‫ اخبار

تفاهم‌نامه همکاری برای احصاء نیازهای فناورانه و صنعتی در اصفهان

تفاهم‌نامه چهارجانبه همکاری برای احصاء مسائل علمی، صنعتی و فناورانه کشور، کمک به رفع نیازهای صنایع، با استفاده از شناسایی و حمایت از ایده‌های نوآورانه، در اصفهان امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، شناسایی شبکه متخصصان در حل نیازهای صنایع، ارائه مشاوره و آموزش‌ لازم به نوآوران و فناوران در باره تبدیل ایده‌ها به پدیده، حمایت از ایجاد شرکت‌های نوپا برای حل مسائل و نیازهای صنایع کشور و حمایت از تجاری سازی ایده‌های نوآورانه و مرتبط با رویدادها با مشارکت صاحبان سرمایه از جمله اهداف این تفاهمنامه است که بین شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، شبکه پژوهش و فناوری این استان و مرکز شهید فهمیده منطقه مرکزی کشور به امضاء رسید.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در این جلسه با بیان اینکه تاکنون در سطح استان از طریق هم افزایی‌ها و کارهای گروهی، موفقیت‌های بالایی در سطح ملی داشته‌ایم، اظهار کرد: از 35 طرح فناورانه در هفته پژوهش، 7 طرح به عقد قرار داد رسید که دو مورد از اصفهان بود.

وی به سوق‌دهی پایان نامه‌ها به سمت نیازهای فناوری اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز در سال جاری موفقیت بالایی کسب کرده‌ایم و از دیگر استان‌ها پیشی گرفته‌ایم.

دکتر جعفر قیصری تصریح کرد: در گرنت فناوری سال گذشته توانستیم 15 پایان نامه از 2 دانشگاه بزرگ استان را حمایت کنیم و امسال این حمایت به 60 پایان نامه از 5 دانشگاه بزرگ افزایش یافته است.

وی امضای این تفاهم نامه مشترک را وسیله‌ای برای بهبود زیست بوم علم و فناوری استان دانست و گفت: نیازمند نقش آفرینان مختلف این عرصه هستیم.

رییس دانشگاه اصفهان نیز با بیان اینکه برخی تفاهم نامه‌ها به مرحله عملیاتی و اجرایی نمی رسد، ادامه داد: خوشبختانه این تفاهم نامه به دلیل اینکه بین چند نهاد اجرایی منعقد شده است، ضریب عملیاتی شدن آن بیشتر است.

دکتر هوشنگ طالبی افزود: با پیوستن چند مرکز علمی و فناوری استان، همکاری‌ها و هم افزایی بیشتر می‌شود و قطعا بهم پیوستن تخصص‌ها موجب افرایش ظرفیت‌ها و افزایش هم افزایی‌ها می‌شود.


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 بهمن 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0