‫ اخبار

تسهیل در فرآیند صدور مجوزهای شرکتهای دانش‌بنیان استان کرمانشاه

در جلسه بررسی و رفع مشکلات پیش روی شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت استان کرمانشاه با حضور معاون وزیر بهداشت مطرح شد:

دکتر شانه ساز معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو: "فرآیند صدور مجوزهای لازم جهت راه اندازی واحدهای تولیدی و دانش‌بنیان را تا حد امکان تسریع خواهیم کرد. حمایت از شرکت‌های دانش بنیان یکی از اهداف ذاتی سازمان غذا و دارو است."

دکتر معصومه خان احمدی رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه: در راستای حل چالش های شرکت های دانش بنیان بویژه در بحث فرآورده های گیاهان دارویی (نیمه جامدات)، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری، با اختصاص سوله های کارگاهی، ساخت مرکز نوآوری گیاهان دارویی مطابق با استانداردهای الزامی در حال انجام است. و صدور مجوز ساخت این مرکز در تسریع برنامه و حل مشکلات شرکت های این حوزه موثر خواهد بود.

تاکید بر توانمندی و قابلیت بیش از 15 طرح فناورانه دارای مجوز از سازمان غذا ودارو کشور در حوزه تجهیزات پزشکی بویژه محصولات های تک تحت حمایت این پارک، سبب راه اندازی مرکز نوآوری تخصصی جهت استقرار واحدهای تولیدی این شرکت ها در مجموعه پارک گردید. نقش حوزه تجهیزات پزشکی معاونت غذا و داروی استان در توسعه این شرکت ها بسیار موثر بوده است.

دکتر تورج شیرزادیان مدیرکل تجهیزات پزشکی علوم پزشکی استان ضمن ارائه گزارشی از صدور مجوز ساخت برای محصولات این حوزه برای تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری کرونا لزوم ایجاد آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی درغرب استان با همکاری پارک علم و فناوری را پیشنهاد دادند.

گفتنی است در این نشست که در سالن جلسات معاونت غذا و دارو برگزار شد شرکت های دانش بنیان استان کرمانشاه مشکلات و چالش های خود را در حوزه تولید و رئیس سازمان غذا و دارو در میان گذاشتند.