‫ اخبار

اعتماد و خرید محصولات شرکت های فناور و دانش بنیان ، بهترین نوع حمایت از آنهاست

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان آذربایجان شرقی در حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد.

جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان آذربایجان شرقی روز سه شنبه 25 شهریور 1399 با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در محل سالن جمهوری اسلامی استانداری آذربایجان شرقی و با حضور استاندار آذربایجان شرقی و مدیران دستگا های اجرایی استان و روسای پارک علم و فناوری و دانشگاه ها برگزار شد. 
در این نشست دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در تشریح مشکلات و چالش های شرکت های فناور و دانش بنیان استان، فروش محصولات شرکت ها و موضوع اخذ تضامین از شرکت های فناور و دانش بنیان را دو مشکل عمده و اساسی شرکت های فناور دانست .
 دکتر واعظی گفت: حتی اگر محصول شرکت فناور ودانش بنیان کیفیت و قابلیت مقابله با برند های مطرح دنیا را هم نداشته باشد بایستی به منظور حمایت از این شرکت ها و فراهم سازی امکان رشد و ارتقای کیفیت محصولات، به آنها اعتماد کنیم و با خرید محصولات زمینه توسعه و پیشرفت را برایشان فراهم نماییم. مقایسه محصولات شرکت های نوپا با محصولات کارخانجات مطرح دنیا کار درستی نیست و در این زمینه دستگاه های دولتی بایستی پیشرو باشند. 
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: اخذ تضامین مالی و ملکی سنگین از این شرکت ها که دارایی اصلی آنها دانش و خلاقیت است  توسط سازمان های حمایتی برای ارائه تسهیلات، کار درستی نیست و پیشنهاد مااین است که به جای وثیقه ملکی، فناوری شرکتها ضمانت تسهیلات پرداختی به آنها باشد. لازمه این کار ورود به مبحث ارزش گذاری فناوری است.