‫ اخبار

امضای شیوه‌نامه همکاری مشترک میان پارک علم و فناوری استان مرکزی و شرکت ماشین سازی اراک

شیوه‌نامه همکاری مشترک میان پارک علم و فناوری استان و شرکت ماشین سازی اراک در راستای بهبود اکوسیستم کارآفرینی استان، تجمیع منابع و تسریع و تسهیل رشد کسب و کارهای نوآورانه و فناورانه در روز سه‌شنبه مورخ 31 فروردین ماه جاری، طی مراسمی در شرکت ماشین سازی اراک، به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، در جلسه‌ای که با حضور ریاست و مدیران پارک علم و فناوری استان و همچنین سعید فرخی و زهرا آخانی معاونین استانداری مرکزی، مهندس صفری مدیرعامل ماشین سازی اراک، دکتر دیلمی رئیس بنیاد نخبگان، مهندس معدلی مدیر کارخانه نوآوری ماشین سازی اراک و جمعی از مدیران و کارشناس سازمان‌های مذکور برگزار شد، شیوه‌نامه همکاری مشترک میان پارک علم و فناوری استان و شرکت ماشین‌سازی اراک با هدف کمک به بهبود اکوسیستم کارآفرینی استان، تجمیع منابع و تسریع در روند رشد و توسعه کسب و کارهای نوآورانه و فناورانه از طریق راه‌اندازی و بهره‌برداری مشترک از کارخانه نوآوری ماشین سازی اراک، در روز سه‌شنبه 31 فروردین‌ماه جاری، به امضا طرفین رسید.

در ابتدای این جلسه دکتر رفیعی، رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: با توجه به‌ ضرورت توسعه کارخانه‌های نوآوری در کشور و استان و نظر به امکانات بالقوه موجود در شرکت مادر تخصصی ماشین‌سازی اراک، راه‌اندازی این کارخانه نوآوری می‌تواند نقش مؤثری در تسریع روند رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و کمک به تجاری‌سازی محصولات آنها داشته باشد.

دکتر رفیعی در ادامه عنوان کرد؛ هدف همکاری‌های موضوع این شیوه‌نامه، بهره‌گیری مشترک از امکانات و ظرفیت‌های پارک و کارخانه نوآوری در راستای رفع چالش‌ها و امکانات مورد نیاز شرکت‌‌های فناور و همچنین معرفی تیم­ها، گروه­ها و واحدهای فناور مستعد و واجدالشرایط بصورت متقابل جهت استقرار و بهره‌مندی از این امکانات طرفین می‌باشد.

دکتر رفیعی افزود: بهره‌مندی واحدهای فناور مستقر در کارخانه نوآوری که همزمان در پارک و مراکز رشد پارک نیز پذیرش شده‌اند، از خدمات و حمایت‌های پارک تأکید شده است و این شرکت‌ها می‌توانند مطابق با سایر واحدهای فناور مستقر در پارک و مراکز رشد، از این حمایت‌ها بهره‌مند شوند.

همچنین مهندس جعفر صفری، مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک در ادامه عنوان کرد: شرکت دانش‌بنیان ماشین سازی با درک ضرورت تعامل میان صنعت و دانشگاه، همواره ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی داشته و در سال‌های اخیر نیز این ارتباط بسیار گسترده‌تر شده است. عقد قراردادهای اجرائی و آموزشی، انجام پروژه‌های مشترک پژوهشی و تحقیقاتی و همکاری با پارک علم و فناوری استان از جمله اقدامات این شرکت بوده و در حال حاضر هم واحد تحقیق و توسعه این شرکت با هدف توسعه فناوری‌های کاربردی و توسعه تعاملات با سایر شرکت‌های دانش‌بنیان، در پارک مستقر بوده و این شرکت در این مسیر همواره خود را در کنار پارک علم و فناوری استان می‌داند.

وی گفت: امیدواریم با افتتاح کارخانه نوآوری کارنا و توسعه همکاری‌ها با مجموعه پارک علم و فناوری استان در این زمینه، شاهد تسریع در روند شکل‌گیری و توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان بیش از پیش در اراک و استان مرکزی باشیم و شرکت ماشین سازی نیز بتواند بخشی از نیازهای فناورانه خود را با استفاده از ظرفیتهای فنی و تخصصی این شرکت‌ها تأمین نماید.

در ادامه این مراسم، ضمن امضای و تبادل شیوه‌نامه همکاری توسط دکتر رفیعی و مهندس صفری از روند آماده‌سازی و تجهیز کارخانه نوآوری کارنا واقع در ماشین سازی اراک، بازدید به عمل آمد./