‫ اخبار

وزارت ارتباطات نگاه ویژه به تکمیل پارک اقتصاد دیجیتال استان سمنان دارد

به گزارش روبط عمومی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات( فاوا) به نقل از ایرنا- محمدجعفر صدیق دامغانی‌زاده عصر دوشنبه در نشست ویدئوکنفرانسی هماهنگی و بررسی روند اجرای پارک اقتصاد دیجیتال استان سمنان افزود: به منظور استقرار هرچه سریعتر این واحد در استان، اقدامات در دستور کار قرار دارد و طی نامه‌ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمادگی درخصوص افتتاح پارک اقتصاد دیجیتال سمنان اعلام شده است.

او تاکید کرد : تلاش برای بهره‌برداری از این واحد و استفاده از حداکثر ظرفیت استان سمنان به منظور فعالیت مستمر و با قدرت پارک اقتصاد دیجیتال است.

دکتر صدیق بیان کرد: پس از بازدید از مکان انتخابی و نهایی شدن روند اجرایی و اداری واگذاری ساختمان، برداشت اولیه انجام و طراحی به منظور تجهیز پارک اقتصاد دیجیتال در دستور کار قرار گرفت و با آمادگی فضای فیزیکی، به زودی اجرای طراحی و تجهیز آغاز می شود.

مشاور وزیر و رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور گفت: از آموزش‌ها و دوره‌های فنی و حرفه‌ای در قالب‌های مختلف و با تخصیص اعتبار برای پرداخت درصدی از شهریه دانش‌پذیران در این واحد، به صورت ویژه حمایت می‌شود .

وی ادامه داد: همزمان با افتتاح این‌ مجموعه، فراخوان برای جذب شرکت‌های جوان، استارتاپ و همچنین شرکت‌های شتاب‌دهنده انجام‌خواهد شد.

او گفت: استان سمنان ‌به صورت ویژه و مجدانه به طرح پارک اقتصاد دیجیتال ورود کرده و همکاری بسیار مطلوبی از سوی استانداری سمنان برای راه‌اندازی این واحد صورت گرفته که جای تقدیر دارد.

‍ معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان نیز در این نشست گفت: به منظور راه اندازی مرکز گسترش اقتصاد دیجیتال در استان سمنان، نیاز است تا شناسایی و جذب شتاب‌دهنده‌های موفق و صاحب تجربه مورد توجه جدی و پیگیری قرار گیرد.

فاطمه منصوری تاکید کرد: راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال، بستری مناسب را برای اشتغال‌زایی مولد و توسعه استان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فراهم‌ می سازد.

طبق آخرین اعلام اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان، فضای پارک اقتصاد دیجیتال این استان در زمینی با مساحت بیش از پنج هزار و ۶۰۰ مترمربع و در چهار سوله هریک با فضایی بیش از ۲۵۰ متر مربع با پیشرفت ۹۵ درصدی پیشرفت تامین فضا،در حال تکمیل است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا)، جمعی از مسئولان پارک فاوا در نشستی مشترک با معاون استاندار سمنان به تبادل نظر در زمینه تاسیس مرکز توسعه واحدهای فناور این استان پرداختند.

جعفر صدیق، رئیس پارک فاوا در این نشست بیان کرد: بهره‌برداری از فضای مورد نظر از اهمیت بیشتری نسبت به افتتاح آن برخوردار است؛ چرا که تاکید صرف به موضوع افتتاح می‌تواند منجر به آفاتی همچون مغفول ماندن حوزه برنامه ریزی برای فعالیت‌های مفید شود.