‫ اخبار

وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات:خلاقیت‌های سیستان و بلوچستان در این پارک بیش از تصور قابل‌مشاهده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از پارک علم و فناوری در سیستان و بلوچستان با اشاره به فعالیت صنایع گروه‌های خلاق و نوآور در این پارک، توسعه دسترسی به اینترنت در این استان را کمک به بازار صنایع خلاق و نوآور عنوان کرد.

آذری جهرمی در بازدید از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان: صندوق نوآفرین در پارک علم و فناوری مستقر می‌شود / توسعه پوشش اینترنت به بازار صنایع خلاق و نوآور کمک می‌کند/ خلاقیت‌های سیستان و بلوچستان در این پارک بیش از تصور قابل‌مشاهده است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات، امروز در ادامه دومین روز سفر آذری جهرمی وزیر ارتباطات به استان سیستان و بلوچستان، پارک علم و فناوری مقصد دیگر بازدیدهای وزیر ارتباطات بود.

آذری جهرمی در این بازدید که بعدازظهر امروز انجام شد، با حضور در پارک علم و فناوری از بخش‌های مختلف این پارک ازجمله مجموعه کارگاه‌های فن‌آورانه و استارتاپ‌های فعال در حوزه‌های اینترنت اشیا، انیمیشن، پلتفرم‌های عرضه صنایع‌دستی و تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی بازدید و با جوانان فعال در این حوزه‌ها گفت‌وگو کرد.

وزیر ارتباطات بعد از این بازدید با اشاره به اقداماتی که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای حمایت از خلاقیت و نوآوری در دانشگاه‌ها انجام‌شده، گفت: ثمره این حمایت‌ها هم‌اکنون در این پارک بیشتر ازآنچه که بسیاری درباره سیستان و بلوچستان  تصور می‌کنند مشاهده می‌شود و خلاقیت‌های بی‌نظیری شکل‌گرفته است و محصولات فاخری در حال ارائه به بازار است.

وی افزود: در حوزه اینترنت اشیا و انیمیشن کارهای خوبی تولیدشده که هم می‌تواند نیاز محلی و هم نیاز بین‌المللی را تأمین کند.

آذری جهرمی، حوزه امنیت فناوری اطلاعات را یکی دیگر از حوزه‌هایی عنوان کرد که کارهای خوبی در این حوزه در پارک علم و فناوری در حال انجام است.

وی با اشاره به حمایت‌های دولت و وزارت ارتباطات از فعالیت‌های خلاق و نوآور، افزود: با هماهنگی‌های انجام‌شده مقرر شد صندوق نوآفرین نیز در این پارک مستقر شود تا منابع مالی گروه‌های خلاق و نوآور از طریق این صندوق تأمین شود و به رشد صنایع خلاق و اقتصاد دیجیتال در استان سیستان و بلوچستان کمک شود. 

آذری جهرمی به حضور چند روزه خود برای تکمیل پوشش اینترنت در این استان اشاره کرد و گفت: با این اقدام فرصت خوبی برای رشد شرکت‌های خلاق و نوآور ایجاد می‌شود چراکه بخش بزرگی از محصولاتی که در این استان تولید می‌شود و همچنین هنرهای دستی روستاییان می‌تواند به سایر استان‌ها و کشورها صادر شود.

وی افزود: در حوزه سرمایه‌گذاری و حمایت از محصول نیز اقدامات لازم انجام می‌شود.