‫ اخبار

برگزاری جلسه راهبردی توسعه فرش دستباف در راستای تولید و ایجاد اشتغال در بخشداری مرکزی مهدیشهر

جلسه راهبردی رونق تولید، احیا و توسعه صادرات فرش دستباف مهدیشهر، با حضور مهندس ادب بخشدار مرکزی مهدیشهر، دکتر مستخدمین حسینی رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی مهدیشهر، مهندس امیدیان مسوول مطالعات فرش استان تهران، کارشناسان فرمانداری مهدیشهر و مهندس تابان مسوول مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان مهدیشهر وابسته به پارک علم و فناوری استان به منظور بررسی مشکلات تولید و تجاری‌سازی فرش دستباف مهدیشهر و همچنین ارایه راهکار و برنامه عملیاتی در روز سه‌شنبه مورخ 28/05/1399 در بخشداری مهدیشهر برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهندس ادب با معرفی تاریخچه فرش مهدیشهر در خصوص موانع موجود در تولید و فروش آن مطالبی را ذکر کردند. مهندس امیدیان یکی از محققین فعال در زمینه فرش، مشکلات موجود در زنجیره ارزش فرش دستباف مهدیشهر را بیان و به ارایه راهکار و برنامه‌ استراتژیک در خصوص احیای فرش پرداختند. در ادامه دکتر مستخدمین حسینی با تاکید بر اینکه تفکرات استراتژیک در خصوص توسعه فرش دستباف مهدیشهر باید در قالب یک برنامه استراتژیک تدوین  شود و به صورت عملیاتی و آکادمیک مشکلات بررسی و راهکار مناسب ارایه گردد.

مهندس تابان  با اشاره به نحوه حمایت و همکاری پارک علم و فناوری استان در توسعه فرش دستباف مهدیشهر پیشنهادهای از جمله راه اندازی خوشه فرش با حضور محققین و خلاقان این زمینه و استفاده از فناوری‌های جدید در مرحله تولید، برندسازی فرش دستباف مهدیشهر و یکپارچگی تمام گروه‌های مرتبط این حوزه را مطرح کردند.


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 11 شهریور 1399

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0