‫ اخبار

در حاشیه بازدید رییس پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی از نمایشگاه سنگ MARMOMAC ورونا اعلام شد: برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزش تجاری سازی مشترک بین ایران و ایتالیا

در اجرای مفاد تفاهم نامه میان پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی و انجمن سنگ ایران ، دکتر فریبرز مسعودی ریاست پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی به نمایندگانی از پارک و دانشگاه شهید بهشتی در پنجاه و ششمبن نمایشگاه بین المللی سنگ(MARMOMAC)  مستقر در ورونا- ایتالیا حضور یافت.

نمایشگاه بین المللی مارمومک ورونا که 7 تا 10 مهر ماه 1400 برگزار شد یکی از چند رویداد مهم صنعت سنگ جهان است که کل زنجیره تأمین را شامل شده و هرساله فعالین حوزه صنعت سنگ، اعم از معدن داران، کارخانه داران، سازندگان ماشین آلات و بازرگانان از سراسر جهان از آن بازدید میکنند. این نمایشگاه هرساله طیف گسترده ای از محصولات خام تا محصولات نیمه تمام و نهایی، از ماشین آلات و فناوری های فرآوری تا کاربردهای احتمالی سنگ در معماری و طراحی را شامل میشود.

در حاشیه این نمایشگاه نشست مشترک میان نمایندگان دانشگاه شهید بهشتی،انجمن سنگ ایتالیا و انجمن سنگ ایران برگزار شد و به موجب آن برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزش تجاری سازی مشترک بین ایران و ایتالیا در دستور کار قرار گرفت.

نمایشگاه سنگ مارمومک شاید تنها نمایشگاه تجاری در حوزه سنگ باشد که حضور و بازدید از آن برای  فعالان این حوزه اهمیت دارد. این نمایشگاه تجاری بین‌المللی نخستین بار در سال 1961 برپا شد و ابتدا تنها بازار ایتالیا را پوشش می‌داد. اما اکنون پس از شصت سال فعالیت به محل گردهمایی عرضه‌کنندگان و متقاضیان از سرتاسر جهان تبدیل شده و بدین ترتیب در تعیین روند کلی صنعت سنگ نقش پررنگی یافته است.