‫ اخبار

در پارک علم و فناوری البرز؛ نشست کار گروه صندوق پژوهش و فناوری استان البرز برگزار شد

نشست مجمع عمومی عادی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز  باحضور اعضای هیئت مدیره و سهامداران بخش خصوصی در پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز مهندس مهدی عباسی با تبریک هفته نیروی انتظامی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل صندوق پژوهش و فناوری استان در ابتدای این نشست اظهار داشت: مجتمع  تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی با وسعت حدود ۱۰۰ هکتاری مجموعه ای از مراکز علمی و فناوری موفق و موثر را در خود جای داده که این مراکز در سطح کشور نقش ملی ایفا می کنند.
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه مجموعه پارک علم و فناوری البرز و ۱۷ مرکز علمی و تحقیقاتی در این مجموعه عظیم حضور دارند خاطر نشان کرد: بیش از هزار و پانصد نفر در مراکز مختلف این مجموعه عظیم علمی و تحقیقاتی فعالیت می کنند 
وی ضمن دعوت از همه ی پژوهشگران و فناوران در سطح ملی و استانی برای بازدید از توانمندی ها و دستاورد های پارک علم و فناوری البرز و مجتمع  تحقیقاتی خاطر نشان کرد: دستاورد های علمی و فناوری جهاد دانشگاهی در سه پژوهشکده برق، صنایع شیمی و شیمیایی، گیاهان دارویی و... برای هر بازدید کننده علاقمند و صاحب ایده می تواند مفید و موثر باشد.
وی ضمن تقدیر از عوامل دست اندرکاران راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری البرز گفت: این صندوق که با کوشش دلسوزان استان و حمایت های برخی دستگاه های ملی راه اندازی شده می تواند بستر بسیار مهمی برای حمایت از فناوران، پژوهشگران و همه دست اندرکاران اکو سیستم نو آوری و کار آفرینی می باشد.
,رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی عنوان کرد: با همکاری سایر اعضا و دست اندر کاران دخیل در راه اندازی صندوق پژوهش استان تلاش خواهیم کرد با فعالیت موثر این صندوق زیست بوم و چرخه اکو سیستم نوآوری، فناوری و کار آفرینی تکمیل کنیم و زمینه تحقق اقتصاد دانش بنیان را فراهم نماییم.
همچنین در این نشست مهندس علیزاده رئیس هیئت مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان با اشاره به نقش صندوق پژوهش و فناوری استان در حمایت از اقتصاد دانش بنیان گفت: ضرورت دارد همه ی اعضا برای موفقیت اهداف و ماموریت های این صندوق بکوشند و برای ارتفاع جایگاه آن در عرضه علم و فناوری بکوشند.
وی از تلاش های مسئولان پارک علم و فناوری استان در زمینه راه اندازی این صندوق تشکر نمود.