‫ اخبار

در راستای تجاری‌سازی ایده‌ها در حوزه صنعت ساختمان؛ ارائه 10 طرح نوآورانه در رویداد نوآوری صنعت ساختمان و فرآورده‌های بتنی

رویداد نوآوری صنعت ساختمان و فرآورده‌های بتنی در راستای تجاری‌سازی ایده‌ها در حوزه صنعت ساختمان با همکاری پارک علم و فناوری البرز و شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز در شرکت آپتوس ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، در این رویداد که با حضور مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز، دکتر فائق زرافشان رئیس انجمن شرکت‌های دانش بینان استان و جمعی از اعضای صندوق پژوهش و فناوری البرز و نیز فناوران صاحب ایده در زمینه صنعت ساختمان و فرآورده‌های بتنی برگزار شد ده طرح نوآورانه با حضور داوران مورد ارزیابی قرار گرفت.
براساس این گزارش در این رویداد که برای نخستین بار توسط پارک علم و فناوری البرز برگزار شد گروه‌های مختلف ایده‌ها و طرح‌های خود را تشریح کردند و به سؤالات داوران در زمینه تجاری‌سازی ایده و چگونگی کاربردی کردن طرح‌ها پاسخ دادند، سپس با مشورت داوران و امتیازدهی نفرات برتر اعلام و نیز از آن‌ها تقدیر گردید.
رویداد دمودی صنعت ساختمان در راستای جذب طرح‌ها و ایده‌های برتر برای پذیرش و استقرار در مرکز نوآوری صنعت ساختمان و فرآورده‌های بتنی صورت می‌گیرد که با همکاری مشترک پارک علم و فناوری البرز و در شرکت اپتوس ایران راه‌اندازی شده است.
در این رویداد، شرکت راه یابان نوآوری و فناوری با زمینه با ایده سامانه فروش و خدمات آنلاین (سایت مرجع ساختمان)، شرکت ایساتیس صدرا با ایده ملات چندمنظوره نوین ساختمان (ktm)، ملات جایگزین گچ و خاک و ... شرکت اکسون با ایده مبلمان بتنی شهری بر پایه بتن GFRC با قابلیت WiFi,NFC، شرکت آپتوس با ایده طراحی و ساخت قطعات بتنی حاوی نانو گرافن، شرکت آپتوس با ایده قطعات بتنی نما حاوی الیاف شیشه و راحت تمیز شونده با استفاده از ذرات نانو، شرکت آپتوس با ایده خانه آرمانی آپتوس، گروه خراسان شمالی با ایده تولید پوکه صنعتی پوزولانی، شرکت توسعه فناور نانو با ایده نرم افزار توسعه یافته مدیریت ارتباط با مشتریان XRM در صنعت ساختمان، ایده خشت بازیافتی (تولید آجر سه بعدی ترکیبی از پلیمر و بازیافت نخاله‌های ساختمانی و تولید ریزدانه‌های غیر معدنی از فرآوری نخاله ساختمانی و فرآوری…) حضور داشتند.
در این رویداد نهایتاً سه طرح شرکت آپتوس خانه‌های آرمانی، سپس طرح شرکت راه یابان نوآوری و فناوری و شرکت ایساتیس به ترتیب بالاترین امتیازات را به خود اختصاص دادند و جوایز خود را از طرف شرکت شهرک‌های صنعتی استان دریافت کردند و در مرحله بعدی توسط شورای فناوری پارک علم و فناوری استان مهر تائید را دریافت خواهند کرد.
گفتنی است  سه ایده منتخب و برگزیده این رویداد در مرحله بعدی توسط شورای فناوری پارک علم و فناوری استان مهر تائید را دریافت و نیز تحت  حمایت و پشتیبانی  صندوق پژوهش و فناوری استان البرز و  سرمایه‌گذاران علاقه‌مند،  قرار خواهند گرفت


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 30 اردیبهشت 1400

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0