‫ اخبار

با دبیری پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت؛ برگزاری اولین جلسه کارگروه نمایشگاهی هفته پژوهش و فناوری استان البرز


اولین جلسه کارگروه نمایشگاهی هفته پژوهش و فناوری استان البرز برگزار شد و مقرر شد نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز از 16 الی21 آذرماه برگزار شود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،  اولین جلسه کارگروه نمایشگاهی هفته پژوهش و فناوری استان البرز شنبه 22 آبان ماه به دبیری پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.
بر اساس این گزارش در این جلسه، زمان برگزاری رویداد مهم  نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز از 16 الی21 آذرماه تعیین گردید تا با نمایشگاه هفته ملی پژوهش و فناوری هم‌پوشانی نداشته باشد.
در این نشست وبیناری نمایندگان دستگاه‌های علمی و اجرایی استان حضور داشتند و درباره چگونگی بهتر برگزار شدن  این نمایشگاه و حضور فناوران و افراد صاحب ایده و ارائه دستاوردهای مختلف به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.
در این جلسه درزمینهٔ دستور جلسه مبنی بر زمان و نحوه برگزاری نمایشگاه، نحوه ثبت‌نام، نحوه رونمایی از دستاوردها و امضای تفاهم‌نامه‌ها، بحث و بررسی شد.
یکی از مصوبات این جلسه برگزاری نمایشگاه به‌صورت مجازی بود که مقرر شد پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه خوارزمی، این موضوع را در ستاد سیاست‌گذاری هفته پژوهش و فناوری استان پیگیری و بررسی و تصمیم‌گیری نمایند.
همچنین مقرر شد، رونمایی از دستاوردها و امضای تفاهم‌نامه‌ها با مدیریت پارک علم و فناوری البرز به‌صورت حضوری انجام و برگزار گردد.
خاطرنشان می‌کند در این جلسه مدیران و نمایندگان دستگاه‌های مختلف علمی و اجرایی استان ازجمله پارک علم و فناوری البرز، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه آزاد اسلامی، پردیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی، آموزش‌وپرورش و آموزش و فنی و حرفه‌ای، دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای، بنیاد نخبگان استان، استانداری البرز، صنعت، معدن و تجارت، صداوسیما، شهرداری و شورای شهر، پژوهشگاه مواد و انرژی ، جهاددانشگاهی استان، محیط‌زیست، شهرک‌های صنعتی، جهاد کشاورزی، مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره)، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی حضور داشتند.
گفتنی است این رویداد و نمایشگاه فرصت خوبی برای حضور فناوران، پژوهشگران و افراد صاحب ایده است و می‌تواند زمینه جهش تولید و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و تجاری‌سازی ایده‌ها را فراهم نماید.