‫ اخبار

افتتاح شعبه کانون شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری قزوین در دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی

کانون شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری قزوین در دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی با حضور فرماندار آبیک و سایر مسئولین محلی و استانی افتتاح گردید.

در ابتدای جلسه دکتر آسرائی رئیس دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی ضمن خوشامدگویی به حاضرین ، به بیان ظرفیت های زیرساختی، منابع انسانی و اساتید مجرب بین المللی دانشگاه پرداخت و از اهتمام دانشگاه در مشارکت در فعالیتهای نوآورانه سخن گفت.

سپس دکتر مافی رئیس پارک علم و فناوری ضمن ارائه گزارشی از وضعیت پارک علم و فناوری و تشریح ناحیه نوآوری قزوین و جایگاه پارک در آن، به پروژه های انجام شده و در دست اقدام پارک در سال 99 در راستای توسعه نوآوری استان اشاره نمود. وی افزود اولین گام در مسیر توسعه زیست بوم دانش بنیان استان، کانون های شکوفایی خلاقیت می باشد که زمینه های مناسبی را برای ظهور و رشد ایده های نو و فناورانه ایجاد می کند و شعب آن در کلیه شهرستانهای استان در حال راه اندازی می باشد.

وی با اشاره به امتیازات ویژه شهرستان آبیک از لحاظ علمی به دلیل وجود شهرک دانشگاهی در آن، صنعتی به دلیل نزدیکی به شهرکهای صنعتی و صنایع بزرگ و همچنین جغرافیایی به دلیل نزدیکی به کرج و تهران  و قرار گرفتن در مسیر آزاد راه تهران-قزوین ، ظرفیت های توسعه  ای در این شهرستان را بسیار مطلوب دانستند. همچنین از همراهی و مشارکت دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی در اجرای برنامه های توسعه فناوری و نوآوری استان تقدیر نمودند و با بیان انجام اقدامات لازم جهت راه اندازی مرکز رشد اقماری پارک در این دانشگاه به زودی،  از مقامات شهرستان خواستار همراهی با پارک و دانشگاه در اجرای برنامه ها شدند.

در پایان آقای شهرام احمدپور فرماندار آبیک ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی کانون شکوفایی خلاقیت و در ادامه مرکز رشد در این شهرستان، به ظرفیت های خاص آبیک اشاره نمودند. وی بیان نمود آبیک دارای چندین موسسه آموزش عالی و دو دانشگاه می باشد. همچنین شهرک صنعتی کاسپین 1 و 2 و کارخانه های بزرگی همچون سیمان در آن قراردارد. شهرستان آبیک به لحاظ علمی، صنعتی و کشاورزی در وضعیت مطلوبی می باشد و با افزودن بخش فناوری در آن با راه اندازی کانون شکوفایی خلاقیت و ایجاد مرکز رشد، چرخه توسعه این شهرستان تکمیل می شود و می تواند در ادامه زنجیره دانش، کشاورزی، صنعت و فناوری، پایانه صادراتی در آن ایجاد نمود.

وی همچنین از حمایت همه جانبه مسئولین شهرستان در پیاده سازی برنامه های توسعه فناوری و نوآوری در این شهرستان  سخن گفت و مقرر شد مسایل مرتبط با این امر در جلساتی با حضور نمایندگان مجلس و سایر مسیولین بررسی و پیگیری گردد.

در پایان ضمن افتتاح رسمی دفتر کانون، حکم خانم بهاره اسدی که به پیشنهاد رئیس دانشگاه توسط رئیس پارک به عنوان دبیر کانون شکوفایی خلاقیت صادر شده بود، تقدیم گردید. همچنین یکی از دانشجویان دانشگاه که دارای ایده نوآورانه بود به عنوان اولین طرح کانون، به ارائه ایده خود در جمع حضار پرداخت.

در حال حاضر دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی با 1796 دانشجو و 31 عضو هیات علمی در شهرستان آبیک مشغول فعالیت می باشد.