‫ اخبار

اولویت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی با ترکیبات زیست سازگار و گیاهی در پارک علم و فناوری البرز

مدیرعامل یک شرکت نوآور و فناور نوپا مستقر در مرکزرشد جامع پارک علم و فناوری البرز گفت: تولید محصولات آرایشی و بهداشتی با ترکیبات زیستی و گیاهی اولویت ماست و با این هدف در پارک علم و فناوری البرز مستقر شده ایم.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، آتنا صیامی مدیرعامل شرکت رادین نیروی کارا (رانیکا) مستقر در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری البرز اعلام کرد: حوزه کاری این شرکت تحقیق و پژوهش روی محصولات آرایشی پایه طبیعی و تولید این محصولات با استفاده از نانوبایو پلیمرها یا نانو امولوسیون های زیستی گیاهی می باشد.
وی با اشاره به اینکه محصولات رانیکا شامل: صابون آنتی باکتریال شیرشتر و روغن کوهان است گفت: این صابون با جایگزینی روغن های طبیعی به جای روغن های صنعتی و به کار بردن نانو امولوسیون زیستی بتا  در ساختار آن تولید شده است.این صابون چندمنظوره بوده و برای پوست و مو و صورت قابل استفاده می باشد و خاصیت آنتی باکتریال  ضدلک،  ضدجوش و سفید کننده و... دارد.
مدیرعامل شرکت رادین نیروی کارا (رانیکا)  افزود: محصول دیگر این شرکت پماد آنتی باکتریال ضد هموروئید است که برای کاهش درد ناشی ازشقاق یا هموروئید استفاده می شود و کاملا طبیعی می باشد. درساخت این پماد علاوه بر روغن های طبیعی از نانو امولوسیون زیستی برای کاهش درد و از بین بردن التهاب استفاده شده است.
پماد آنتی باکتریال ضد درد شامل چند پماد می باشد:1-پماد ضد درد آرتروز 2-پماد ضد درد گردن 3-پماد ضد درد مفاصل ؛ این پمادها نیز از روغن ها طبیعی به همراه نانو امولوسیون زیستی گیاهی ساخته شده است.
صیامی با اشاره به اینکه چهار نیروی توانمند در این شرکت نوپا شاغل هستند گفت: تعداد نیروی ثابت شرکت سه نفر است ولی محصولات به صورت طرحهای جداگانه با همکاری افراد متخصص هرحوزه اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه عوامل پارک زمینه ساز همکاری های این شرکت هستند گفت: هدف امسال ما گرفتن مجوز ها برای تولید محصولات دانش بنیان شدن شرکت و تحقیق و تولید نانو کامپوزیت های جدید در حوزه آرایشی و بهداشتی می باشد.
وی در پایان با تصریح اینکه توجه یکی از برنامه های این شرکت تبدیل شدن به یک شرکت دانش بنیان موفق در سطح استان و کشور است گفت: امیدواریم در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها شرایط سهل و آسانی را برای رسیدن به اهداف خود پیش رو داشته باشیم.