‫ اخبار

حضور شرکت کیمیا گستر آرا در نمایشگاه دوچرخه، موتور سیکلت، وسایل نقلیه موتوری و هیبریدی

دومین نمایشگاه دوچرخه، موتور سیکلت، وسایل نقلیه موتوری و هیبریدی و لوازم یدکی از تاریخ 21 تا 24 دی ماه در محل نمایشگاه­ های بین ­المللی شهر آفتاب برگزار گردید.

در این نمایشگاه شرکت کیمیا گستر آرا به مدیریت آقای رحیمی از شرکت های فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه قم حضور داشته و به ارائه دستاوردی نوین در عرصه فناوری پرداخته و موتور سیکلت تولیدی خود را با برند" کیگا را "به نمایش گذاشته است.

موتور سیکلت تولیدی این شرکت با برند" کیگا را "دارای ویژگی های زیر می باشد:

توان و  قدرت بالاتر

فشار کمتر به باتری در ترافیک و سربالایی‌ها

عمر مفید بیشتر

آسیب‌پذیری کمتر موتور به دلیل قرار نگرفتن در وسط چرخ‌ها

تعمیر و نگهداری ساده‌تر در چرخ ها

عمر مفید با پیمایش 10 برابری (100هزار کیلومتر)

قیمت مناسب به نسبت عمر مفید

بازدهی بالاتر (یک سوم در پیمایش مشابه)

ایمنی بیشتر در حوادث   

گرم شدن کمتر باطری

امکان شارژ سریع برای پیمایش 10 کیلومتر در10 دقیقه اولیه

قیمت و کیفیت قابل رقابت با محصولات چینی

مرکز رشد دانشگاه قم ضمن تشکر و قدردانی از زحمات این شرکت و همکاران محترمشان، آرزوی درخشش و توفیق روزافزون آنان را در تمام عرصه های علمی و فناوری خواستار است.

معرفی واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز به مراجع استعلام داوری اختراع

 وبینار "آشنایی با امکانات پایگاه دارایی فکری دارکوب" به منظور استفاده مراجع استعلام داوری اختراع جهت جستجو در اسناد اختراعات ثبت شده در ایران با هماهنگی معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، بیژن نصیری اعظم مدیر عامل موسسه دانش بنیان نوفن حامی البرز مستقر در پارک علم و فناوری البرز ، کارگزار ارائه خدمات مالکیت فکری و بنیان گزار پایگاه دارایی فکری دارکوب که این وبینار را برگزار اعلام کرد این پایگاه تلاش می کند خدمات تخصصی دیگری را نیز در کنار خدمت جستجو پیشرفته به کاربران ارائه دهد. این وبینار با حضور کارشناسان مراجع داوری اختراع از پارک های علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، لرستان، سمنان، کرمانشاه، قزوین، پارک دانشگاه سمنان و همچنین دانشگاه های صنعتی شیراز و شیراز، بنیاد ملی نخبگان یزد، پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین و تعدادی از شرکت های فعال در حوزه فناوری برگزار گردید. شرکت کنندگان با فیلد های قابل جستجو در اسناد اختراعات ثبت شده ایران در پایگاه دارکوب آشنا شده و همچنین قابلیت های استفاده از عملگرها به منظور جستجوی دقیق تر نمایش داده شد. از دیگر قابلیت های پایگاه دارایی فکری دارکوب امکان جستجو در خلاصه اختراع می باشد که این امر امکان جستجوی سریع تر و دقیق تر را به کاربران می دهد. امکان نمایش گزاره شرطی جستجو یا همان Search Query و همچنین تعداد نتایج اختراعات پیدا شده، با توجه به متغییر ها و تنظیمات انجام شده توسط کاربر پیش از آغاز جستجو، از دیگر قابلیت های پایگاه دارکوب می باشد که سرعت و دقت جستجو را افزایش خواهد داد. از سوی دیگر افزونه جستجوی اختراعات دارکوب این امکان را به داوران می دهد تا با نصب این افزونه بر روی مرورگرهای کروم و فایر فاکس، از قدرت موتور جستجوهای پیشرفته به منظور جستجو در اسناد اختراعات در سایت دارکوب استفاده کنند. گفتنی است در این وبینار نمونه هایی از روش های استفاده از امکانات پایگاه به کاربران نمایش داده شد

بیست و دومین جلسه شورای مرکز رشد سال جاری برگزار شد

بیست و دومین جسله شورای مرکز رشد جامع پارک با حضور اعضای شورا و با هدف بررسی درخواست پذیرش 1 شرکت فناور و همچنین  ارزیابی عملکرد 3شرکت فناور، در روز یکشنبه مورخ 19 دی ماه سال جاری در محل سالن جلسات پارک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، در این جلسه درخواست پذیرش شرکت "آریان ربات شرق" با ایده محوری "طراحی و ساخت بازوی رباتیک صنعتی جوشکار آرگون" مورد بررسی قرار گرفت و با پذیرش و استقرار این شرکت‌  بر اساس نظر اعضای شورا در مرکز رشد جامع پارک موافقت به عمل آمد.


همچنین در ادامه جلسه، ارزیابی عملکرد شرکت‌های "زیبا ویراستاران کهن خاک و قلم" با ایده محوری "طراحی و تولید محصولات هنری سفالی و سرامیکی خلاقانه با تکنیک مینا و زیرلعابی" ، شرکت "روشان کاوان داده هوشمند" با ایده محوری "سامانه هوشمند رزرواسیون و برنامه‌ریزی سفر" و شرکت "فناوران شمیم تسنیم" با حضور اعضای شورا و نماینده‌های  این شرکت‌ها، در مرکز رشد جامع فناوری، مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.

20 دی 1400
اولین شرکت دانش بنیان شهرستان دیواندره تاییدیه خود را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گرفت

شرکت"آریا صنعت کمباین محور کردستان" به مدیر عاملی مهندس سیروان مرادی از شهرستان دیواندره که در حوزه ماشین الات و تجهیزات پیشرفته فعال است با محصول خود که خاک پران ورودی هوای موتور ماشین الات کشاورزی و راه سازی، موفق به اخذ تاییدیه دانش بنیان از معاونت علمی ریاست جمهوری شد. 

دکتر محمدی، سرپرست پارک علم و فناوری کردستان در پیامی این دستاورد را به مدیر عامل و دیگر همکاران مهندس مرادی تبریک گفت. 

شایان ذکر است که این تیم به عنوان هسته فناور در مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت شهرستان دیواندره فعال است.

رئیس هیات مدیره شرکت گسترش حرفه‌ای های رسانه فیروزه: در پلت‌فرم تولید آنلاین فیلم‌ و انیمیشن، راه ارتباطی میان کارفرما و فری‌لنسرهای حوزه سینما، برقرار کرده‌ایم

رئیس هیات مدیره شرکت گسترش حرفه‌ای های رسانه فیروزه در گفت‌وگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان گفت: شرکت برای اخذ مجوزهای لازم در زمینه تولیدات فیلم و انیمیشن راه‌اندازی شد. اما هدف اصلی مدیران این شرکت از سال 93 راه‌اندازی یک پلتفرم برای تولید محصولات انیمیشن در امنیت کامل بود. طرح اولیه این پلتفرم در سال 93 شکل گرفت، اما در سال 97 و همزمان با تاسیس شرکت اجرایی شد. این پلتفرم با کمک اکوسیستم فناوری به یک محصول کاربردی تبدیل شد.

شرح:

https://www.kstp.ir/fa/post/144434

18 دی 1400 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری خراسان
معاون توسعه فناوری پارک خراسان گفت: واگذاری یکپارچه مالکیت و مدیریت، یکی از ضعف‌های خصوصی سازی است

مهندس داود تفضلی، معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری خراسان، در نشست "پردیس‌های فناوری؛ از چرایی تا راه‌اندازی"، اظهار کرد: تعریف پردیس قبل از دستورالعمل آن، در اساس‌نامه آمده است. پردیس، یک مجموعه وابسته به پارک است که در یک زمینه تخصصی و یا در یک حوزه جغرافیایی دیگر در استان محل فعالیت پارک تاسیس می‌شود.

شرح:

https://www.kstp.ir/fa/post/144429

15 دی 1400 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری خراسن
دانشجویان لبنانی از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند

جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور لبنان، صبح امروز 13 دی ماه 1400 از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند.

شرح:

https://www.kstp.ir/fa/post/144425

13 دی 1400 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری خراسان
مدیرعامل شرکت وایداستودیو؛ خلق محتوا‌های خلاق و ناب به زبان تصویر

شرکت وایداستودیو متشکل از اساتید و دانشجویان رشته هنر است که هدف آن‌ها خلق محتوا و ایده‌های خلاق و ناب به زبان تصویر با روش استاپ موشن انیمیشن، موشن‌گرافی، ویدئوگرافی، اینفوگرافیک، عکاسی تخصصی، طراحی گرافیکی، طراحی سایت و اپلیکیشن است.

شرح:

https://www.kstp.ir/fa/post/144424

13 دی 1400 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری خراسان
تحقق دانشگاه کارآفرین و تحقق اقتصاد دانش‎بنیان مستلزم مشارکت و همراهی تمام فعالان اکوسیستم کارآفرینی است.

دکتر رفیعی در آئین تجلیل از جهادگران عرصه علم و فناوری استان مرکزی گفت: تحقق دانشگاه کارآفرین و تحقق اقتصاد دانش‎بنیان مستلزم مشارکت و همراهی تمام فعالان اکوسیستم کارآفرینی است.

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، دکتر محمد رفیعی در هشتمین جشنواره تجلیل از جهادگران عرصه علم و فناوری استان مرکزی که با حضور استاندار مرکزی، فرماندهی سپاه روح‌اله و جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها و پژوهشگران و نخبگان علمی استان مرکزی برگزار شد، گفت؛ مأموریت اصلی دانشگاه‌ها، حرکت در مسیر کارآفرینی و تربیت کارآفرینان است و برای توسعه اکوسیستم کارآفرینی در کشور باید توسعه نوآوری مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

وی با اشاره به رتبه ایران در تولید علم گفت؛ ایران دارای رتبه نخست تولید علم در منطقه و رتبه شانزدهم در دنیا می‌باشد. اما با توجه به تفاوت این رتبه در شاخص‌های توسعه فناوری و نوآوری با سایر کشورهای دنیا، لزوم توجه به تجاری‌سازی تحقیقات و توسعه نوآوری باید بیش از پیش مورد توجه تلاشگران عرصه‌های مختلف و به ویژه دانشگاه‌ها قرار گیرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی افزود، رتبه ایران در سال 2011 در شاخص تولید فناوری، 95 در جهان بوده که در سال 2021 به رتبه 71 بهبود یافته است. وی افزود، ایران در شاخص توسعه نوآوری در سال 2020 رتبه 67 و در سال 2021 رتبه 60 را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است که بیانگر بهبود روند تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی و توسعه کاربردی علوم در کشور می‌باشد.

دکتر رفیعی با اشاره به چالش‌های پیش روی کشور در قرن حاضر، دو عامل تطابق با پویایی نوآوری و گسترش نوآوری پویا در تمامی اقشار و سطوح جامعه را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: مأموریت اصلی دانشگاه‌ها برای پاسخ به این چالش‌ها، ایجاد قابلیت‌های کارآفرینی است و برای برای ایفای این نقش، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شده و کارآفرین تربیت کنند.

وی افزود: ظهور دانشگاه کارآفرین در نتیجه توسعه درونی دانشگاه‌ها و اهمیت روزافزون دانش و نوآوری در جامعه است و تحقق دانشگاه کارآفرین و در نتیجه تحقق اقتصاد دانش‎بنیان مستلزم همکاری و مشارکت تمام فعالان اکوسیستم کارآفرینی در کشور می‌باشد.

لازم بذکر است هشتمین جشنواره علم و فناوری بسیج استان مرکزی با هدف تقدیر از مخترعان، پژوهشگران و تلاشگران عرصه های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی در روز چهارشنبه 8 دی‌ماه جاری در سالن پیامبر اعظم استانداری مرکزی برگزار شد و در این مراسم، از نخبگان علمی استان از جمله تعدادی از مدیران شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان پارک علم و فناوری استان مرکزی در حوزه‌های فنی و مهندسی، پزشکی، فناوری‌های نرم و صنایع خلاق، فرهنگی، کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست تجلیل به عمل آمد.

9 دی 1400
پارک علم و فناوری خراسان، دو تفاهم‌نامه همکاری مشترک در حوزه انرژی منعقد کرد

پارک علم و فناوری خراسان در حاشیه بازدید یک روزه معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت گاز استان، دو تفاهم‌نامه همکاری منعقد کرد. تفاهم‌نامه همکاری مشترک ایجاد و توسعه فناوری‌های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بین پارک علم و فناوری خراسان و معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت منعقد شد. همچنین تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی و فناوری بین پارک علم و فناوری خراسان و شرکت گاز استان خراسان رضوی به امضا رسید.

شرح:

https://www.kstp.ir/fa/post/144417

8 دی 1400 برچسب‌ها: پارک علم و فناوری خراسان
صفحات: 1 2 »