‫ اخبار

در پارک علم و فناوری البرز و در راستای حفظ محیط زیست؛تجاری سازی دستگاه کمپوستر برای بازیافت پسماندهای خانگی و صنعتی

یک شرکت فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز در راستای بازیافت پسماندهای تر و حفظ محیط زیست موفق شد محصولات خود را به حد قابل توجه ای تولید و جهت فروش  به سراسر کشور ارسال کند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مدیرعامل شرکت ستاره آریا نوین آیلین عضو پارک علم و فناوری البرز با اعلام این خبر گفت: ثبت اختراع دستگاه کمپوستر در راستای بازیافت پسماندهای تر فعالیت خود را در ایران از سال 1394آغاز نموده  است. 
مهندس عباس علیزاده افزود: این شرکت در زمینه طراحی و نصب سیستم‌های نوین در ایستگاه‌‌های بازیافت زباله و همچنین تولید و پشتیبانی از دستگاه‌های کمپوستر در ابعاد خانگی تا صنعتی جهت نصب در مبدا تولید پسماند فعالیت می‌نماید.
وی درباره تائیدیه این دستگاه توسط مراجع علمی و بهداشتی نیز افزود: دستگاه بیو کمپوستر با برند استارکلین قابلیت نصب در آشپزخانه های منازل مسکونی و صنعتی را دارد؛ این دستگاه ها دارای تاییدیه عملکرد زیست محیطی از اداره کل محیط زیست استان تهران، دارای تاییدیه کودی از موسسه تحقیقات خاک وآب، تاییدیه فناوری سبز دانشگاه تهران می باشد. همچنین این دستگاه ها درحال حاضر فقط توسط شرکت آیلین تولید می شود که نسبت به نمونه خارجی هم از لحاظ عملکرد و هم مصرف برق و همچنین قیمت قابل مقایسه نمی باشد این دستگاه از قسمتهای بیولوژیکی، مکانیکی، حرارتی، تهویه ای، حسگری و بوگیر تشکیل شده است.
وی  افزود: هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، رستواران‌ها و سفره خانه‌ها، منازل و مجتمع‌های مسکونی، پادگان ها، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها، کارخانه‌های صنایع غذایی، بیمارستان‌ها، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها می توانند از این دستگاه ها در اندازه های مورد نیاز خریداری و استفاده نمایند. 
بر اساس این‌گزارش؛ در حال حاضر مدیر عامل و اعضای شرکت  جهت مذاکره و  رایزنی با مسئولین شورای شهر و کارشناسان خدمات شهری  شهرداری استان البرز در تلاش برای همگانی کردن و به اجراء رساندن در ساختمان ها و شهرک های در حال احداث استان  می باشند تا آینده پسماند صفر استان را عملی کنند.
گفتنی است این دستگاه هم اکنون به تولید انبوه رسیده و به بخش های مختلف سفارش دهنده در سراسر کشور ارسال می گردد.


نظرات

سلام
ضمن عرض تبریک
کاش جزئیاتی کوتاه درمورد نحوه عملکرد
وچگونگی کار
ونمونه ای تصویری از نتیجه کار ارائه میشد
که در ایجاد انگیزه برای جلب توجه و جایگزینی کاربرد های روزمره فعلی بسیار موثرتربود
خبر بسیار گنگ و مبهم است.فقط یک خبر بدون انگیزه میباشد

سلام
ضمن عرض تبریک
کاش جزئیاتی کوتاه درمورد نحوه عملکرد
وچگونگی کار
ونمونه ای تصویری از نتیجه کار ارائه میشد
که در ایجاد انگیزه برای جلب توجه و ج ... نمایش بیشتر

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 دی 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0