‫ اخبار

امضای شیوه‌نامه همکاری مشترک ميان پارک علم و فناوری استان مرکزی و شرکت ماشین سازی اراک

شیوه‌نامه همکاری مشترک ميان پارک علم و فناوری استان و شرکت ماشین سازی اراک در راستای بهبود اکوسیستم کارآفرینی استان، تجميع منابع و تسریع و تسهيل رشد كسب و كارهای نوآورانه و فناورانه در روز سه‌شنبه مورخ 31 فروردین ماه جاری، طی مراسمی در شرکت ماشین سازی اراک، به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، در جلسه‌ای که با حضور رياست و مديران پارک علم و فناوری استان و همچنین سعيد فرخی و زهرا آخانی معاونین استانداری مرکزی، مهندس صفری مديرعامل ماشین سازی اراک، دکتر ديلمی رئیس بنياد نخبگان، مهندس معدلی مدیر کارخانه نوآوری ماشین سازی اراک و جمعی از مديران و کارشناس سازمان‌های مذکور برگزار شد، شیوه‌نامه همکاری مشترک میان پارک علم و فناوری استان و شرکت ماشین‌سازی اراک با هدف کمک به بهبود اکوسیستم کارآفرینی استان، تجميع منابع و تسریع در روند رشد و توسعه كسب و كارهای نوآورانه و فناورانه از طریق راه‌اندازی و بهره‌برداری مشترک از کارخانه نوآوری ماشین سازی اراک، در روز سه‌شنبه 31 فروردین‌ماه جاری، به امضا طرفین رسید.

در ابتدای این جلسه دکتر رفیعی، رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: با توجه به‌ ضرورت توسعه کارخانه‌های نوآوری در کشور و استان و نظر به امکانات بالقوه موجود در شرکت مادر تخصصی ماشین‌سازی اراک، راه‌اندازی اين کارخانه نوآوری می‌تواند نقش مؤثری در تسريع روند رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و کمک به تجاری‌سازی محصولات آنها داشته باشد.

دکتر رفیعی در ادامه عنوان کرد؛ هدف همکاری‌های موضوع اين شيوه‌نامه، بهره‌گیری مشترک از امکانات و ظرفیت‌های پارک و کارخانه نوآوری در راستای رفع چالش‌ها و امکانات مورد نياز شرکت‌‌های فناور و همچنین معرفی تیم­ها، گروه­ها و واحدهای فناور مستعد و واجدالشرايط بصورت متقابل جهت استقرار و بهره‌مندی از اين امکانات طرفين می‌باشد.

دکتر رفیعی افزود: بهره‌مندی واحدهای فناور مستقر در کارخانه نوآوری که همزمان در پارک و مراکز رشد پارک نيز پذیرش شده‌اند، از خدمات و حمایت‌های پارک تأکید شده است و اين شرکت‌ها می‌توانند مطابق با سایر واحدهای فناور مستقر در پارک و مراکز رشد، از اين حمايت‌ها بهره‌مند شوند.

همچنين مهندس جعفر صفری، مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک در ادامه عنوان کرد: شرکت دانش‌بنیان ماشین سازی با درک ضرورت تعامل میان صنعت و دانشگاه، همواره ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی داشته و در سال‌های اخیر نیز این ارتباط بسیار گسترده‌تر شده است. عقد قراردادهای اجرائی و آموزشی، انجام پروژه‌های مشترک پژوهشی و تحقیقاتی و همکاری با پارک علم و فناوری استان از جمله اقدامات اين شرکت بوده و در حال حاضر هم واحد تحقیق و توسعه اين شرکت با هدف توسعه فناوری‌های کاربردی و توسعه تعاملات با ساير شرکت‌های دانش‌بنيان، در پارک مستقر بوده و اين شرکت در اين مسیر همواره خود را در کنار پارک علم و فناوری استان می‌داند.

وی گفت: امیدواریم با افتتاح کارخانه نوآوری کارنا و توسعه همکاری‌ها با مجموعه پارک علم و فناوری استان در اين زمينه، شاهد تسريع در روند شکل‌گیری و توسعه کسب و کارهای دانش‌بنيان بیش از پيش در اراک و استان مرکزی باشیم و شرکت ماشين سازی نیز بتواند بخشی از نيازهای فناورانه خود را با استفاده از ظرفيتهای فنی و تخصصی اين شرکت‌ها تأمين نمايد.

در ادامه اين مراسم، ضمن امضای و تبادل شيوه‌نامه همکاری توسط دکتر رفیعی و مهندس صفری از روند آماده‌سازی و تجهيز کارخانه نوآوری کارنا واقع در ماشین سازی اراک، بازدید به عمل آمد./