‫ اخبار

خودکفایی نیروی دریایی ارتش به پشتوانه و دانش هلدینگ پترو برهان پارک علم و فناورى دانشگاه شهید بهشتی

خودکفایی نیروی دریایی ارتش به پشتوانه و دانش هلدینگ پترو برهان پارک علم و فناورى دانشگاه شهید بهشتی 

دستاورد‌های تحقیقاتی و صنعتی دفاعی نوین نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با همکاری جهادخودکفایی ارتش و هلدینگ فناور پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی امروز ١٢ آبان ماه ٩٩ در  نمایشگاه جهاد خودکفایی با حضور سردار سرتیپ بسیجی "محمد شیرازی"رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا، امیر دریادار "حسین خانزادی"فرمانده نیروی دریایی ارتش و "سورنا ستاری"معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شدند.

ساخت ٦٠ درصد قطعات موتورهای سنگین دریایی و اورهال کامل آنها افتخاری دیگر از پارک علم و فناورى دانشگاه شهید بهشتی و متخصصان و تلاشگران شرکت پترو برهان اریس با مدیریت "سید جلال سجادى" دانش اموخته تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید بهشتى بود که در این مراسم به نمایش در آمد. به کمک این شرکت دانش بنیان برای اولین بار در کشور  موتورهای پیشرفته و سنگین mtu مستقر در ناوهای موشک انداز به نهضت ساخت پیوستند .

در این مراسم امیردریادار خانزادی با بیان اینکه تمامی قطعات گلوگاهی توسط شرکت‌های دانش بنیان ساخته و تامین شده است، خاطر نشان کرد: فرامین مقام معظم رهبری برکات زیادی دارد و ما توفیقات زیادی داشتیم. 
امروزه جوانان و شرکت‌هایی با توانمندی بالا،پای کار آمدند که برای ما فرصت بزرگی است. به کمک این جوانان در حوزه رانش دریایی، انواع موتور‌های دریایی و قطعات مختلف توفیقات زیادی داشته ایم.
امیر دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: نمایشگاه جهاد خودکفایی امسال حرکتی برای جهش بسیار بزرگ است که نتایج آن را در سال ۱۴۰۰ شاهد خواهیم کرد. جهش بزرگی را تجربه خواهیم کرد که نسل فناوری نیروی دریایی را به چند نسل جلوتر خواهد برد. امروز تحریم‌ها به فرصت تبدیل شده و نیروی دریایی با تکیه بر ظرفیت‌های بومی و داخلی آینده‌ای روشن دارد و در این مسیر قدردان محبت‌ها و حمایت‌ها در ستاد‌های مختلف هستیم و همچنان تقاضا داریم این حمایت‌ها ادامه داشته باشد.

منبع خبر: روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی