‫ اخبار

فراخوان برنامه توسعه اشتغال وزارت نفت/ شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان از محل تسهیلات بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1400

وزارت نفت در فراخوانی از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان متقاضی دریافت تسهیلات برای ارائه درخواست‌های خود دعوت کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، به منظور ایجاد اشتغال با تکیه بر دانش‌بنیان کردن صنعت نفت در رسته‌های اولویت‌دار وزارت نفت، و با هدف کمک به تأمین داخلی تجهیزات موردنیاز، پیاده‌سازی طرح‌های توسعه‌ای اشتغال آفرین و تولید بار اول، از محل بند (الف) تبصره 18 ماده واحده قانون بودجه سال 1400 تسهیلاتی  به گروه‌های ذیل متقاضی اعطاء می‌گردد.

لذا از تمامی شرکت‌های فناور، نوآور، خلاق، دانش‌بنیان و شرکت‌های مجری طرح‌های زنجیره ارزش، متقاضی استفاده از این تسهیلات (مطابق ضوابط مندرج در شیوه‌نامه اجرایی) دعوت می‌شود از تاریخ 1400/11/2 لغایت 1400/11/27 در سامانه تسهیلات بند (الف) تبصره 18 صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت به آدرس my.ioiv.ir  مراجعه و با تکمیل فرم‌های مربوطه و ارائه مستندات مورد نیاز، درخواست‌های خود را ثبت کنند.

بر اساس برنامه مصوب توسعه اشتغال وزارت نفت، اهم رسته‌های اولویت دار به شرح زیر است که متقاضیان باید در سرفصل‌های زیر و پروژه‌های پیشنهادی زیر هر یک از رسته‌ها (جدول پیوست) اقدام به ثبت‌نام در سامانه مذکور کنند.

رسته‌های اولویت‌دار:

  1. بهینه‌سازی مصرف انرژی
  2. تحول دیجیتال در صنعت نفت
  3. افزایش ضریب بازیافت از طریق احیای چاه‌های غیرفعال و کم‌بازده و سایر راهکارها
  4. فلرینگ و بازیابی گازهای همراه نفت
  5. ساخت بار اول محصولات استراتژیک صنعت نفت
  6. تکمیل زنجیره ارزش صنایع پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی

 شرکت‌های متقاضی مشمول دریافت تسهیلات: اشخاص حقوقی در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و سایر شرکت‌ها با توانمندی فنی در زمینه اجرای طرح‌های مرتبط با رسته‌های اولویت‌دار فوق الذکر که دارای قرارداد جاری/ قرارداد دریافت خوراک/ موافقت اصولی با/ از گروه کارفرمایی می‌باشد.

تبصره- درخواست شرکت‌های متقاضی فاقد قرارداد نیز حسب مورد در کارگروه توسعه اشتغال وزارت نفت بررسی و در صورت تأثیر مثبت آن در رسته‌های اولویت‌دار، همکاری لازم برای پرداخت تسهیلات صورت خواهد گرفت.

سهم رسته‌های اولویت‌دار در ارائه تسهیلات به شرکت‌های متقاضی مشمول

شرایط دریافت تسهیلات و سقف آن

سقف تسهیلات: سقف تسهیلات پرداختی به شرکت‌ها متقاضی دارای قرارداد یا موافقت اصولی معادل حداکثر 50 درصد ارزش قرارداد (یا سفارش کار دریافتی) یا میزان سرمایه‌گذاری اعلام شده در موافقت اصولی است به نحوی که 50 درصد تسهیلات پرداختی جهت تأمین سرمایه در گردش و 50 درصد جهت سرمایه‌گذاری ثابت طرح تخصیص یابد. مجموع مبلغ تسهیلات دریافتی یک شرکت از محل این منابع نمی‌‌تواند از سقف حداکثر تسهیلات به یک شرکت فناور در آن رسته تجاوز کند.

تبصره:  چنانچه شرکت متقاضی بابت انجام قرارداد مرتبط با طرح از کارفرما پیش‌پرداخت دریافت کرده باشد. معادل مبلغ پیش‌پرداخت، از سقف تسهیلات قابل پرداخت به آن متقاضی کسر می‌گردد.

گروه کارفرمایی: وزارت نفت، شرکت‌های اصلی آن و شرکت‌های تابعه و وابسته به آن‌ها، پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، شرکت‌های مجری طرح‌های دارای مجوز از وزارت نفت و پیمانکاران دست اول طرف قرارداد با موارد فوق‌الذکر

 

    آشنایی با نحوه ثبت‌نام در سامانه

 


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 5 بهمن 1400

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0