‫ اخبار

ایده و تولید نوشیدنی از گیاهان دارویی منجر به جذب سرمایه گذاری یک میلیارد تومانی شد

 

شرکت فناور پاکنوش سبز آذرآبادگان با محصول نوشیدنی "ازناو کامبوچا" با مدیریت دکتر محمدباقر عالی‌زاده و ایده همسرشان خانم دکتر آتوسا شفارودی، بنگاه کسب و کاری است که با ایده‌ای خلاقانه تولید نوشیدنی چای تخمیری و پروبیوتیک کامبوچا توانستند یک میلیارد تومان سرمایه جذب نمایند.

 

محصول این شرکت دارای خواص دارویی و گیاهی با طعم و مزه‌ای جدیدی است که ویژگی‌های آن دارا بودن انواع ویتامین‌ها و اسیدهای مفید بدن مانند اسید گلوکورونیک است که در درمان کبد چرب کمک می‌کند.

 

این نوشیدنی کاملا ارگانیک بوده و هیچ مواد مضر نگهدارنده ندارد و به همین خاطر می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای نوشیدنی‌های صنعتی مضر موجود در بازار باشد.

 

نوشیدنی گیاهی تولید شرکت فناور پاکنوش سبز آذرآبادگان محصولی کاملا جدید است و مشابه آن در بازار موجود نیست و قابل مقایسه با نوشیدنی‌هایی مانند نوشابه و عصاره مالت و آبمیوه موجود در بازار نمی باشد زیرا این این نوشیدنی گیاهی، طی یک سری فرایند‌های تخمیری توسط پروبیوتیک‌ها و مخمر و باکتری تولید می‌شود. این محصولات دارای انواع ویتامین‌ها مانند ویتامین ث، ویتامین‌های خانواده ب، انواع اسیدهای مفید مانند اسید گلوکورونیک است.

 

تیم تحقیقاتی شرکت فناور پاکنوش سبز آذرآبادگان توانسته مقدار اسید گلوکورونیک را در این نوشیدنی به دو برابر مقدار موجود در نوشیدنی های مشابه افزایش دهد.

 

این شرکت تقریبا با سرمایه‌ای 250 میلیون تومان شروع بکار کرد که 150میلیون آن سرمایه شخصی و 100 میلیون آن از تسهیلات پاک علم و فناوری گیلان تامین شد.

 

آقای دکتر محمدباقر عالی زاده مدیر شرکت در این باره می گوید: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده، و برای حل مشکلات تولید و حضور در بازار و افزایش سرمایه، از سوی پارک علم و فناری گیلان فردی به عنوان سرمایه گذار معرفی شد که با تلاش و حمایت‌های ایشان و با سرمایه‌گذاری بالغ بر 700 میلیون تومان در برهه‌ای حساس، سرمایه گذاری شد و باعث تسهیل شگرف در ادامه فعالیت شرکت شد.

 

وی افزود: اکنون می‌توان گفت حدود یک‌و‌نیم میلیارد تومان در این شرکت سرمایه‌گذاری داشتیم و توانستیم با این میزان سرمایه، خط تولید را به صورت کاملا اتوماتیک و کاملا بهداشتی راه‌اندازی کنیم.


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 2 دی 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0