‫ اخبار

همزمان با روز جهانی مالکیت فکری صورت می گیرد رونمایی از سایت تحلیل پتنت و جستجو اختراعات، علائم تجاری و طرح های صنعتی توسط شرکت مستقر در پارک علم و فناوری البرز 


به منظور دسترسی  سریعتر  محققان و فناوران به دارایی های فکری ثبت شده ، "پایگاه دارکوب" سایت تحلیل پتنت و جستجو اختراعات، علائم تجاری و طرح های صنعتی در پارک علم و فناوری البرز   رونمایی می شود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، موسسه دانش بنیان نوفن حامی البرز مستقر در پارک علم و فناوری البرز در روز جهانی مالکیت فکری و همزمان با برگزاری همایش مجازی که صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری میزبان آن است، این خدمت را به جامعه فناوران، محققان و مجموعه شرکت های دانش بنیان و فناور ارائه می نماید.
براساس این گزارش ، ششم اردیبهشت ماه مصادف با 26  آوریل روز جهانی مالکیت فکری، بهانه ای برای یادآوری اهمیت حمایت از نوآوری در جهان است و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری همایش مجازی را به همین منظور میزبانی می کند که مسئولین مرکز مالکیت فکری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در آن سخنرانی خواهند داشت. همچنین از سازمان جهانی مالکیت فکری "وایپو" دو سخنران به صورت مجازی مطالبی را در اهمیت این روز مطرح خواهند کرد.
"وایپو" شعار امسال را " مالکیت فکری و بنگاه‌های کوچک و متوسط: عرضه ایده به بازار" تعیین کرده است. موسسه دانش بنیان نوفن حامی البرز که از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری البرز می باشد نیز در این همایش فرصتی پیدا کرده تا ایده خود در خصوص خدمت جدیدی در حوزه مالکیت فکری را برای مسئولان و مخاطبان رونمایی کند.
دارکوب، پایگاه تحلیل و جستجو اختراعات، طراهای صنعتی و علائم تجاری است که به مخاطبان امکان جستجوی پیشرفته در این دارایی های را می دهد. از سوی دیگر مالکان و مخترعان امکان تکمیل اطلاعات تماس و اطلاعات اختراع خود را دارند تا زمینه برقراری ارتباط به منظور همکاری های فنی و تجاری آغاز گردد.
مخاطبان می توانند جهت حضور مجازی در این همایش و آشنایی بیشتر با پایگاه تحلیل و جستجو دارایی فکری دارکوب به آدرس nofan.ir/ip-day مراجعه و ثبت نام کنند.
گفتنی است سایت  دارکوب به نشانی (https://darkob.co.ir/ ) توسط شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز   راه اندازی شده و در خدمت فعالان حوزه اقتصاد دانش بنیان وزیست بوم نوآوری و کارآفرینی خواهد بود.