این جلسه مشترک ضمن معرفی فعالیت های گوهرشناسی در دانشگاه شهید بهشتی مباحث مربوط به توسعه صنعت گوهر سنگ ها در کشور به بحث گذاشته شد.

  در ادامه اعضا از ازمایشگاه گوهر شناسی و شرکت دانش بنیان توسعه دانش و هنر گوهرشناسی مستقر در دانشکده علوم زمین بازدید و با توانمندیها و فعالیتهای در حال اجرا  آشنا شدند.

با امضای قراردادهای جداگانه ای صورت گرفت؛ ورود پارک علم و فناوری البرز به توسعه انرژی های پاک و تولید لامپ های نسل جدید LED


شرکت شهاب (سهامی عام) و شرکت دانش بنیان گرین برق از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری البرز با امضای قراردادهای جداگانه ای در سه حوزه مختلف پژوهشی و تحقیقات کاربردی ، همکاری خود را در طراحی و تولید تلویزیون های هوشمند و آنتن های نا اقلیدسی و تولید انبوه نسل جدید لامپ های LED آغاز کردند، همچنین مرکز پژوهشی گرین برق با پژوهشگاه مواد و انرژی (وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری) و شرکت ذوب آهن بریس (سهامی خاص) تفاهم نامه های جداگانه ای را در توسعه فناوری های مرتبط با انرژی های تجدید پذیر و طراحی و ساخت نیروگاه های برق هیبریدی خورشیدی و بادی در سایت مجتمع صنعتی ذوب آهن بریس با هدف تامین برق مورد نیاز صنعت ، امضا نمودند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،  در مراسم انعقاد قرارداد تولید و توسعه این فناوری ها که با حضور مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز برگزار شد، موضوعات مختلف قراردادها شامل؛ طراحی و تولید انواع لامپ های نسل جدید LED، طراحی و تولید نسل جدید تلویزیون های هوشمند و طراحی و تولید نسل جدید آنتن های نا اقلیدسی در قالب سه قرارداد از سوی شرکت های شهاب  و گرین برق به امضاء رسید.
براساس این گزارش، امضای تفاهم نامه با شرکت گرین برق مستقر در پارک علم و فناوری البرز نیز در راستای بسط و توسعه فناوری های بومی و کاربردی در حوزه گسترش فناوری های انرژی تجدید پذیر بومی بسیار پیشرو و مفید خواهد بود.
گفتنی است پارک علم و فناوری البرز برای توانمندسازی شرکت های دانش بنیان و فناور در راستای تحقق شعار سال مبنی بر (تولید، دانش بنیان و اشتغال) آفرین تلاش می کند.

رئیس پارک علم و فناوری البرز در مراسم امضای دو تفاهم‌نامه همکاری با پژوهشگاه مواد و انرژی اعلام کرد؛ با تلاش و حمایت پارک علم و فناوری البرز، انواع تسهیلات تا سقف پنج میلیارد ریال به شرکت های دانش بنیان ارائه خواهد شد.


با همکاری پارک علم و فناوری البرز، پردیس تخصصی فناوری و نوآوری مواد و انرژی در پژوهشگاه مواد و انرژی راه‌اندازی  و همکاری مشترک در ساماندهی و اجرایی نمودن طرح دستیاری فناوری توسط  دو مجموعه عملیاتی می شود  ونیز طبق اعلام  رئیس  پارک علم وفناوری البرز  امکان ارائه تسهیلات به طرح‌های نوآورانه و دانش‌بنیان  از طریق صندوق پژوهش و فناوری استان فراهم خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،  دو تفاهم‌نامه همکاری مشترک پارک علم و فناوری البرز و پژوهشگاه مواد و انرژی با حضور مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر حمید امیدوار رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی به امضاء رسید. 
مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی  با حضور در پژوهشگاه مواد و انرژی ضمن امضای دو  تفاهم‌نامه همکاری، با رئیس، مدیران و معاونان پژوهشگاه مواد و انرژی درزمینهٔ توسعه همکاری در حوزه دانش‌بنیان و توسعه فناوری‌های موردنیاز در این بخش به گفتگو پرداخت.
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه ظرفیت‌ها و زمینه‌های خوبی بین دو مجموعه برای توسعه همکاری وجود دارد گفت: پارک علم و فناوری البرز در استان البرز و همچنین کشور جایگاه بسیار خوبی دارد و آمادگی دارد از طریق صندوق پژوهش و فناوری استان البرز به ارائه تسهیلات برای حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و فناور حوزه مواد و انرژی در قالب تسهیلات 5 میلیارد ریالی بپردازد.
وی با اشاره به اینکه این تسهیلات با دوره زمانی مشخص و تنفس مناسب پرداخت می‌شوند تصریح کرد: تسهیلات پنج میلیارد ریالی با شرایط مناسب (با مدت تنفس 6ماه  ، سود تسهیلات بین 4 الی 11 درصد  و بازپرداخت 18 الی 30ماه)  شامل طرح‌هایی می‌شود که نیاز به نمونه‌سازی، تولید صنعتی، توسعه بازار و یا سرمایه در گردش دارند.
مهندس عباسی تصریح کرد: راه‌اندازی پردیس  تخصصی فناوری و نوآوری مواد و انرژی در پژوهشگاه با همکاری پارک علم و فناوری البرز، بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانونی پارک در مرکز رشد پژوهشگاه و همکاری مشترک در تبادل اطلاعات و امکانات، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی و فنی، پژوهشی، آموزشی، اجرایی و قانونی طرفین تفاهم‌نامه به‌منظور حمایت از فناوران و صاحبان ایده در استان البرز و همکاری مشترک در ساماندهی و اجرایی نمودن طرح دستیار فناوری  از محورهای این دو تفاهم‌نامه همکاری است.
گفتنی است این دو تفاهم‌نامه از تاریخ امضاء به مدت 5 سال شمسی از تاریخ امضاء دارای اعتبار است که با توافق طرفین قابل تمدید می‌باشد.
خاطرنشان می‌کند؛ پارک علم و فناوری البرز نقش مؤثری در توسعه زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری استان البرز دارد.

حمایت بازارسازی و بازاریابی دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی

با توجه به نیازهای روزافزون واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان در راستای بازارشناسی/بازارسازی و بازاریابی افزایش فروش و لزوم برطرف کردن این نیاز در جهت درآمدزایی مجموعه های موجود در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ،آژانس بازاریابی جاوید ایرانیان (کارگزار فن بازار ایران) فراخوانی تحت عنوان "حمایت دانش بنیان" اجرا نموده است. این آژانس با سابقه درخشان و 18 ساله مدیران خود در زمینه های مختلف بازاریابی و فروش در کشور و در صنایع مختلف آمادگی خود را جهت همکاری و توسعه شرکت های نوپا اعلام می دارد. هدف ما افزایش بازدهی و بهره وری شرکت های دانش بنیان، توسعه آنها و رشد اقتصاد دانش بنیان کشور است. برخی از خدمات آژانس به شرح  ذیل می باشد:
* تحقیق بازار
* طراحی و عارضه یابی مدل های کسب وکار( Marketing plan – Business Model – Business Plan)
*    تجزیه و تحلیل کسب و کار
*    تیم سازی (آموزش و ساماندهی تیم های بازاریابی و فروش)
*    برندسازی
* انجام صفر تا صد بازاریابی
* جذب سرمایه گذار
* انجام پروژه های دیجیتال مارکتینگ (سئو وبسایت، مدیریت شبکه های اجتماعی، تولید محتوا متنی و ویدئویی)
* طراحی وبسایت و اپلیکیشن

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.....
https://bazaryabi-co.com/

بررسی چالش های حقوقی استارتاپ ها در مرکزنوآوری دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی

مرکزنوآوری دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی طی جلسه ی پرسش و پاسخ، به بررسی چالش های حقوقی استارتاپ ها می پردازد.
تاریخ جلسه: یکشنبه 18 اردیبهشت ساعت 10:30 تا12
مکان جلسه:  پارک علم و فناوری، سالن اجتماعات با توجه به حضوری بودن جلسه و محدودیت ظرفیت لطفا ثبت نام نمایید: https://roshd.sbu.ac.ir/legal-challenges-of-startups/

طرح دستیار فناور با همکاری پارک های علم و فناوری و وزارت علوم آغاز می شود

طرح دستیار فناور با هدف ایجاد فرصت های شغلی برای دانشجویان و تقویت مهارت ها و استعداد آنها از یک طرف و تقویت شرکت های دانش بنیان و خلاق با هدف تامین نیروی انسانی متخصص، با همکاری پارک های علم و فناوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز می گردد.
 ثبت نام دانشجویان و ارسال رزومه و همچنین ثبت نام شرکت های متقاضی تا 20 خرداد در سامانه طرح دستیار فناوری امکان پذیر است:
  http://www.parkintern.ir
 دانشجویان و شرکت هایی که از شرایط لازم برخوردارند، پس از مصاحبه و تایید صلاحیت، از 1 مرداد لغایت 30 دی مشغول به کار می شوند و در صورت دریافت امتیاز مربوطه، حق الزحمه دستیاری به حسابشان واریز می گردد
در پست های بعدی اطلاعات بیشتری از جزییات ثبت نام واحدهای فناور و دانشجویان به اطلاعتان خواهیم رساند.

 

معرفی جستجوگر پیشرفته علائم تجاری در روز جهانی مالکیت فکری

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، موسسه دانش بنیان نوفن حامی البرز مستقر در پارک علم و فناوری پس از راه اندازی موفق جستجوگر اختراعات در سال 1400، اکنون جستجوگر پیشرفته علائم تجاری خود را بر روی پایگاه دارکوب در دسترس عموم قرار داده است.
بیژن نصیری اعظم، مدیرعامل موسسه نوفن اعلام کرد، کاربران در این پایگاه امکان جستجو کلیه علائم ثبت شده در کشور ایران با انتخاب میزان مشابهت در چهار سطح مختلف را دارند.
گفتنی است امکان جستجو در علائم تجاری ثبت شده با مشابهت های مختلف دقت جستجو را بالا برده و احتمال رد شدن تقاضای ثبت علامت تجاری را کاهش می دهد.
کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی در ارائه خدمات مالکیت فکری افزود: این سامانه امکان جستجو در کالا یا خدمات طبقات مختلف علائم تجاری را نیز فراهم آورده تا مشابهت یابی فقط در طبقه مدنظر کاربر انجام شود که باعث کاهش مدت زمان جستجو و افزایش دقت آن می گردد. نمایش آگهی های تغییرات، اصلاح، ابطال و انتقال از دیگر امکانات این پایگاه می باشد.
شایان ذکر است ، امکانات جستجوگر پیشرفته علائم تجاری دارکوب در وبینار روز جهانی مالکیت فکری که در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد، به مخاطبان معرفی گردید.

12 اردیبهشت 1401 برچسب‌ها: دارکوب, نوفن, پارک علم و فناوری
پارک علم‌ و فناوری دانشگاه شهید بهشتی دوره پیش شتابدهی بیومیمتیک در تولید زخم پوش را برگزار می کند

پارک علم‌ و فناوری دانشگاه شهید بهشتی دوره پیش شتابدهی بیومیمتیک در تولید زخم پوش را با همراهی شتابدهنده آبانا و بیولوژیسم برگزار می‌کند.

شروع دوره : 14 اردیبهشت 1401

 این دوره به صورت مجازی برگزار می شود.

صفحات: 1 2 »