‫ اخبار

رویداد استارتاپ دمو (مجازی) برای رفع نیازهای فناورانه در حوزه صنایع غذایی

پارک علم و فناوری کردستان با همکاری  شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان و فن بازار منطقه‌ای استان کردستان برگزار می‌کند؛

رویداد استارتاپ دمو (مجازی) برای رفع نیازهای فناورانه در حوزه صنایع غذایی

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان، غذا، حیاتی‌ترین و راهبردی‌ترین نیاز یک جامعه است و توسعه در هر حوزه‌ای، بدون تأمین این نیاز مهم، ناممکن به نظر می‌رسد. رقابت‌ میان صنایع پیشرفته و عظیم غذایی سراسر جهان، اهمیت استفاده از راه‌کارهای نوآورانه و فناورانه را برای تأمین غذای سالم، توسعه اقتصاد و تضمین سلامت جامعه دوصدچندان کرده است. رویداد «رفع نیازهای فناورانه در حوزه صنایع غذایی» با رویکرد حل چالش‌های صنایع مختلف در این حوزه، با همکاری پارک علم و فناوری کردستان، شرکت شهرک‌های صنعتی و فن بازار منطقه‌ای استان کردستان، برگزار می‌گردد. در این رویداد، از یک سو با تبیین موضوع و احصاء چالش‌های فناورانه صنایع، و از سوی دیگر با شناسایی و عرضه ظرفیت‌ها و پاسخگویی به چالش‌های صنایع غذایی، تلاش می‌شود زیان وارده به اقتصاد کشور به حداقل برسد.

این رویداد فرصت مناسبی جهت ارائه چالش‌های فناورانه در حوزه صنایع غذایی فراروی صاحبان این صنعت قرار می‌دهد و امکان تجاری‌سازی نوآوری‌ها و راهحل‌های فناورانه را برای شرکت های فناور، دانش بنیان، اساتید، محققان، دانشجویان و سایر علاقه‌مندان فراهم می‌نماید.

 

محورهای رویداد شامل:

صنایع تبدیلی و تکمیلی

بسته بندی محصولات غذایی

مواد اولیه و فرمولاسیون

تجهیزات و ماشین آلات خط تولید

توزیع و بازاریابی محصولات غذایی

روش‌های کاهش ضایعات صنایع غذایی

بهره‌برداری از پسماندهای تولید در صنعت غذا

در این استارتاپ دمو جوایزی برای تیم‌های برتر در نظر گرفته شده است که علاوه بر پذیرش سه طرح برتر در پارک علم و فناوری کردستان و حضور در رویداد سرمایه‌گذاری فرشتگان کسب و کار، جوایز نقدی به 5 میلیون تومان به تیم اول، 3 میلیون تومان به تیم دوم و 2 میلیون تومان به تیم سوم تعلق خواهد گرفت. 

گفتنی است که آخرین مهلت ثبت نام در این رویداد 1399/11/24 می‌باشد. داشتن تیم کاری و نمونه اولیه جهت حضور در رویداد الزامی می‌باشد.