‫ اخبار

آئین روز درختکاری در پارک علم و فناوری البرز

مراسم روز درختکاری با حضور رییس پارک علم و فناوری البرز و کارکنان مجموعه روز یکشنبه 17 اسفند در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، همزمان با روز درختکاری 100 اصله نهال توسط رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی، مدیران و جمعی  از کارکنان پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی کاشته شد.
سیدمهران مهدوی مدیر روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز گفت: در این روز  هرسال به مناسبت روز درختکاری طی مراسمی کارکنان پارک علم و فناوری البرز  ، مجتمع تحقیقاتی و شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک به کاشت  نهال و درختان در محوطه  مجموعه همت گمارده و برسعی وتلاش در حفظ وتوسعه طراوت وسرسبزی طبیعت تاکید می نمایند تا گامی موثر در راستای حفظ منابع طبیعی بردارند.
مدیر روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز عنوان کرد: درختکاری یکی از سنت های پسندیده ای است که در دین مبین اسلام بویژه از سوی پیامبر(ص) وائمه معصومین (ع) سفارشهای موکدی بر آن شده است  و اضافه کرد: درخت یکی ازپرثمرترین نعمت های پروردگار متعال است و در ادیان و فرهنگ های مختلف جهان، درخت و درختکاری جایگاه خاصی دارد. دین مقدس اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است.
وی  گفت: درختکاری در ایران دارای پشتوانه ‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی است، تاریخ نشان می ‌دهد که ایرانیان باستان، جشن های خاصی داشتند و در این جشن ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌ گذاشتند.
 


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 17 اسفند 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0