‫ اخبار

رئیس پارک علم و فناوری البرز در نشست مجمع این صندوق خبر داد؛ افزایش سرمایه صندوق پژوهش و فناوری استان البرز از 10 به 30 میلیارد تومان

 

نشست مجمع عمومی فوق‌العاده صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با حضور اعضای هیئت‌مدیره و سهامداران بخش خصوصی در پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز در نشست مجمع عمومی فوق‌العاده صندوق پژوهش و فناوری استان البرز که با حضور اعضاء برگزار شد، اعلام کرد: سرمایه صندوق پژوهش و فناوری استان البرز از 10 میلیارد تومان به 30 میلیارد تومان افزایش یافت.

وی در ابتدای این نشست، ضمن گرامیداشت ایام شعبانیه به‌ویژه فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت مهدی (عج) اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش مجموعه مدیریت استان و همه اعضای هیات مدیره و سهامداران صندوق پژوهش و فناوری استان اتفاقات خوبی در استان البرز افتاده است و همچنین صندوق پژوهش و فناوری در سال 1400 وارد پارک علم و فناوری البرز شد و بانام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در این پارک استقرار یافت.

مهندس عباسی با اشاره به شکل‌گیری  9 شتاب‌دهنده در این پارک گفت: با همکاری پارک علم و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری و ... شاهد توسعه تجاری‌سازی و توسعه شتاب‌دهنده‌ها در سال 1401 خواهیم بود.

وی با تشکر از مجلس، سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت علوم و مسئولان ملی و استانی برای حمایت از پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری البرز ورد خوبی در بخش مختلف دارد و این موضوع در بحث پسماند یک مأموریت مهم برای پارک است و تلاش می‌کنیم در سطح ملی و استانی به مأموریت دست پیدا کنیم.

وی در پایان از همه اعضای هیات مدیره ازجمله مهندس علیزاده، مهندس باباجان و مهندس برکتین و ... تشکر کرد و برای موفقیت بیشتر در سال 1401 ابراز امیدواری نمود.

همچنین در این نشست مهندس علیزاده رئیس هیئت‌مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان با اشاره به نقش صندوق پژوهش و فناوری استان در حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان گفت: ضرورت دارد همه­ی اعضا برای موفقیت و تحقق اهداف و مأموریت‌های این صندوق بکوشند و برای ارتفاع جایگاه آن در عرصه علم و فناوری تلاش نمایند.

همچنین وی از تلاش‌های مسئولان پارک علم و فناوری استان درزمینه ی راه‌اندازی این صندوق تشکر نمود.

گسترش و پیشرفت کشور در گروحمایت ازحوزه فناوری وشتابدهنده هاست

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: هدف از بازدید امروز پارک علم وفناوری، اعلام آمادگی برای گسترش و پیشرفت کشور در حوزه فناوری و تکنولوژی های نوین است ودولت مردمی سیزدهم  و استانداری تلاش ویژه ای جهت حمایت از طرح ها وایجاد بسترهای مناسب دراین حوزه خواهند داشت.

به گزارش  روابط عمومی پارک علم وفناوری البرز، دکترمجتبی عبداللهی استاندار محترم استان البرز روز سه شنبه (17اسفند ماه) در بازدید از پارک علم و فناوری البرز از استان البرز به عنوان قطب علم وفناوری وتکنولوژی های نوین کشور یاد کرد و گفت: آنچه امروز در این بازدید برای من به اثبات رسید، این است که استان البرز به لحاظ بهره مندی از مجموعه ای مانند مجموعه پارک علم وفناوری از ظرفیت و پتانسیل بالایی در این حوزه برخوردار است ومی توان ادعا کرد که استانی منحصر بفرد درحوزه علم و تکنولوژی و شتاب دهنده هاست.
عبداللهی هدف از بازدید امروزپارک علم وفناوری را اعلام آمادگی برای گسترش و پیشرفت کشور در حوزه فناوری و تکنولوژی های نوین برشمرد و اظهار کرد: دولت مردمی سیزدهم  و استانداری، تلاش ویژه‌ای  جهت حمایت از طرح ها وایجاد بسترهای مناسب دراین حوزه خواهند داشت.
استاندارالبرز درادامه با خاطرنشان کردن این مطلب که هماهنگی و همکاری لازم برای صدور مجوزها ، پرداخت وام  جهت شروع به کار و فعالیت  جوانان در اولویت قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: با همتی که در جوانان این حوزه و همچنین اراده ای که در دولت سیزدهم  به وجود آمده ، قطعا می توان با شتاب بیشتری در پیشرفت علم وفناوری گام های بلندی برداشت.
نماینده عالی دولت در استان البرز هم چنین به این نکته که حمایت های لازم جهت تسهیلاتی تحت عنوان جانمایی دفتر مرکزی پارک علم وفناوری البرز درشهر به لحاظ دسترسی راحت تر فناوران و شرکت ها از حیث مسافت را اشاره کرد و گفت:با توجه به این که کارهای بزرگی در حوزه تکنولوژی های نوین با حداقل امکانات در این مجموعه تحقق یافته، پس پیگیری این موضوع نیز امکان پذیر است، چرا که با کمترین فضا می توان بهترین طراحی ها را انجام و امکانات بسیار خوبی را فراهم کرد. لذا در این راستا  مجموعه استانداری جهت جانمایی دفتر پارک علم و فناوری البرز در این بخش نیز همکاری های لازم را انجام خواهد داد.

21 اسفند 1400 برچسب‌ها: البرز, جهاددانشگاهی, پارک, استاندار
ورود پارک علم و فناوری البرز به حوزه صنایع غذایی

رئیس پارک علم و فناوری البرز در رویداد سرمایه گذاری در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی ( البرز ونچر دو) با اشاره به حوزه‌هایی که پارک در آن‌ها فعالیت می‌کند گفت: از بین 9 شتاب دهنده پارک برای سال آینده، حداقل یکی در زمینه صنایع غذایی فعالیت خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، رویداد سرمایه گذاری در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی ( البرز ونچر دو) با حضور دکتر باباخان مدیرعامل صندوق پژوهش استان  و تیم های صاحب ایده و فناور در پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.

مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز در این رویداد مهم با اشاره به عملکرد پارک علم و فناوری البرز در ماه های اخیر خاطرنشان کرد: در یک و نیم سال گذشته بزرگترین اقدام در این بازه زمانی حرکت به سمت تکمیل زیست بوم فناوری و نوآوری استان است.  

مهندس عباسی ضمن اشاره به صندوق پژوهش و فناوری استان اضافه کرد: یکی از بهترین اتفاقات اخیر برای ما، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان بود که با نیروهای خوب به عنوان یکی از ارکان زیست بوم فناوری شکل و در دل پارک قرار گرفت . ارتباط میان پارک و مسئولین استان در تکمیل زیست بوم تاثیر زیادی داشت.  همچنین بازدید مقام عالی استان از پارک علم و  فناوری البرز، اتفاق میمون و مبارکی است و خوشبختانه بازخوردهای خوبی داشته است.  

وی افزود: سازمان‌ها پذیرفته اند که یکی از راه‌های برون رفت از برخی مشکلات مانند اشتغال دانش آموختگان و فناوران، توجه به پارک‌های علم و فناوری است. همچنین توجه به منابع موجود در ارائه و ایجاد تسهیلات لازم برای اشتغال و کارآفرینی ضروری است.

رئیس پارک علم و فناوری البرز ضمن اشاره به حوزه‌هایی که پارک در آن‌ها فعالیت می‌کند گفت: ما با هم فکری برخی از بزرگان، افراد صاحب نام و تجربه صنعت استان البرز، سه حوزه پسماند، صنایع غذایی و خودرو را به عنوان حوزه‌های منتخب و اولویت دار فعالیت انتخاب کردیم.  

وی ادامه داد:‌ در حوزه پسماند نیز اتفاقات خوبی افتاده  و  بازدید وزیر کشور از غرفه پارک البرز در نمایشگاه مدیریت پسماند و وعده حمایت از این حوزه ، اتفاق خوبی است. در زمینه خودرو نیز مقدماتی فراهم شده و در دست پیگیری است. در صنایع غذایی نیز اتفاقات خوبی افتاده است.  تعدادی از صنایع غذایی بزرگ کشور سهامدار صندوق پژوهش و فناوری هستند و مذاکرات با کارخانجات مهمی در استان صورت گرفته تا جدی تر و قوی تر به این حوزه ورود کنند تا بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

عباسی در پایان گفت: این رویداد در راستای همین سیاست‌هاست. این رویداد محلی برای آشنایی است تا بتوانیم به خروجی خوبی برسیم. هر کمکی از دست ما در پارک علم و فناوری بربیاید دریغ نخواهیم کرد و  دنبال این هستیم که برای این صنعت بخش ویژه ای اختصاص دهیم. از 9 شتابدهنده ای که تا برج هشت سال بعد فعال می‌شوند یکی از آن‌ها برای صنعت غذایی است تا بتواند در جهت وصل کردن آن به صنایع غذایی بزرگ استان  گامی بردارد.  ما برنامه داریم تا در سال آینده، در  هر ماه دو بازدید از کارخانجات بزرگ داشته باشیم.

گفتنی است در این رویداد، تیم های مختلف فناور در حوزه های کشاورزی و صنایع غذایی به ارائه ایده ها و طرح های خود پرداختند و داوران حاضر به ارزیابی این طرح ها پرداختند تا در نهایت طرح های منتخب را به سرمایه گذاران معرفی نمایند.

21 اسفند 1400
فرش قرمز زیر پای قابلیت های بی بدیل فناوران ؛ رونمایی سه محصول دانش بنیانی شرکت های مستقر در پارک البرز

در حاشیه بازدید استاندار محترم البرز و هیئت همراه از پارک علم وفناوری البرز، ازسه محصول دانش بنیانی شرکت های فناور مستقر در پارک، رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم وفناوری البرز، عصر امروز(سه شنبه 17اسفندماه) پارک علم وفناوری البرز، میزبان دکتر عبداللهی استاندارمحترم البرز و هیات همراه بود. 
درحاشیه بازدید استاندار البرزضمن بازدید از نمایشگاه  محصولات ودستاوردهای فناورانه و دانش بنیانی شرکت های فناور مستقر در پارک البرز وآشنایی با نوع محصول فناورانه شرکت های فوق، از سه محصول فناور:
 1-سامانه جستجوی پیشرفته اختراعات  ثبت شده در کشور ایران، مربوط به موسسه نوفن حامی البرز
2-دستگاه تکار تراپی( درمان در زمینه فیزیوتراپی ( گرما رسانی و اکسیژن سازی عمقی) کم کردن جلسات درمانی چند برابری) وکاورزن حرارتی اتوماتیک کفش، (کاورکردن کفش به شکل اتوماتیک برای جلوگیری از ورود الودگی ته کفش) مربوط به شرکت دانش بنیان اکسون ،
3- سبد کیت های تشخیص ملکولی مربوط به  شرکت  دانش بنیان توپاژن ژن کاوش نیز رونمایی شد.

21 اسفند 1400 برچسب‌ها: جهاددانشگاهی, رونمایی
تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و شرکت ایمرگاز پاد

تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و شرکت ایمرگاز پاد 25 بهمن ماه 1400 با حضور دکتر فریبرز مسعودی رییس پارک و مهندس حمید هنرمند مدیرعامل ایمرگازپاد امضا شد.
این تفاهم نامه همکاری 2 ساله در حوزه های بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ، انرژی های نو و تجدید پذیر ،ساختمان های سبز و محیط زیست صورت پذیرفته و به موجب آن دوطرف متعهد شدند شرایط همکاری دوجانبه جهت بهره گیری از ظرفیت های علمی و آموزشی،پژوهشی و فناوری را فراهم کنند.
انجام طرحهای پژوهشی مشترک در زمینه موضوع تفاهم نامه و برگزاری همایش و نشست های علمی مشترک از دیگر موضوعات مورد تفاهم بودند.

توسط مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی و مرکز نوآوری علوم تربیتی دانشگاه شهید بهشتی رویداد محتوای کودک برگزار می شود

رویداد محتوای کودک از سوی مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی و مرکز نوآوری علوم تربیتی دانشگاه شهید بهشتی با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از بهمن ماه سال جاری آغاز شده است. علاقه‌مندان برای حضور در این رویداد تا 25 اسفند ماه فرصت دارند ایده های خود را که در حوزه های پیشنهادی مطرح شده، میباشد در سایت مرکز رشد به نشانی roshd.sbu.ac.ir/event_koodak بارگزاری نمایند.
تمرکز سنى این رویداد بر کودکان یک تا دوازده سال است.
حوزه های پیشنهادی این  رویداد شامل  بازی های فیزیکی و دیجیتالی برای ایجاد علاقه و انگیزه کتابخوانی در کودکان، داستان سرایی در حوزه کودک، محتواهای تعاملی در حوزه کودک، تصویرسازی کتاب و محتوای کودک، پلتفرم‌های نوین کتاب کودک، نوآوری‌های فرهنگی در کتابهای کودکان، محصولات و خدمات نوآورانه در حوزه کودک، اپلیکیشن های مرتبط با کودک، کاربست فناوری های نوین (واقعیت افزوده و واقعیت مجازی) میباشد که تیم‌های استارتاپی و نوآوری و همچنین شرکت‌های دانش بنیان فعال در این حوزه می‌توانند در این حوزه‌ها ایده‌های خودشان را ارائه کنند.
حامیان علمی رویداد محتوای کودک، دغدغه مندانه بر این باورند که می‌توان با استفاده از خلاقیت و ظرفیت‌های فناورانه و نوآورانه، بین نسل جدید، با کتاب و مطالعه رابطه موفق‌تر و مؤثرتری ایجاد کرد و کتاب را دوباره به زندگی و خانواده بازگرداند.
ایجاد تحول در ساختار کتاب‌های کودک خصوصا تحول در فرم و محتوا، نگرش مجدد به محتوای تولیدشده در این حوزه از جمله محورهای برگزاری این رویداد به شمار می‌رود.