‫ اخبار

در راستای بومی سازی فناوری صورت گرفت؛ موفقیت یک شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز در زمینه اعلام و اطفاء حریق

شرکت مهندسی "آتش پاد دیار البرز" مستقر در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری البرز موفق شد فناوری اعلام و اطفاء حریق را برای ساختمان ها بومی سازی نماید.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری االبرز، مهندس پویا پارسا مدیرعامل این شرکت فناور با اشاره به اینکه تجهیزات آتش‌نشانی یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین ادوات ایمنی در هر محیطی می‌باشند گفت: برای کاهش خسارات احتمالی و خطرات آن در یک کارگاه صنعتی، یک برج تجاری یا اداری و حتی در محل سکونت خود نیاز به استفاده از تجهیزات آتش‌نشانی به‌روز و استاندارد استفاده هستیم گفت: با توجه به اهمیت تأمین تجهیزات آتش‌نشانی و توسعه زیر ساخت های ایمنی و استفاده از نوآوری در اجرا، شرکت مهندسی "آتش پاد دیار البرز" واقع در پارک علم و فناوری البرز بیشتر فعالیت خود را معطوف به ارائه خدمات در حوزه اعلام و اطفا حریق و تحقیقات بر روی تجهیزات جدید و بومی سازی روش های اجرایی و از این دست فعالیت ها کرده است.
وی درباره فعالیت مجموعه و روند کار این شرکت توضیح داد:  امروزه با الزام مدیریت شهری، ساختمان ها برای گرفتن پایان کار نیاز دارند ساختمان را به تجهیزات آتش نشانی مجهز کنند. تجهیزات آتش نشانی که درون ساختمان به کار می رود برای اطفاء و اعلام حریق کاربرد دارند. اگر به سقف واحدها و راهروهای ساختمان دقت کنید متوجه می شوید که دو سیستم نصب شده است. یکی سیستم اعلام حریق و دیگری اطفاء حریق یا اسپرینکلر می باشد. سیستم اعلام حریق به مراکز آتش نشانی متصل است و هنگام وقوع حادثه شروع به زدن آلارم می کند. این آلارم می تواند صدا و نور باشد. با این  آلارم  افراد  ساکن  در  محوطه  ساختمان  محل  را تخلیه می کنند تا درگیر حوادث جدی تر نشوند. از طرفی این آلارم برای نزدیک ترین مرکز آتش نشانی هم فرستاده می شود تا مرکز، مامورین خود را به منطقه ارسال کند. سیستم اعلام حریق یکی از مهم ترین تجهیزات آتش نشانی در کل دنیا است که می تواند از وقوع حوادث بزرگ جلوگیری کند.دیار البرز این سیستم به نشانه های آتش حساس است و با حس کردن این نشانه ها شروع به هشدار دادن می کند. 
مدیر شرکت مهندسی "آتش پاد با تصریح اینکه نشانه های آتش دود، گرما، حرارت و نور است و با به وجود آمدن این موارد سیستم اعلام حریق فعال می شود خاطرنشان کرد: سیستم اطفاء حریق یا اسپرینکلر به میزان معینی دما حساس است و زمانی که دمای محیط بالا رود این سیستم به صورت خودکار شروع به فعالیت می کند. اسپرینکلر یکی از تجهیزات آتش نشانی است که می تواند با آب پاشی به موقع آتش را خفه و مهار کند. از دیگر تجهیزات آتش نشانی که ساختمان ها با آن تجهیز می شوند شیلنگ و شیرهای آب آتش نشانی است که در راهروهای اضطراری نصب می شوند. هنگام وقوع حادثه تا رسیدن مامورین آتش نشانی شما می توانید با کمک این تجهیزات و وسایل از پیشرفت آتش جلوگیری کنید و میزان شدت حادثه را کاهش دهید. این تجهیزات آتش نشانی برای بالا بردن سطح ایمنی محیط کار و زندگی است و می تواند راحتی خیال را برایتان به ارمغان بیاورد و به کار گیری درست و بومی سازی این تجهیزات و البته به روز رسانی روش های طراحی و اجرا از فعالیت هایی است که شرکت فناور آتش پاد دیار البرز بر عهده دارد.
وی در ادامه درباره این کار آموزشی و تحقیقاتی گفت: تیم فعال در شرکت ما از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های استان هستند و به این موضوع افتخار می کنیم که تیم جوان و پژوهشگر را در مجموعه خود جمع کرده ایم و هر کدام از اعضا دارای افتخاراتی از جمله چندین ثبت اختراع و مقاله پژوهشی ارائه شده در همایش های پژوهشی و جشنواره های تحقیقاتی می باشند . با پژوهشگران بیرون مجموعه نیز در ارتباط هستیم و فعالیت تحقیقاتی بر روی پتو های ضد حریق که یکی از الزامات تجهیزات ایمنی و آتش نشانی برای امدادهای جاده ای و شهری است را دنبال می کنیم.
مهندس پویا پارسا  در ادامه گفت: شیوع کرونا ویروس و تبعات آن باعث گردیده خیلی از مشاغل متضرر گردند که شرکت های دانش بنیان ، فناور و خلاق نیز مستثنی نبودن و لازم است اقدامات حمایتی دولت به صورت ویژه برای آن ها مد نظر قرار گیرد. نهادهای مالی حامی شرکت‌های فناور همچون صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، صندوق‌های پژوهش و نهادهای مالی ذی‌ربط بایستی تسهیلات ارزان قیمت را به همه فعالان این حوزه در پارک های علم و فناوری اعطا کنند. اگر به ارائه بسته‌های حمایتی و تسهیلگری در شرایط حاکم منجر نشود، قطعا به تعدیل نیرو منجر خواهد شد. در سالی که به نام جهش تولید نام گرفته، همت مسئولان باید حمایت از مراکز علمی و پارک های علم و فناوری باشد که بهره وری ایجاد می‌کنند و جامعه را توانمند می‌سازند.

او در پایان با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری البرز همکاری خوبی با شرکت های فناور و دانش بنیان دارد تصریح کرد: بعد از ورود ما به مجموعه پارک علم و فناوری حمایت های لازم در خصوص ارائه فضای اداری و کارگاهی توسط این مجموعه صورت گرفت. مجموعه تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز با هدف حمایت از مراکز رشد صادقانه و تمام قد ما رو در حوزه ساختارها مورد حمایت قرار دادند و جای تقدیر و تشکر دارد.


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 10 بهمن 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0