‫ اخبار

امضای تفاهم نامه فیمابین پارک علم و فناوری قزوین و کانون معلولین توانا

به منظور ایجاد زمینه های لازم برای همکاری در جهت حمایت و هدایت کسب و کارهای اجتماعی در حوزه معلولین، تقویت و پرورش ایده ها و خلاقیت های دانش آموزی، ارتقاء توانایی های علمی و مهارتی افراد با توجه به نیازهای جامعه، ترویج فرهنگ کسب و کار دانش بنیان و گسترش ظرفیت های اشتغال زایی مبتنی بر فناوری با تولید ثروت و ارزش افزوده بالا، تفاهم نامه ای  بین پارک علم و فناوری قزوین و کانون معلولین توانا استان قزوین منعقد گردید.

 تاسیس و راه اندازی دفتر تخصصی مشترک تقویت و توسعه کسب و کار در حوزه معلولین، همکاری جهت ایجاد اشتغال کارجویان تحت حمایت کانون توانا در واحدهای فناور تحت پوشش پارک علم و فناوری با استفاده از بسته های تشویقی کانون توانا، راهنمایی و هدایت کانون معلولین توانا در ایجاد شتاب دهنده برای معلولین توسط پارک علم و فناوری، معرفی نیازهای تحقیقاتی کاربردی متقاضیان تحت پوشش کانون توانا به پارک علم و فناوری، ... از اهم موارد تفاهم نامه می باشد.

شایان ذکر است کانون معلولین توانا قزوین در سال 1374 به همت گروهی از معلولین شهر قزوین تاسیس گردید . کانون توانا در راستای حفظ عزت و کرامت انسانی معلولین، درخواست هرگونه کمک بلاعوض را از مردم ممنوع اعلام کرد تا با تکیه بر توانایی و همت خویش بتواند در راستای اهداف فرهنگی، اجتماعی و رفاهی خود گام بردارد و برای اولین بار در کشور موسسه ای را ایجاد و سرپرستی نماید که در آن معلولیت ابزاری برای جلب ترحم و برانگیختن عواطف پاک و انسان دوستانه مردمان ایران زمین نباشد.
در حال حاضر، بیش از ۴۲۰۰ نفر معلول (ناشنوا – نابینا و جسمی حرکتی) به صورت پیوسته و در حدود ۱۰۰۰ نفر از افراد متخصص و متعهد (غیرمعلول) بطور وابسته و افتخاری در کانون عضویت دارند .