‫ اخبار

انعقاد تفاهم نامه همکاری فیمابین پارک علم و فناوری قزوین و طرح شتابگرملی (چشمه نور ایران)

 پارک علم و فناوری قزوین و طرح شتابگر ملی (چشمه نور ایران) به منظور ایجاد و گسترش همکاری‏های پژوهشی، فناوری و آموزشی تفاهم نامه امضا نمودند. تلاش در راستای ایجاد و توسعه کاربران، ایجاد بستر در راستای استفاده از تمام ظرفیت های قانونی پارک در پیشبرد طرح، شناسایی و برقراری ارتباط بین صنایع و طرح با هدف رفع نیاز طرفین و همکاری مشترک در تاسیس مرکز نوآوری چشمه نور ایران از جمله اهداف این تفاهم نامه می باشد. 

همچنین همکاری در ارائه اطلاعات مورد نیاز در خصوص کاربردهای عملی چشمه های نور در صنایع مختلف، علوم زیستی و پزشکی، کشاورزی و محیط زیست و .... ،  ایجاد بستر مناسب در خصوص استفاده از سرریزهای فناوری طرح در صنایع کشور،  ارائه توانمندی های حوزه خدمات فنی، مهندسی موجود در طرح به صنایع کشور، همکاری با واحدهای معرفی شده از سوی پارک در استفاده از ظرفیتهای آزمایشگاهی طرح، همکاری در تهیه پروپوزال های کاربردی جهت استفاده صنایع کشور از چشمه های نور و استفاده حداکثری از فناوران و صنایع کشور با اولویت استان قزوین در پیشبرد مباحث فنی طرح از تعهدات طرح می باشد. 
طرح شتابگر ملی به عنوان یکی از بزرگترین طرح های علمی کشور در مجموعه ای به نام چشمه نور در شمال شهر قزوین و در جوار پارک علم و فناوری قزوین اجرا می شود. شتابگر ملی به عنوان یک آزمایشگاه بزرگ علمی با تمرکز بر روی پرتوهای سیکلوترون (پرتوهای نوری بسیار درخشنده) راه را برای اجرای تحقیقات رشته های مختلف هموار می سازد. حوزه های مختلف پزشکی، فیزیک، شیمی، الکترونیک، کشاورزی، داروسازی، صنعت و ... در طرح شتابگر ملی توسعه می بایند.