‫ اخبار

نشست دبیرخانه برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در پارک علم و فناوری استان زنجان

در راستای اجرای مصوبات ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری و انتصاب پارک علم و فناوری استان به عنوان دبیرخانه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای حوزه پژوهش و فناوری، اولین جلسه دبیرخانه به منظور بررسی برنامه ها با حضور اعضای آن در محل پارک علم و فناوری استان برگزار گردید. اعضای حاضر در جلسه درخصوص موضوعات مختلف برگزاری نمایشگاه، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش، فناوری و فن بازار به عنوان رویدادی در مجموعه نظام علم و فناوری است که هدف آن ارائه یافته‌های محققان، پژوهشگران و فناوران، از یک سو و دریافت نیازهای پژوهشی و فناوری از سوی دیگر برای تحکیم و سیستمی نمودن روابط بین کنشگران در این مجموعه و در نهایت تجاری سازی فناوری و ارتقای قدرت رقابت ملی می باشد.

تحقق اهداف مرتبط با چرخه علم و فناوری، تجاری سازی فناوری و فن بازار مستلزم برقراری ارتباط نزدیک بین مراکز علمی و فناوری از یک طرف و مراکز اجرایی، تولیدی و صنعتی ( جهت آشنایی متقابل و اعتماد سازی هرچه بیشتر) و موسسات تامین مالی از طرف دیگر می باشد، تا امکان همکاری های متقابل برای دستیابی به منافع طرفین که منافع ملی را به‌دنبال خواهد داشت، میسر گردد.

از جمله مهمترین اهداف و مصوبات این جلسه، به موارد زیر میتوان اشاره کرد:

ترویج فرهنگ پژوهش، فناوری  و نوآوری در ساختار جامعه

ارائه نیازمندی های پژوهشی و فناوری دستگاه ها و سازمان های دولتی و خصوصی و نهاد های عمومی به شرکت های دانش بنیان، مراکز تحقیق و توسعه و دانشگاه ها

مشارکت شرکت های فناور و ایده محور بخش خصوصی، دولتی، دانشگاه ها و سایر ذینفعان به منظور معرفی آنان و استفاده از تجارب علمی و عملی

افزایش اثربخشی نتایج پژوهش و تحقیقات در سطوح مختلف جامعه


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 آذر 1400

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0