‫ اخبار

بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رئیسه مجلس از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی

دکتر روح الله متفکر آزاد نماینده مردم شریف تبریز، اسکو و آذرشهردر مجلس شورای اسلامی به همراه دکتر خالقی مدیر امور ذینفعان و مجلس صندوق نوآوری و شکوفایی روز سه شنبه هفتم مرداد ماه 1399 از مجموعه عصر انقلاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بازدید کردند.
 

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در این برنامه گزارشی از عملکرد و برنامه های آتی  پارک ارائه نمود. دکتر واعظی واگذاری زمین به شرکت های فناور، تکمیل عملیات عمرانی محوطه سازی، راه اندازی شبکه جهانی انتقال تکنولوژی با محوریت پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و راه اندازی کارخانه نوآوری در استان را از جمله برنامه های اصلی پارک در سال جاری  برشمرد و خواستار حمایت نمایندگان مجلس و  تعامل بیشتر دستگاه‌های اجرائی با مجموعه پارک علم و فناوری و شرکت‌های فناور شد.

 متفکرآزاد  نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، در این برنامه ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های صورت پذیرفته در پارک در زمینه برنامه های توسعه ای، خواستار همکاری دستگاه های ذیربط با پارک  و تجمیع پتانسیل های استان در زمینه رفع مشکلات و چالش های  توسعه پارک  شد. وی  از نقش تاثیر گذار پارک و شرکت های فناور در رشد و توسعه علمی و اقتصادی  استان سخن گفت و از حمایت و مشارکت نمایندگان مجلس  در زمینه رفع مشکلات پارک و شرکت های فناور خبر داد. 

خالقی مدیر امور ذینفعان و مجلس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در این نشست ضمن تشریح حمایت ها و تسهیلات قابل ارائه به شرکت های دانش بنیان از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد، به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان و تسهیل فرایند ارتباط این شرکت ها و صنایع کشور، صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی دارد 70 در صد از مبلغ قرار دادی را که فیمابین یک شرکت  دانش بنیان و صنعت متقاضی منعقد شود، به صورت لیزینگ در اختیار شرکت دانش بنیان قرار دهد. این تسهیلات با بازپرداخت 4 ساله و سود 11 درصد پرداخت میشود.

در ادامه برنامه حاضرین در نشست ضمن بازدید از محصولات فناورانه شرکت های  مستقر در پارک از کارخانه تولید تیوب های لیزری شرکت دانش بنیان  "نوین اندیش" (مستقر در پارک) و همچنین کارخانه شماره 2

شرکت  دانش بنیان "شیمی ، پژوهش صنعت"، تولید کننده ماشین آلات صنعتی بازدید به عمل آوردند.