‫ اخبار

رویداد شتاب ایده های فناورانه صنعت خرما در کرمان برگزارشد

دکتر مسعود رضایی زاده گفت:رویداد شتاب آنلاین ایده های فناورانه، نواورانه و خلاقانه (استارتآپ ویکند)  در حوزه صنعت خرما برای اولین بار در استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کرمان، معاون فناوری پارک  کرمان گفت: رویداد شتاب آنلاین ایده های فناورانه، نواورانه و خلاقانه (استارتآپ ویکند)  در حوزه صنعت خرما برای اولین بار در استان کرمان به منظور  کمک به توسعه  صنعت خرما و تلفیق دانش، عمل و فناوری و با هدف شناسایی صاحبان ایده و  حمایت از ایده های نو و فعالین این صنعت   برگزار شد.
دکتر رضایی زاده ادامه داد: این رویداد استارت آپی با حضور 10 مربی کارآزموده در حوزه های تخصصی و عمومی کسب و کار از سراسر کشور در طی 2 روز در تاریخ 11 و 12 دی ماه با همکاری مرکز آموزش عالی بم، فرمانداری بم، انجمن خرما، مرکز نوآوری تگ، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری های پیشرفته کرمان و حمایت پارک علم وفناوری کرمان و با حضور نزدیک به 80 شرکت کنند برگزار گردید.
این استاد دانشگاه بیان داشت:  شرکت کنندگان در این رویداد آموزشی و تجربی با مشارکت در کارگاه های مختلف تخصصی کسب وکار به تیم سازی پرداخته و ایده های خود را جهت تبدیل به محصول و خدمت مورد ارزیابی و آزمون قراردادند که در آخر این رویداد 32 ایده توسط شرکت کنندگان ارائه  و  13 تیم تشکیل گردید.

معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمان در تشریح افراد و تیمهای برگزیده افزود: تیم استفاده از فناوری نانو در بسته بندی و کنترل کیفی مرحله به مرحله محصول، به نمایندگی حمید خواجویی نژاد، تیم واه طناب بافت از طریق الیاف خرما (چیلک) به نمایندگی فاطمه موسی زاده و همچنین تیم کاشی پشم خرما به نمایندگی یاسمن زهرا رحیمی فرد به ترتیب رتبه های اول تا سوم این رویداد را از آن خود کردند.

دکتر رضایی زاده اظهار داشت: “تیم خرما و سلامت جهانی” به نمایندگی صادق صنعتی و “تیم استفاده از حامل های لیپیدی نانو ساختار حاوی سینا مالدهید به منظور افزایش ماندگاری خرما” به نمایندگی فرشته سادات موسوی به عنوان دو تیم شایسته تقدیر این رویداد معرفی شدند.

 لازم به ذکر است این رویداد به صورت کاملا آنلاین  برگزار شد و  متوسط میزان مشارکت شرکت کنندگان در ساعات برگزاری رویداد به صورت آنلاین بیش از هفتاد درصد بوده است.

 

 

 


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 16 دی 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0