‫ اخبار

چهاردهمین نمایشگاه صنعت استان مرکزی با حضور پارک علم و فناوری استان مرکزی افتتاح شد

چهاردهمین نمایشگاه صنعت، صنایع کوچک، بزرگ و دانش‌بنیان در استان مرکزی با حضور 150 شرکت‌کننده و همچنین پارک علم و فناوری استان مرکزی و تعدادی از شرکت‌ها و واحدهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک در روز سه‌شنبه 21 دی‌ماه 1400 با حضور استاندار مرکزی، سفیر بولیوی و مدیران دستگاه‌های اجرایی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی در اراک افتتاح شد.

استاندار مرکزی در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی توانمندی ها و دستاوردها و توسعه بازار محصولات صنعتی و دانش بنیان برپا شده است. 150 واحد تولیدی از صنایع کوچک و متوسط معتبر و صاحب نام از همه شرکت ها و نواحی صنعتی در 320 غرفه این نمایشگاه محصولات خود را عرضه کرده‌اند.

فرزاد مخلص‌الائمه افزود: استان مرکزی یکی از قطب‌های صنعتی و کشاورزی کشور محسوب می‌شود و با توجه به اینکه این استان در شاهراه تبادلات کشور قرار دارد، تعامل این 2 بخش می‌تواند گام بلندی به منظور توسعه همه جانبه استان باشد.

وی نسبت به لزوم حضور دانشگاه‌های استان مرکزی در حوزه صنعت به خصوص شرکت‌های دانش‌بنیان نیز تاکید کرد و گفت: تدوین نقشه جامع علم و فناوری و نوآوری استان مرکزی پیش از حضور مدیریت جدید استان در دولت سیزدهم آغاز شده که همه دانشگاه‌ها و شرکت های دانش بنیان به عنوان ارکان‌ اقتصاد مقاومتی باید در آن حضور داشته باشند.

در ادامه این مراسم استاندار محترم استان مرکزی به همراه سفیر بولیوی و جمعی از مدیران و مسئولین دستگاه‌های اجرایی از غرفه پارک علم و فناوری استان مرکزی و شرکت‌ها و واحدهای فناور مستقر بازدید کردند.

چهاردهمین نمایشگاه تخصصی صنعت، صنایع کوچک، بزرگ و دانش‌بنیان استان مرکزی تا 24 دی ماه 1400 از ساعت 16 تا 21 و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اراک دایر می‌باشد.

 


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 5 بهمن 1400

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0