‫ اخبار

همکاری پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه فنی و حرفه ای برای توسعه کارآفرینی

مسئولان پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه فنی و حرفه ای اعلام کردند برای توسعه اقتصاد دانش بنیان و توسعه اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی در استان و کشور مرکز نوآوری مشترک ایجاد می کنند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ,خانم دکتر الهام ایمانیان معاون مرکز کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه فنی و حرفه ای کل کشور و همچنین دکتر اصغر ترکیان رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان البرز و هیئت همراه از پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند و با دستاوردها و فعالیت های نوآورانه و کارآفرینانه این پارک آشنا شدند.
براساس این گزارش ، در نشست مشترک مسئولان دو مجموعه بحث تاسیس مرکز نوآوری مشترک پارک و دانشگاه در شهر کرج واقع در ساختمان فنی و حرفه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مهندس مهدی عباسی در این نشست بر ضرورت شکل گیری اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی در استان البرز و کشور اشاره کرد و گفت: استان البرز قطب علم و فناوری کشور است و هر چقدر این این استان برای نوآوری و کارآفرینی تلاش شود کم است چرا که ظرفیت های بسیاری در این حوزه وجود دارد.
مهندس عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز با تصریح اینکه استان البرز بویژه شهر کرج یک شهر دانشگاهی است بر توسعه علم و فناوری و توسعه اقتصاد دانش بنیان با مشارکت همه فعالان و نقش آفرینان زنجیره اکوسیستم کارآفرینی تاکید کرد و افزود: توسعه زیرساختها، توسعه فعالیت های خلاقانه و نوآورانه در راستای توسعه کارآفرینی و خلق ثروت یک ضرورت در استان البرز است که کمتر به آن ها توجه شده است.
مهندس عباسی رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی به راه اندازی و فعالیت  صندوق پژوهش و فناوری استان اشاره کرد و گفت: انتظار داریم با شکل گیری این صندوق و توسعه نهادها و زیرساخت ها و حمایت نهادهای ملی و استانی شاهد اقدامات خوب در توسعه استان البرز و پذیرش ایده ها و طرح های دانش آموختگان و فناوران باشیم.
خانم دکتر ایمانیان نیز در این بازدید ضمن قدردانی از تلاش های مسئولان و مدیران پارک و مدیران مرکز رشد در اهتمام به توسعه ساختارهای فناورانه در استان البرز گفت:  دانشگاه فنی و حرفه ای برای همکاری در حوزه نوآوری، توسعه مهارت و توسعه اشتغال و کارآفرینی در اقتصاد دانش بنیان و فناور آمادگی دارد.
وی افزود: این دانشگاه با 181 مرکز در کشور و تعداد زیادی دانشجوی خلاق و فنی در رشته های مختلف برای توسعه همکاری با پارک علم و فناوری البرز و سایر مراکز رشد و نوآوری آمادگی دارد  و تلاش می کند مدل های همکاری را در همه استان ها با پارک ها و مراکز رشد دنبال و عملیاتی نماید.
همچنین ایشان از مهندس عباسی بابت دیدگاههای خلاقانه و فناورانه در زمینه توسعه ساختارها و ایجاد مرکز مشترک در شهر کرج تشکر کرد و بر عزم بیشتر دو طرف در این زمینه تاکید نمود.