‫ اخبار

تولید دستگاه ضدعفونی الکترواپتیکی با نام تجاری “ViruNot” توسط واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین

یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری قزوین موفق به ساخت دستگاه ضدعفونی کننده الکترواپتیکی منحصر به فردی با نام تجاری “ViruNot” شد.
پس از همه‌گیری ویروس کووید ۱۹، تقاضا برای انواع دستگاه‌های ضد عفونی کننده سطوح و محیط به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یافت. شرکت دانش بنیان آشکار پرتو پویا از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین با داشتن متخصصان جوان و متعهد در رشته های علوم آزمایشگاهی فیزیک، الکترونیک، مکانیک و... در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات پیشرفته صنعتی و آزمایشگاهی موفق به تولید دستگاه ضدعفونی الکترواپتیکی با نام تجاری “ViruNot” شد.
این محصول با بهره گیری از تابش پر انرژی در محدوده طیف الکترومغناطیس با فرکانس و توان مصرفی مناسب قادر است تا ویروس های مرگبار، اعم از: کرونا ویروس، آنفلونزا، سارس، راینو و کلیه میکروب ها و باکتری ها را از طریق شکستن نیروهای مولکولی از بین ببرد.
از دیگر مزایای این محصول می توان به ضدعفونی کردن اشیاء و لوازم جانبی، خصوصاً وسایلی که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرد و امکان شستشو و پاک سازی کامل آن وجود ندارد اشاره کرد.
از این محصول که در مدت زمان بسیار کوتاه عمل ضدعفونی را به انجام می رساند، می توان در بیمارستان ها، درمانگاه ها و آزمایشگاه ها(برای ضدعفونی لوازم پزشکی، دندانپزشکی وست های بخیه) استفاده کرد.
همچنین از این محصول می توان در داروخانه ها، محیط های اداری، بانک ها، فروشگاه ها، آرایشگاه ها، رستوران ها، هتل ها و حتی برای مصارف شخصی اعم از: موبایل، تبلت، عینک، پاور بانک، ساعت مچی، جواهرات، کلید، عطر، اسباب بازی، لوازم کودک، دسته چک، پول و... استفاده کرد.