‫ اخبار

رئیس پارک علم و فناوری البرز در گفتگو با شبکه سیمای استان تشریح کرد: ایجاد  شرکت های دانش بنیان نوع سه

 

 

مهندس عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز اعلام کرد: با موافقت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از این پس امکان حمایت از شرکت های نسل سه برای فناوران و افراد صاحب ایده استان البرز و شرایط ایجاد و حمایت از شرکت های خلاق و صنایع خلاق نیز فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی در گفتگو با برنامه نگاه مردم شبکه استانی سیمای البرز که با موضوع "وضعیت شرکت های دانش بنیان و حمایت از نخبگان در استان البرز" برگزار شد، ضمن تبریک دهه مبارک فجر به مردم شهید پرور استان البرز تصریح کرد: مدیران کشور به این نتیجه رسیدند که باید با اقتصاد نفتی خداحافظی کرد و به سمت اقتصاد دانش بنیان پیش رفت ؛ خوشبختانه استان البرز در حوزه دانش بنیان و توسعه علم و فناوری از متوسط کشوری شرایط بهتری دارد و در زمینه توسعه دانش محور مثل تجهیزات فناوری و دانش بنیان در زمینه تجهیزات پزشکی و همچنین کشاورزی و ... نسبت به کل کشور شرایط بهتری دارد.

وی در پاسخ به سوال مجری این برنامه درباره فرآیند حمایت از شرکت های دانش بنیان و میزان این حمایت گفت: در حال حاضر این حمایت ها در همه عرصه ها از فضای استقرار تا تسهیلات و همچنین مشاوره و آموزش های توانمندسازی در سطح بسیار مناسب ارائه می گردد و در زمینه پذیرش ایده های فناوران و افراد صاحب ایده نیز شرایط سهل و آسانی در نظر گرفته شده است و نخبگان و فناوران می توانند هم به صورت مجازی و هم به صورت حضوری ایده های خود را مطرح کنند تا توسط کارشناسان پارک علم و فناوری البرزمورد ارزیابی قرار گرفته و پذیرش شوند.

رئیس  مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی بر شکل گیری اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری استان البرز با مشارکت مراکز علمی ، دانشگاهی و دستگاه های حامی و همچنین حضور موثر بخش خصوصی در این زمینه  اشاره کرد و گفت: خوشبختانه یکی از اجزاء مهم اکوسیستم کارآفرینی استان یعنی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز از چند ماه پیش آغاز به کار کرده که در این زمینه باید از همه دست اندرکاران و حامیان بویژه مقام عالی اجرایی استان یعنی استاندار و معاونان ایشان تشکر کنیم که در این زمینه همکاری و مساعدت نمودند.

گفتنی است در این گفتگوی تلویزیونی دکتر محمد نبیونی رئیس بنیاد نخبگان استان و دکتر جمشید شنبه زاده معاون پژوهشی دانشگاه خوارزمی و تنی چند از مدیران شرکت های فناور دیدگاه های خود را در زمینه توسعه دانش بنیان استان بیان کردند.

شایان ذکر است استان البرز بیش از 240 شرکت دانش بنیان دارد که بسیاری از آن ها از تولیدکنندگان برتر ملی و صادرکننده محصولات فناورانه هستند.


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 19 بهمن 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0