‫ اخبار

دستیابی به دانش فنی ساخت کمک صافی های فیلتراسیون مورد نیاز صنایع بر اساس پرلیت در پارک علم و فناوری قزوین

شرکت دانش بنیان شیمی فلز از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین، موفق به دستیابی دانش فنی ساخت کمک صافی های فیلتراسیون مورد نیاز  صنایع براساس پرلیت شده است که این محصول قابل استفاده در صنایع مختلف آرایشی و بهداشتی، کشاورزی و باغبانی است و برای تولیدات خود گواهی ثبت اختراع دارد.

زمانی که از فیلتراسیون صحبت به میان می آید همه مایعات مانند: روغن خوراکی ، اسیدها، آب میوه ها و بسیاری از مواردی که در صنعت میخواهند جامدی را از مایع جدا کنند را شامل میشود.

کمک صافی ها در جهان به 3 دسته تقسیم میشوند: 1- سلولز  2-دیاتومیت  3-پرلیت

دسته اول به دلیل گران بودن فقط در کشورهای خیلی پیشرفته استفاده میشود.

دسته دوم دو مشکل اساسی دارد که اول در ایران فرآوری نمیشود و وارداتی است و صرفه اقتصادی ندارد و دوم دیاتومیت یون آزاد سیلیس دارد و سرطان زا میباشد.

دسته سوم که این شرکت در آن ورود پیدا کرده و در انجمن جهانی پرلیت که مرکز آن در آمریکا می باشد عضویت دارد و با همکاری آنها توانسته نوعی پرلیت تولید کند که جایگزین دیاتومیت شود و در شرکت های معتبری چون طبیعت سبز میهن، اویلا، فامیلا  آزمایشات را انجام داده و پاسخ مثبت گرفته است.

هدف شرکت ، تولید کمک صافی پرلیت است که مواد آن کاملا ایرانی است و محصول به دست آمده برای اولین بار در جهان تولید می شود. پرلیت امروزه در کشاورزی کاربردهای زیادی دارد.پرلیت منبسط شده با دانه بندی های مختلف و چگالی متفاوت ،امروز در کشاورزی کاربرد روزافزون دارد که زراعت گلخانه ای و اصلاح کیفیت خاک کشاورزی از بیشترین کاربردهای آن است.

این شرکت در سال 2017  در نمایشگاهی در هند شرکت کرد و مورد استقبال صنایع هند قرار گرفت.در همان سال در نمایشگاه پاریس نیز حضور پیدا کرد و در حوزه بازاریابی در کشورهای آلمان ،ایتالیا، هلند و پرتغال موفقیت های خوبی داشت. در حال حاضر نیز با کشورهای چین ، بنگلادش، گرجستان و ارمنستان توافقاتی صورت گرفته است.

در چند ماه اخیرشرکت هایی مانند:فرکتوز ناب،شرکت طبیعت سبز میهن،شرکت مهسان روی از کمک صافی پرلیتی برای فیلتراسیون شرکت هایشان استفاده کرده اند.از جمله خدماتی که شرکت به صنعت فیلتراسیون می کند این است که کارشناسان  شرکت در واحدهای مصرف کننده صافی یا صنایعی که فیلتراسیون دارند حضور پیدا میکنند و به آنها کمک میکنند که فرمولاسیون مورد نیاز را طراحی کنند تا ضایعتشان کاهش پیدا کند و سودآوری و کیفیت محصول واحد بالا رود.


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 بهمن 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0