‫ اخبار

استقرار 141 واحد فناور در پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس، دکتر حبیبی سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس اظهار داشت: اقدامات اولیه راه‌اندازی پارک علم و فناوری خلیج فارس از سال ۱۳۸۴ از طرف استانداری بوشهر آغاز و مجوز مربوطه در سال ۱۳۸۷ به عنوان یک پارک فناوری وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شد.

دکتر حبیبی افزود: پارک علم و فناوری خلیج فارس با تکیه بر ظرفیت ها و قابلیت های استان و با توسعه مراکز رشد و نوآوری، پشتیبانی و حمایت از طرح های نوآورانه و ایده های نوین در جهت توسعه علمی و فناوری، تجاری‌سازی دانش و توسعه اقتصادی و اکوسیستم نوآوری استان می کوشد.

سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس اضافه کرد: در سالهای اخیر با حمایت هایی که از سوی دولت از مجموعه پارک علم و فناوری صورت گرفته است شاهد رشد و توسعه شرکت های فناور و دانش بنیان در استان هستیم.

دکترحسن حبیبی یادآور شد: اکنون ۱۴۱ واحد فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری خلیج فارس و مراکز رشد تابعه مستقر هستند که ۲۹ شرکت آن دانش بنیان و ۱۰ شرکت نیز شرکت خلاق می باشد.

دکتر حبیبی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۸، یک هزار و ۱۷۰ شغل دانشی و مولد در واحدهای فناور و دانش بنیان استان ایجاد شده است افزود: میزان حمایت مالی از واحد های مستقر تا پایان سال گذشته حدود ۱۳ میلیارد ریال است و همچنین میزان فروش ۳۸۴ میلیارد ریال و گردش مالی واحد های فناور ، ۶۳۴ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: طی ۷ سال اخیر ، ۱۴۵ اختراع به ثبت رسیده و ۱۵۰ ایده به محصول تبدیل شده است.

سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس گفت: پارک علم و فناوری خلیج فارس درحوزه استقرار و زیرساخت، خدمات آموزشی و مشاوره ای، تجاری سازی، بازرایابی و بازارسازی، خدمات نمایشگاهی و تبلیغات، حوزه مالکیت فکری و امور بین الملل و حمایت های مالی و انواع معافیت ها به شرکت ها و واحد ها مستقر خدمات ارائه می دهد.


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 24 آذر 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0