‫ اخبار

مرحله اجرایی طرح گرنت جوانه با حمایت پارک آذربایجان شرقی از ٩ رساله و پایان نامه تحصیلات تکمیلی آغاز شد

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی  گفت: در مرحله اول فراخوان  اجرای این طرح، از 4  رساله دکتری و 5 پایان نامه کارشناسی ارشد  به مبلغ 2 میلیارد و 287 میلیون ریال حمایت مالی انجام خواهد شد.
دکتر عبدالرضا واعظی با اشاره به اهمیت طرح گرنت فناوری افزود:هدف از اجرای  این طرح کاربردی نمودن پایان نامه های تحصیلات تکمیلی  و رحمایت  بسط و توسعه توان ملی در حوزه نوآوری و کارآفرینی و ارتقاء ظرفیت توسعه فناوری در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در سطح کشور است.
به گفته وی ، در گرنت فناوری حمایت های مالی بلاعوض از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط با فناوری در حوزه  IT و ICT که منجر به توسعه دانش فنی شوند، از طریق پارک علم و فناوری، وزارت عتف، وپارک فاوا ( پارک فناوری اطلاعات)صورت می گیرد.
رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پایان نامه های مرتبط با دو حوزه IT و ICT داشته باشند حتی درصورتی که در رشته مرتبط با این دو حوزه  تحصیل نمی کنند  می توانند با ثبت نام در طرح گرنت جوانه (تاد) از حمایت های این طرح برای انجام پروژه های خود در قالب پایان نامه های فناورانه برخوردار شوند.
وی یادآور شد:  فاز اول  گرنت جوانه  در سالجاری  در پنج استان  آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، سمنان، فارس و مرکزی  بصورت پایلوت اجرا شد و در فاز دوم 12 استان به این طرح اضافه شده است که با جلب حمایت دستگاه های اجرایی وزارت علوم در حال رایزنی برای تسری این طرح به رشته ها و گرایش های دیگر می باشد.
  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی  با اشاره به اجرای گرنت رشد  فناوری همزمان با  گرنت جوانه فناوری  افزود: در گرنت رشد فناوری ، از فعالیت‌های تحقیقاتی با محتوای تجاری‌سازی برای اعضای هیئت علمی،  فعالیت‌های شتاب‌دهی و رشد شرکت‌های نوپا  حمایت خواهد شد.
مرحله اول اجرای طرح گرنت جوانه (تاد) با انجام تفاهم نامه بین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و دانشگاه های  تبریز، علوم پزشکی، صنعتی سهند ،شهید مدنی آذربایجان و آزاد اسلامی واحد تبریز اجرا شد و مرحله بعدی این طرح در اوایل بهمن ماه سال جاری با اعلام فراخوان عمومی شروع خواهد شد. 
رئیس پارک علم و فناوری اظهار امیدواری کرد با مشارکت سایر دانشگاه ها در مرحله بعدی طرح شاهد رشد تعداد پاین نامه ها و حمایت های موضوع این طرح باشیم.