‫ اخبار

بازار داغ ثبت پتنت ایرانی در دنیا؛ اختراع نخست 90درصد و اختراع دوم 50درصد حمایت می‌شود

چاپ بازار داغ ثبت پتنت ایرانی در دنیا؛ اختراع نخست 90درصد و اختراع دوم 50درصد حمایت می‌شود

کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت خود برای ثبت بین‌المللی اختراع را گسترش داده است. به گونه‌ای که علاوه بر امریکا در کشورهای کانادا، چین و اتحادیه اروپا نیز بیش از 10 پتنت با حمایت این مرکز به ثبت رسیده است.

مهدی ضیغمی مدیر کانون پتنت درباره این موضوع گفت: ثبت پتنت را در سایر کشورها نیز گسترش می‌دهیم و سال جاری هند و کره جنوبی نیز به لیست کشورهایی که در آنها از ثبت پتنت حمایت می‌کنیم، افزوده می‌شود.

ضیغمی با اشاره به اینکه با این اقدام بازار ثبت پتنت در سایر کشورها گسترش می‌یابد، افزود: این اقدام می‌تواند راهکاری برای رسیدن زودتر شرکت‌های فناور به اهداف تجاریشان باشد. همچنین شرکت‌های دانش بنیان مورد تایید می‌توانند علاوه بر حمایت 90 درصدی برای ثبت اختراع نخست خود از حمایت 50 درصدی برای ثبت دومین اختراع بهره مند شوند.

بر اساس این گزارش، کانون پتنت معاونت علمی حمایت 90 درصدی از ثبت بین‌المللی اختراعات را انجام می‌دهد. تا کنون با حمایت این کانون 93 پتنت در دفاتر ثبت اختراع خارجی گرنت شده است. همچنین در زمینه آموزش و ترویج این حوزه نیز اقدامات چشمگیری انجام داده است تا مالکیت فکری به عنوان پیش‌نیاز مهم ورود محصولات دانش بنیان به بازارهای بین المللی مورد توجه بیشتر قرار گیرد.


نظرات

امید پورستار
مسعود وطن خواه
دستشون درد نکنه کاش زودتر این مورد انجام میشد یکسال پیش به هر دری زدیم پتنت ثبت کنیم نشد ۶ماه بعد فیسبوک همون پتنت رو ثبت کرد 😔 😢
نورهان سنگ ایرانیان
سپاس از حمایتهای شما🙏
صبا امیری
با تشکر

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 22 اردیبهشت 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0