‫ اخبار

امضای توافق‌نامه واگذاری اراضی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به پارک‌ علم و فناوری قزوین

آیین امضای تفاهم‌نامه‌های واگذاری اراضی دانشگاه‌های بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین، قم و ایلام به پارک‌های علم و فناوری این سه استان‌ با حضور وزیر محترم علوم، معاون محترم پژوهشی وزارت علوم و مدیر کل محترم دفتر سیاست گذاری امور فناوری وزارت علوم صبح امروز (شنبه 29 شهریور 99) به صورت حضوری و مجازی در سالن همایش شهدای جهاد علمی وزارت عتف برگزار شد. در ابتدای جلسه مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، به امضای سه توافق‌نامه واگذاری اراضی دانشگاه‌ها به پارک‌های علم و فناوری استان اشاره کرد و افزود: اولین توافق‌نامه مربوط به دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین و پارک علم و فناوری این استان است که بر اساس آن دانشگاه متعهد شده است ۳۰ هکتار از اراضی خود را در اختیار پارک علم و فناوری قزوین قرار دهد، لذا پارک قادر خواهد بود بخش خصوصی را در این اراضی مستقر نماید و این سخاوت دانشگاه قزوین قابل تقدیر است.

در ادامه این جلسه دکتر مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: پارک علم و فناوری قزوین با تولیدات محصولات دانش‌بنیان مانند محرکه مترو سعی در توسعه مراکز رشد و نوآوری در سطح شهر و شهرستان‌های استان قزوین دارد تا کل استان از ثمرات تلاش‌های این پارک برخوردار شوند.

 دکتر غلامی نیز با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، با اشاره به عملکرد مفید پارک‌های علم و فناوری در سال‌های اخیر اظهار داشت: در ۸ سال اخیر با توجه به رویکرد جدید کشور در توجه به پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و تاسیس شرکت‌های دانش بنیان، توسعه فناوری‌ها و استفاده از این فناوری‌ها در این مراکز در جهت تولید و اشتغال و ایجاد درآمد، روز به روز بیشتر شده و نمود و اثرگذاری این مراکز هم بارزتر شده است.

وی با اشاره به فعالیت مناسب پارک‌های علم و فناوری در سال‌های اخیر با توجه به محدودیت‌های ناشی از تحریم ها گفت: حرکت جوانان و نوآوران و کارآفرینان در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد را می‌توان به یک حرکت جهادی تشبیه کرد که برای ناامیدی بدخواهان کشور و امیدواری مردم برای ساخت آینده کشور به دست مردم و جوانان کشور انجام می‌شود.

وزیر علوم در پایان از روسای دانشگاه‌های بین المللی امام خمینی (ره) ،قم و ایلام به دلیل واگذاری بخشی از اراضی این دانشگاه‌ها به پارک های علم و فناوری استان‌های ذیربط تشکر و قدردانی کرد.

در پایان این جلسه، توافق‌نامه‌های واگذاری ۳۰ هکتار از اراضی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به پارک علم و فناوری قزوین، واگذاری ۱۵ هکتار از اراضی دانشگاه قم به پارک علم و فناوری قم و واگذاری ۳۰ هکتار از اراضی دانشگاه ایلام به پارک علم و فناوری ایلام به امضاء رسید.