‫ اخبار

برگزاری اولین فستیوال نوآوری‌های صنعت معدن در ایران

احسان صفرنواده، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص فستیوالی که در روز ۲۵ آذر قرار است برگزار شود اظهار کرد: به طور کلی رویداد‌های فستیوال به منظور توسعه بحث‌های مالی، اقتصادی، بازار سازی و جذب سرمایه برای شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌های فناور صورت می‌گیرد.

او افزود: در اکثر مواقع زمانی که ایده‌ها وارد شرکت‌های استارت آپ و دانش بنیان می‌شوند برای توسعه و پیشبرد هرچه سریع تر کارهای شان احتیاج به جذب سرمایه و یا تامین نقدینگی برای گسترش عرصه کسب و کارشان دارند به همین منظور ما سعی کرده ایم فستیوالی را در زمینه کمک به صنعت معدن برگزار کنیم، زیرا یک خلاء بین فضای سرمایه‌گذاران و نوآوران عرصه صنعت معدن وجود دارد که اگر شرکت‌های دانش بنیان و فناور از لحاظ مالی  حمایت شوند باتوجه به مزیت رقابتی که در این زمینه داریم به موفقیت های بسیار بزرگی در مقابل دیگر کشور ها خواهیم رسید.

صفرنواده گفت: ما در این فستیوال که برای اولین بار در حوزه شرکت‌های دانش بنیان صنعت معدن در ایران برگزار می‌شود تمام بازیگران و فناوران این حوزه را از طریق فراخوان دعوت کرده ایم تا  از آخرین دستاورد‌ها و پتانسیل‌های شرکت‌های دانش‌بنیان باخبر شویم.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان بیان کرد: با توجه به اینکه شرکت‌ها تا ۶ آذر وقت داشتند که نمونه کار‌های خود را برای ما بفرستند بنابراین آنان می توانند نمونه‌های تایید شده خود را در ۲۵ آذر معرفی کنند تا با انجام این کار سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در حوزه کاری شان ترغیبت کنند.

او گفت:  ما ۴ حوزه فناوری‌های نوین متشکل از حوزه اکتشافات معدن، معدن کاری هوشمند، استفاده از رمز بلاک چین در توسعه تجارت محصولات معدن و استحصال مواد معدنی از منابع ثانویه را برای جذب سرمایه  گذاری انتخاب کرده ایم.