‫ اخبار

موزه ملی علوم و فناوری برنده نخستین جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری شد

موزه ملی علوم و فناوری در آیین اختتامیه «نخستین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری» در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، به جهت اقدمات مثبت خود در زمینه تعالی گردشگری، بهره‎مندی از استانداردهای مدیریت، نظارت و ارزیابی با دریافت تندیس و «گواهی اشتهار به تعالی یک الماس» به عنوان برگزیده این جایزه معرفی شد.

موزه ملی علوم و فناوری برنده نخستین جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از موزه ملی علوم و فناوری، «نخستین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری» با هدف تشویق شرکت‌ها، سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی صنعت گردشگری در اعمال روش‌های نوین مدیریت گردشگری و شناسایی و بهبود نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود سازمان برگزار شد.
مطالعات اولیه این جایزه از سال ۱۳۹۲ در دانشکده علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ آغاز شده و مدل نهایی آن با حضور اساتید دانشگاهی و متخصصان صنعت گردشگری طراحی شده بود.
این جایزه با اهداف ایجاد فضای رقابتی برای تعالی بنگاه‌ها و سازمان‌های حوزه گردشگری، تشویق بنگاه‌ها برای شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود و اجرای پروژه های بهبود، ایجاد فضای مثبت، توام با خلاقیت و نوآوری و تبادل تجربیات موفق بنگاه‌های گردشگری، ارج نهادن به کارکنان سازمان‌های متعالی و بهره‌ور صنعت گردشگری و به رسمیت شناختن بهترین سازمان‌ها اعم از خصوصی، دولتی یا غیر انتفاعی در زمینه گردشگری برگزار می‌شود.
«جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری» با ایجاد محرک سازمان‌ها و کسب و کارها در تعالی، رشد و ثروت آفرینی و با استفاده از مدل‌های علمی روز دنیا، خطوط راهنمایی برای سازمان‌های گردشگری فراهم می‌کند تا پیشرفت‌ها و عملکرد خود را در زمینه کیفیت و سرآمدی سازمانی اندازه‌گیری کنند.
با به کارگیری مدل تعالی صنعت گردشگری، سازمان‎ها علاوه بر بهره‎مندی از دست‎آوردهای متعدد مرتبط با نتایج کلیدی خود از قبیل سود، سهم بازار، میزان فروش و..، می‎توانند از یک‎سو میزان موفقیت خود را در اجرای برنامه‎های بهبود در مقاطع مختلف زمانی مورد ارزیابی قرار دهند و از سوی دیگر عملکرد خود را با سایر سازمان‎ها در صعنعت گردشگری، بویژه بهترین آن‎ها مقایسه کنند.
پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، متولی جایزه تعالی صنعت گردشگری بوده است که مراسم نهایی آن با اهدای جوایز به شرکت‌کنندگان پایان یافت.