‫ اخبار

مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC) مرکز کارآفرینی و نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان؛ رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آئین افتتاح و بازدید از این مرکز، از مسئولان دانشگاه سمنان برای ایجاد این مرکز به عنوان ابتکاری در جهت مهارت آموزی به دانشجویان و کمک به آینده شغلی آنان قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه سمنان نیز در مراسم آغاز به کار این مرکز گفت: این مرکز به منظور توانمند سازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی و فراهم سازی بسترهای اشتغال مولد در مرکز کار آفرینی و نوآوری دانشگاه سمنان ایجاد شد.
دکتر مسعود نصیری با بیان اینکه این مرکز با کسب مجوز از سوی اداره کل فنی و حرفه ای استان آغاز به کار کرده است افزود: گسترش فعالیتهای مهارت آموزی و تحقق دانشگاه کارآفرین در دانشگاه سمنان از دیگر اهداف ایجاد این مرکز است.
وی اضافه کرد: دانشجویان در این مرکز از تجربیات و مشاوره های اساتید مجرب بهره گرفته و آینده شغلی آنان به نوعی هدایت و تضمین می شود.

رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه هدف دانشگاه سمنان آموزش مهارت به دانشجویان و هدایت فارغ التحصیلان به سوی آینده شغلی درخشان است افزود: دانشجویان در همان دوران دانشجویانی باید مهارتی را کسب نمایند تا پس از فارغ التحصیلی بتوانند علاوه بر داشتن شغل در زمینه کارآفرینی هم نقشی در جامعه داشته باشند.

رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه ایران توانمند به لحاظ اقتصادی نیازمند تربیت دانشجویانی است که اهل ریسک باشند و این امر نیازمند آموزش مهارت است افزود: با مشاوره های شغلی درست می توان دانشجویان را در زمینه شغلی هدایت کرد.
دکتر نصیری با بیان اینکه مهارت آموزی و مشاوره شغلی در مسیر زندگی دانشجویان بسیار تاثیرگذار است، گفت: مهارت ورزی باعث ایجاد اعتماد به نفس برای دانشجویان خواهد شد و این امر در دیگر مراحل زندگی آنان نیز موثر خواهد بود.
وی به نامگذاری سال با عنوان جهش تولید اشاره کرد و گفت: برای تحقق این نامگذاری می توان با گسترش فعالیتها و ایجاد مراکز مختلف فنی و حرفه ای در فضای دانشگاه، دانشجویان را در استفاده از مهارت های این مراکز با صرف کمترین وقت و هزینه ترغیب کرد که این امر نه تنها در آینده شغلی انان بلکه در آینده کشور نیز تاثیرگذار است.


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 20 دی 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0